Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Kayseri & Kapadokya
KAYSERİ - KAPADOKYA TURU
Ürgüp - Göreme - Avanos - Erciyes Dağı
31 Ocak - 02 Şubat 2020
2 Gece – 3 Gün

1.Gün: Siz saygıdeğer konuklarımızı 07:00 da alarak yağmur ile rüzgârın el ele vererek yazdığı şiir olarak bilinen Kapadokya bölgesine hareket ediyoruz. Gezimize ilk olarak bölgeyi panoramik olarak göreceğimiz Üçhisar Kalesi’nden başlıyoruz. Verilen fotoğraf molasının ardından serbest öğle yemeği alıyoruz. Yemek sonrasında kuş saraylarını görmek için, Güvercinlik Vadisi’ne hareket ediyoruz. Rehberimizin etkileyici anlatımından sonra serbest zaman veriyoruz.Daha sonra üçlü, birleşik ve tekli peri bacaları manzarası ile ünlü Paşabağı’na (Rahipler Vadisi) hareket ediyoruz. En güzel peri bacalarını fotoğrafladıktan sonra Onyx atölyesine giderek taşın yapısı ile ilgili bilgi alıyor ve alışverişimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında ise Dervent Vadisi'nde fotoğraf molası veriyoruz. Kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erozyona uğradığı bölgeyi gördükten sonra, dileyen misafirlerimiz ata binebilirler. Ardından Kapadokya Vadisi'ni sarıp sarmalayan Kızılırmak kenarında yer alan Avanos' a yöneliyoruz. "Kör bile bilir Avanos' un yolunu çanak çömlek kırığından" deyişinin doğruluğunu kanıtlarcasına Çanak-Çömlek Atölyelerini ziyaret ediyor ve ustaların gösterilerini izleyip alış veriş yapıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.Gün: Otelde alınan kahvaltı sonrası Erciyes Dağı'na çıkıyoruz. Tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirler kayak keyfi yapabilirler. Keyifli geçen gün sonrasında otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3.Gün: Otelde alınan kahvaltı sonrası Göreme Açık Hava Müzesi’ne gidiyoruz. İlk olarak St. Basil, St. Barbara, Elmalı, Yılanlı, Tokalı, Çarıklı kiliselerini ve yemekhaneyi geziyoruz. Sonrasında ise bölgenin en gelişmiş ve turistik ilçesi olan gizemli Ürgüp'e gelip Asmalı Konağı tanıyoruz. Alınan öğle yemeği sonrasında Surları ve Kalesi ile geniş alana sahip olan Kayseri ye ulaşıyoruz. Roma İmparatoru III. Gordianus zamanında (M.S 238–244) inşa edilmiş olan Kayseri Kalesi’ni (İç Kale, Kuyumcular Çarşısı, Kale Camisi) Cumhuriyet Meydanı'ndaki Saat Kulesi’ni,  Mahberi Hunad Hatun Külliyesi’ni ve Döner Kümbet’i göreceğiz. Keyifli gezi sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde Konya’ya varıyoruz. Keyifli gezinin ardından aldığımız noktalara bırakıp veda ediyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM GÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***


GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 2 GECE OTEL KONAKLAMASI
 • 2 SABAH KAHVALTISI
 • 2 AKŞAM YEMEĞİ
 • KONFORLU ULAŞIM, ARAÇ İÇİ (SOĞUK) İKRAMLAR
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
 • FARMA TUR KALİTE VE GÜVENCESİ
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • TÜM YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
 • EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı600 TL - Nakit650 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı240 TL - Nakit260 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜCRETSİZiki yetişkin yanında geçerlidir
3-6 Yaş çocuk bedeli210 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli420 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye ya da Yağmurluk, Hırka, Mayo
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan,Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik Gaz ve Su kontrollerini evcil hayvanlarınızın ve
çiçeklerinizin bakımını kapı ve pencerelerinizi
kapatmayı değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.