Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Uçaklı İstanbul
UÇAKLI İSTANBUL TURU
Tarihi Yarımada - Boğaz Turu 
24 - 26 Ocak 2020
2 Gece – 3 Gün

1.Gün: Siz saygıdeğer konuklarımızla 06.30 Konya havalimanında buluşuyoruz. Pegasus Hava Yolları ile 07.50 de hareket ediyoruz. 09.00’da sayısız uygarlığa başkentlik yapmış İstanbul’a iniyoruz. Alanda bekleyen aracımız ile gezimize ilk olarak otuz birinci Osmanlı Padişahı Sultan Abdülmecid (1839-1861) tarafından yaptırılmış üç bölümden oluşan Dolmabahçe Sarayı ile başlıyoruz. Sırası ile devletin yönetim işlerinin yapıldığı Mâbeyn-i Hümâyûn (Selamlık) bölümü,Padişah ve ailesinin özel yaşamı olan Harem-i Hümâyûn ve iki bölümün arasında yer alan Padişah'ın devlet ileri gelenleriyle bayramlaşması ve kimi önemli devlet törenleri için ayrılmış olan Muâyede Salonu'nu geziyoruz. 285 oda,44 salon ve 6 hamamlı saray gezimizi tamamlıyor öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinin ardından Eyüp Sultan ziyaretimizi gerçekleştirip dileyen misafirlerimiz ile İstanbul’un en güzel manzaralarından olan Pierre Loti Tepesi’ne çıkıyoruz. Muhteşem Haliç Manzarası eşliğinde çay ve kahvelerimizi yudumladıktan sonra otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün: Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından dünyanın en büyük 3.kilisesi olan ve kutsal bilgelik anlamına gelen Ayasofya Müzesi'ni rehberimizden detaylarıyla öğrendikten sonra Yerebatan Sarnıcı’na geçiyoruz. Olağanüstü mistik ortamıyla 336 sütunun arasından yürüyerek Medusa’nın ilginç hikâyesini dinleyip Hipodrom yani bugünkü adıyla At Meydanı’na doğru yürüyoruz. Yürüyüşümüz sırasında Doğu Roma’nın başlangıç noktası sayılan Milion Taşı’nı ve Su Terazisi’ni görüyoruz. Hipodrom’daki gezimiz Osmanlı İmparatorluğu’na Alman İmparatoru tarafından hediye edilen Alman Çeşmesi ile başlıyor ve Dikilitaş(obelisk), Yılanlı(burmalı) sütun ve Örmeli sütun ile devam ediyoruz.Gezilerimiz sonrasında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında yapıldığı dönemin tek 6 minareli cami olma özelliği taşıyan Sultanahmet Camii’ni geziyoruz. Muhteşem çinileriyle mavi cami olarak da bilinen Sultanahmet Camii’ni dolaştıktan sonra bir mimarlık harikası olan Topkapı Sarayı’na doğru yürüyoruz. Topkapı Sarayı’na girişle birlikte o muhteşem tarihi iliklerimizde hissetmeye başlayacağız. Saray içerisinde; III. Ahmet Çeşmesi, Bab-ı Humayun, Aya İrini (Panoramik),Divan Meydanı,Bab-ı Selam,Kubbealtı Dış Hazine,Kasr-ı Adl,Bab-ı Saadet,Enderun,Fatih Köşkü,İç Hazine,Arz Odası,Has Bahçe,Revan - Bağdat - Mecidiye Köşkler'ini gezdikten sonra otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün: Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Yalılarıyla,Saraylarıyla,Kız Kulesiyle ve Martılarıyla meşhur İstanbul’u bir de denizden seyretmek amacıyla tekne ile boğaz turumuzu gerçekleştiriyoruz.Keyifli tekne turumuzun ardından Üsküdar’da iniyor Kızkulesi'ni panoramik olarak görüyor ve fotoğraf çekiyoruz.Serbest zamanın ardından Sabiha Gökçen Havalimanı na ulaşıyoruz. Pegasus Hava Yolları ile 18.40 da Konya’ya Hareket ediyoruz. Keyifli geçen turun ardından 19.55 de Konya ya ulaşıyoruz ve vedalaşıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM GÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 2 GECE OTEL KONAKLAMASI
 • 2 SABAH KAHVALTISI
 • 2 AKŞAM YEMEĞİ
 • PEGASUS HAVAYOLLARI İLE KONYA-İSTANBUL-KONYA UÇAK BİLETİ
 • İSTANBUL İÇİ KONFORLU ARAÇ İLE TRANSFER VE GEZİLER
 • BOĞAZDA TEKNE TURU
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • TÜM YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
 • EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı900 TL - Nakit980 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı360 TL - Nakit380 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜcretsiziki yetişkin yanında geçerlidir
3-6 Yaş çocuk bedeli320 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli630 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye ya da Yağmurluk, Hırka, Mayo
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan,Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik Gaz ve Su kontrollerini evcil hayvanlarınızın ve
çiçeklerinizin bakımını kapı ve pencerelerinizi
kapatmayı değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.