Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Eskişehir
ESKİŞEHİR TURU
Şelale Park - Devrim Arabası - Odunpazarı Evleri - Sazova Bilim Parkı
02 - 03 Şubat 2019 
1 Gece – 2 Gün

1.GÜN:  Siz saygıdeğer konuklarımızı 07:00’da Konya devlet tiyatrosu önünden alarak lüks otobüsümüzle Ilgın, Akşehir ve Çay güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Eskişehir’e doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız. Yol üzerinde verecek olduğumuz molaların ardından öğle saatlerinde Unesco tarafından 2013 yılında Türk dünyasının kültür başkenti ve somut olmayan kültürel miras başkentliği ünvanı almış olan Eskışehir e ulaşıyoruz. Frigyalılar döneminde çok önemli bir yeri olan ve Anadolu’da pek çok şeyin üretilmesine öncülük eden Eskişehir e vardığımız anda Eskişehir’i kuş bakışı seyredebileceğimiz, güzel fotoğraflar çekebileceğimiz şelale park olacak. Alınan öğle yemeği sonrasında karikatür müzesini ziyaret ediyoruz. Gezimize Türkiye’mizin ilk ve tek yerli otomobili olan devrim arabasını görüyoruz ve Rehberimizin anlatımlarıyla birlikte farklı bir atmosferinin bulunduğu kendinizi İngiltere‘nin Başkenti Londra‘da kı Convert Garden da gibi hissetmenizi sağlayacak farklı bir atmosferinin bulunduğu haller gençlik merkezi ne geçiyoruz. Buradaki serbest zaman ve geçirecek olduğumuz hoş bir vaktin ardından otele yerleşiyoruz. Dileyen misafirler Eskişehir de hayatın aktığı yer olarak bilinen köprübaşı mevkiinde yürüyüş yapabilirler. Buraya ulaşıldığı anda taşımış olduğu alüvyonlar sayesinde bereketli Eskişehir ve çevresinin ovalara sahip olmasını sağlayan ve iki merkez ilçeyi birbirinden ayıran porsuk çayı nı görüyoruz. Bu büyüleyici manzara eşliğinde kendimizi Venedik te gibi hissettirecek porsuk çayında arzu eden misafirler (hava koşulları ve mevsimsel olarak suyun durumu uygun olduğu durumlarda ) tekne turu ve gondol turu yapabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN:  
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Türkiye de ilk ve tek olan her ikisinde de ciddi bir el emeği ve zamanın harcandığı güzel sanatların en güzel iki farklı dalına sahip olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi ve cam sanatları müzesi ni ziyaret ediyoruz. Ardından rotamızı Odunpazarı nın kalbini oluşturan mimar sinan dan önceki mimar acem ali nin yapmış olduğu kurşunlu külliyesi ni görüp rehberimizin anlatımlarıyla birlikte içerisinde bulunan 17. Yy da Eskişehir in beyaz altını olarak adlandırılan lületaşı müzesi ni geziyoruz. Odunpazarı ilçesinin simgesi olan 18. Yy konut mimarisine ev sahipliği yapan tarihi Odunpazarı evleri ni görebilmek için bölgede ilk olarak restorasyonlarının yapıldığı beyler sokak,arif bey sokak ,ışıklar sokak ve koca müftü sokağı sırasıyla görüp günün tadını çıkartıyoruz. Aynı zamanda bu tarih kokan sokaklarda dolaşırken el emeği ile yapılan lületaşından ve cam sanatlarından alışverişlerimizi yapıyor, sevdiklerinize hediyeler almanız için fırsat yaratıyoruz. 18. Yy mimarisi içinde kendimizi o büyüleyici otantik sokaklardan geçerek hem bir kahve molası vermek hem de dinlenmek, arzu eden misafirlerimiz için alışveriş yapabilecekleri Odunpazarı nın ilk kurulduğu dönemde çevre köylerden gelen pazarcıların atlarıyla birlikte konakladıkları Atlıhan el sanatları carşısı na çeviriyoruz. Burada alacak olduğumuz serbest zaman sonrasında bölgeye has met helvasının tadına bakmak için kısa bir mola veriyoruz. Keyifli geçen gün sonrasında Türkiye deki ilk ve tek yapay plajın bulunduğu kent park a geçiyoruz. Alınan öğle yemeği sonrasında Eskişehir in en büyük parkı olan sazova bilim ve kültür parkı ile devam ediyoruz. Alman yapımı olan dekovel ( nostajik tren ) ile park içerisinde 15 dk sürecek olan panoramik bir tur gerçekleştiriyoruz. Keyifli dakikalar sonrasında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman verildiğinde dileyen misafirler kendinizi disneyland ta gibi hissettirecek olan masal şatosu, Nuh'un gemisi,17. Yy da atlas okyanusunu ilk defa geçen my flower adlı korsan gemisinin birebir aynı ebatlarında yapılmış olan korsan gemisi ni gezebilirler. Unutulmaz dakikaların ardından Eskişehir tur programımızı tamamlayıp, yol üzerinde alacak olduğumuz molaların ardından Çay, Akşehir ve Ilgın güzergahlarını takip ederek akşam saatlerinde Konya ya ulaşıyoruz. Unutulmaz bir hafta sonu gezisinin ardından misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM GÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 1 GECE OTEL KONAKLAMASI
 • 1 SABAH KAHVALTISI
 • 1 AKŞAM YEMEĞİ
 • KONFORLU ULAŞIM, ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
 • FARMA TUR KALİTE VE GÜVENCESİ
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • TÜM YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
 • EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı300 TL - Nakit325 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı150 TL - Nakit175 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜCRETSİZiki yetişkin yanında geçerlidir
3-6 Yaş çocuk bedeli110 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli225 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye ya da
Yağmurluk, Hırka, Mayo
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan,
Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik Gaz ve Su kontrollerini evcil hayvanlarınızın ve
çiçeklerinizin bakımını kapı ve pencerelerinizi
kapatmayı değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.