Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Kilikya
KİLİKYA TURU
Antakya - Gaziantep - Adana 
23 - 26 Ocak 2020
3 Gece – 3 Gün

HAREKET: Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:59’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Ereğli, Adana ve İskenderun güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Antakya’ya doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

1.GÜN: 
Yolda alınan sabah kahvaltısı sonrasında Hatay Mozaik Müzesi, Hristiyanlığın ilk kilisesi St. Pierre Kilisesi, tarihi evler, Habibi Neccar Camii,Katolik ve Ortodoks Kiliseleri`nin gezilmesi sonrasında Tarihi Uzun Çarşı’da alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Sonrasında serbest öğle yemeğimizi alıyor gezimize dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesi olan Antakya Mozaik Müzesi’ni ziyaret ederek başlıyoruz. Bir dönem şaşalı hayat yaşayan Antik dönemin en önemli kentlerinden olan Antiokeya’dan kalan mozaikleri geziyoruz. Mozaiklerden sonra dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesi’ne gidiyoruz. Kilise önündeki Antakya Manzarası sizleri büyüleyecek,kilise gezimiz sonrasında eski adı Orontes Nehri olan Suriye Dağları'ndan doğup Saman Dağı'ndan denize boşalan Asi Nehri’nin kıyısında kurulan Antakya’da ilk hıristiyanlık şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisi sonrası Antakya sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz.Müsait olduğu takdirde gezebileceğimiz Türk-Katolik Kilisesi’ni görüp Tarihi Antakya Evleri’ni gördükten sonra Uzun Çarşı'da serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından öğle yemeğimizi alıyor Antakya’dan 12 km ileride Daphne ve Apollon’un aşklarının geçtiği Harbiye’ye (Dafne) giderek mesire yeri olan Küçük Şaleleri görüyoruz.İpek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri aldıktan sonra otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında  Gaziantep’e ulaşıyoruz. Gaziantep’teki ilk gezi noktamız Birecik Barajı'nın suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kenti'nden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği mozaik literatüründeki sıralamayı değiştiren koleksiyonunun bulunduğu Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi'ne gidiyoruz.Yapı bakımından modern bir tarza sahip olan müzenin arkeoloji kısmına geçerek tarih öncesi fosil ve insanların kullandığı eşyalar,mezar gibi eserleri görüp müzeden ayrılıyoruz. Zengin mutfağı ile ün yapmış Gaziantep yöresel lezzetlerini tatmadan olmaz diyerek öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında günümüzde hala faal olan Naib Hamamı'nın önünde durup 14 Şehitler Anıtı'nı geziyor, Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesi'ni panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Bakırcılar Çarşısı'ndan geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp Tahmis Kahvesi olarak anılan mekanda Sütlü Menengiç kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile dinleniyoruz. Kurtuluş Savaşı sırasındaki kentin düşmana karşı direnişinin anlatıldığı tematik bir müze olan Savaş Müzesi'ne gidiyoruz.Müze binasının altında bulunan mağara ve buradan şehrin farklı yönlerine açılan geçitlerin bulunduğu mağara sergi alanı; Antep'in koca bir orduya karşı koyuşunun sırrını, mermi toplayan çocuklar canlandırması, İmalat-ı Harbiye canlandırması, savaşta kadınlarımızın canlandırması,şehitlerin nakli ve Çello'nun Emine'si canlandırmasını gördükten sonra Doğu’nun en önemli el sanatı olan Sedef Kakma ve Tel Kırma işlemeciliğinin Anadolu’da kalan üç atölyesinden birisine ev sahipliği yapan Gaziantep’te sanatın tüm yapılış aşamalarını görerek alışveriş yapma şansı buluyoruz. Gezilerimiz sonrasında otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

3.GÜN: 
Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında  Adana’ya ulaşıyoruz. Adana şehir turumuza ilk olarak panoramik Seyhan Baraj Gölü kıyısıyla başlıyoruz. Bir sonraki durağımız ise 65 bin m2 üzerine kurulu 32 metre çaplı ana kulubesi ve 20.000 kişilik kapasitesi ile Orta Doğu'nun en büyük camisi Sabancı Merkez Camii gezimizi yapıyor Adana'nın meşhur kebapçılarında ciğer  veya adana kebap yemek üzere öğle yemeği molası veriyoruz.Öğle yemeğinin ardından Ulu Camii ve Külliyesi, Büyük Saat Kulesi, Bebekli Kilise, Atatürk Evi, Sinema Müzesi,Eski Adana Evleri'ni ve sokaklarını tanıyacağımız Tepebağ Mahallesi gezisi ve fotograf çekimi ardından Taş Köprü de hatıra fotoğrafı çekindikten sonra Ereğli ve Karapınar güzergahını takip ederek akşam saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz.Bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM GÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 2 GECE OTEL KONAKLAMASI
 • 3 SABAH KAHVALTISI
 • 2 AKŞAM YEMEĞİ
 • KONFORLU ULAŞIM, ARAÇ İÇİ (SOĞUK) İKRAMLAR
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
 • FARMA TUR KALİTE VE GÜVENCESİ
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • TÜM YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
 • EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı600 TL - Nakit650 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı240 TL - Nakit260 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜCRETSİZiki yetişkin yanında geçerlidir
3-6 Yaş çocuk bedeli210 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli420 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye ya da Yağmurluk, Hırka, Mayo
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan,Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik Gaz ve Su kontrollerini evcil hayvanlarınızın ve
çiçeklerinizin bakımını kapı ve pencerelerinizi
kapatmayı değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.