Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Doğu'nun İncileri
DOĞU'NUN İNCİLERİ TURU
ELAZIĞ - MALATYA - KAYSERİ
10 - 14 Nisan 2019
4 Gece – 4 Gün

HAREKET: Siz Saygıdeğer konuklarımızı 22:30’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Aksaray, Kayseri ve Malatya güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Elazığ’a doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

1.GÜN: Yolda alınan sabah kahvaltısı sonrasında Harput’a ulaşıyoruz. Bir açık hava müzesi gibi olan Harput yerleşiminde Ulu Cami, Arap Baba Türbesi, Harput Kalesi ve eski Harput evlerini görüyoruz. Ardından Keban barajının olduğu yerleşim bölgesine gidiyoruz. Barajın ihtişamını ve alabalık yetiştirme çifliklerini gördükten sonra bölgenin mehşur çırçır şelalesi adıyla bilinen alabalık tesislerinde serbest öğle yemeğimizi alıyor, doğal güzellikleri hep birlikte seyretme imkanını buluyoruz. Yemek molası ve gezimizin ardından Şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardındanotelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından eski adıyla Eğin(Kemaliye) hareket ediyoruz ve bölgenin önemli yerlerinden biri olan Karanlık Kanyon’a ulaşıyoruz.  Burada yapacağımız tekne turu ve yürüyüş sonrası serbest öğle yemeğinin ardından Malatya’ya hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3.GÜN: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından bakırcılar çarşısı, meydan, sire pazarı, kanal boyu, kernek parkı gezilerimizi tamamlayıp öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında Surları ve Kalesi ile geniş alana sahip olan Kayseri ye ulaşıyoruz. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında  Roma İmparatoru III. Gordianus zamanında (M.S 238–244) inşa edilmiş olan Kayseri Kalesi’ni (İç Kale, Kuyumcular Çarşısı, Kale Camisi) Cumhuriyet Meydanı'ndaki Saat Kulesi’ni,  Mahberi Honat Hatun Külliyesi’ni ve Döner Kümbet’i göreceğiz. Alınan serbest öğle yemeği sonrasında yağmur ile rüzgârın elele vererek yazdığı şiir olarak bilinen kapadokya bölgesine ulaşıyoruz. Üçlü, birleşik ve tekli peri bacaları manzarası ile ünlü Paşabağı’na (Rahipler Vadisi) hareket ediyoruz. En güzel peri bacalarını fotoğrafladıktan sonra Onyx atölyesine giderek taşın yapısı ile ilgili bilgi alıyor ve serbest alışverişimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında ise Devrent Vadisi'nde fotoğraf molası veriyoruz. Kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erozyona uğradığı bölgeyi gördükten sonra, dileyen misafirlerimiz ata binebilirler. Ardından Kapadokya vadisini sarıp sarmalayan Kızılırmak kenarında yer alan Avanos' a yöneliyoruz.  "Kör bile bilir Avanos' un yolunu çanak çömlek kırığından" deyişinin doğruluğunu kanıtlarcasına Çanak-Çömlek Atölyelerini ziyaret ediyor ve ustaların gösterilerini izleyip alış-veriş yapıp Konya’ya hareket. Farma Tur ile bir başka tur programında görüşmek üzere, zevkli bir yolculuk eşliğinde, gece saatlerinde Konya’ya varış.


*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM GÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***


GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 3 GECE OTEL KONAKLAMASI
 • 4 SABAH KAHVALTISI
 • 3 AKŞAM YEMEĞİ
 • KONFORLU ULAŞIM
 • ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
 • FARMA TUR KALİTE VE GÜVENCESİ
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
 • EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı800 TL - Nakit875 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı300 TL - Nakit325 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜcretsizKoltuk Almamak Kaydı İle
3-6 Yaş çocuk bedeli300 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli600 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.