Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Batı Karadeniz
BATI KARADENİZ TURU
Abant – Gölcük – Amasra – Safranbolu
Kastamonu – Ilgaz Dağı
02 - 05 Mayıs 2019 
3 Gece – 3 Gün


HAREKET: Siz Saygıdeğer konuklarımızı 00:00’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden alarak lüks otobüsümüzle Kulu, Ankara ve Gerede güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Abant’a doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

1.GÜN: Yolda alınan sabah kahvaltısının ardından Yeşil ve karaçam ağaçlarına ve doğanın oluşturduğu yüzlerce renk kombinasyonuna ev sahipliği yapan Abant Gölü Tabiat Parkı’na hareket ediyoruz. Abant’ta dileyen misafirlerimiz göl çevresinde fayton turu, dileyen misafirlerimiz de göl çevresinde yürüyüş yapıyor. Abant gezimizin ardından temiz havanın verdiği rahatlıkla yeşilin denizi oksijen dünyası Bolu Gölcük’e hareket etmek üzere Abant’tan ayrılıyoruz. Gölcük de Dileyen misafirlerimizle göl çevresinde serbest zaman içerisinde güzel bir yürüyüş yapıyoruz. Buradaki güzellikleri de görüntüledikten sonra serbest öğle yemeği alıyor Mengen güzergahını takip ederek Gökgöl Mağarasına ulaşıyoruz. keyifli günün sonrasında Zonguldak’a varıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Karadeniz’in eşsiz kıyılarından Amasra’ya varıyoruz.  liman bölgesine geçip Büyük İskenderin gelini olan ve çocukları tarafından öldürülen Amastris’ in adına kurulduğu şehrin uzantısı olan Amasra’yı gezmeye başlıyoruz. Bedesten, Kale içi, Bizanslılar döneminde Kilise Osmanlılar döneminde Camii olarak kullanılan Şapel, Liman gezilerimizi tamamladıktan sonra hava şartları uygun olduğu takdirde, bir yarımada olan Amasra’yı bir de denizden görmek için, ekstra tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tekne turu sonrasında serbest öğle yemeği molası veriyoruz ve Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Safranbolu’ya girmeden önce Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyor ve etrafı temaşa ediyoruz. Burada rehberimizin vereceği değerli bilgileri dinlerken, Vereceğimiz fotoğraf molasının ardından tarihi çarşıya iniyor ve güzel konaklardan birisi olan Kaymakamlar Konağı ile başlıyoruz. Sırası ile Kileciler Konağı, İzzet Mehmet Paşa Camii, yemeniceler arastası, bakırcılar ve demirciler arastası, Pazaryeri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Kazdağlıoğlu Camii ve yemeniciler çarşısı sonrasında Safranbolu’nun en meşhur tadı olan lokumun tadına bakıp, alışverişini yapıyor ve Serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Safranbolu’nun iki yazlık mekanından birisi olan Yörükköyü’ne gidiyoruz. Sipahioğulları’na ait iki konağı gezip, ilginç hikayelerini dinledikten sonra köyün ortak çamaşırhanesine gidiyoruz. Tarih kokan bu mekanda fotoğraflarımızı çektikten sonra Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Sırası ile Şapka Müzesi ile el sanatları ürünlerinin yer aldığı Vedat Tek Kültür Merkezi’nin gezilmesi ve Nasrullah Kadı Cami, Liva Paşa Konağı, Saat Kulesi görülmesi sonrasında Öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında Ilgaz Dağı’nda manzara keyfi yapıyor akşam saatlerinde Konya ya varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi bir başka büyüleyici turda buluşmak üzere aldığımız noktaya bırakıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM GÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 2 GECE OTEL KONAKLAMASI
 • 3 SABAH KAHVALTISI
 • 2 AKŞAM YEMEĞİ
 • KONFORLU ULAŞIM, ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
 • FARMA TUR KALİTE VE GÜVENCESİ
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • TÜM YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
 • EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı550 TL - Nakit600  TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı250 TL - Nakit275 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜCRETSİZKoltuk almamak kaydıyla
3-6 Yaş çocuk bedeli200 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli350 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye ya da
Yağmurluk, Hırka, Mayo
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan,
Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik Gaz ve Su kontrollerini evcil hayvanlarınızın ve
çiçeklerinizin bakımını kapı ve pencerelerinizi
kapatmayı değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.