Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Butik Sonbahar Turu 1
BUTIK SONBAHAR

GÖLCÜK-ABANT-MUDURNU-GÖYNÜK-İZMİT-TRİLYE-MUDANYA-CUMALIKIZIK- ESKİŞEHİR

07-10 Kasım 2019

3 Gece 3 Gün


HAREKET:  Siz Saygıdeğer konuklarımızı 23:59’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden alarak lüks otobüsümüzle Kulu, Ankara ve Gerede güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Bolu’ya  doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

1.GÜN:  Yolda alınan sabah kahvaltısının ardından Yeşil ve karaçam ağaçlarına ve doğanın oluşturduğu yüzlerce renk kombinasyonuna ev sahipliği yapan Gölcük gölü Tabiat Parkı’na hareket ediyoruz. Gölcük’te dileyen misafirlerimiz göl çevresinde yürüyüş yapabilir. Keyifli gezimizin ardından temiz havanın verdiği rahatlıkla yeşilin denizi oksijen dünyası Abant Gölü’ne hareket etmek üzere Gölcük’ten  ayrılıyoruz. Abant’ta dileyen misafirlerimizle göl çevresinde serbest zaman içerisinde güzel bir yürüyüş yapabilir dileyen misafirlerimiz göl çevresinde faytona binebilir. Buradaki güzellikleri de görüntüledikten sonra serbest öğle yemeği alıyor ve Mudurnu’ ya hareket ediyoruz. Osmanlı mimari tarzında inşa edilen evleri ile ünlü Mudurnu’yu keşfe başlıyoruz. Gezimiz sırasında Yıldırım Bayezid Cami ve Kanuni Sultan Süleyman Cami’ni görüyor ; tarihi sokaklarda fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra buradan ayrılarak bir başka Osmanlı Mirası olan Göynük’e ulaşıyoruz. Burada yer  alan Akşemseddin  Türbesi ve Cami’sini ziyaret edip ,tarihi Göynük evlerinde fotoğraf molası veriyoruz. Göynük gezimiz sonrası bir başka doğa harikası olan Sapanca Gölüne hareket ediyoruz. Göl çevresinde serbest  zaman veriyoruz. Keyifli gezilerimiz sonrası buradan ayrılarak İzmit’e ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.2.GÜN: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından İzmit’ten ayrılarak Mudanya’ya doğru hareket ediyoruz. Marmara denizi kıyısında bulunan M.Ö 7. yy.da Kolofonlu göçmenler tarafından Apamcia-Myrleia adı ile kurulan Mudanya'ya varıyoruz. Panoramik olarak Türk – Yunan Ateşkes Anlaşmasının imzalandığı ve belgelerinin sergilendiği Mütareke Binasını görüyoruz. Uzun yıllar Rum kökenli vatandaşların yaşadığı bir yer olmuş Tirilye'ye varıyoruz. Yapacağımız keyifli yürüyüş esnasında panoramik olarak Trilye Evleri, Kemerli Kilise, Dündar Evi Kilisesi, Asırlık çınar ağaçları ve Taş Mektep göreceklerimizin arasındadır. Özellikle yapılar arasında sonradan camiye çevrilmiş olan eski adıyla Aya Todori Kilisesi, şu anda ibadete açık olan ismiyle Fatih Camii’ni göreceğiz. Güzel anlar sonrasında Tirilye limanında serbest zaman veriyoruz. Sonrasın da buradan ayrılarak Bursa Uludağ eteklerinde yer alan Cumalıkızık köyüne  ulaşıyoruz.Bura da yer alan Osmanlı evlerini görerek serbest zaman veriyoruz.   Serbest zamanın ardından Eskişehir’e hareket edip otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Eskişehir gezimize başlıyoruz. ilk olarak Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'ni ve Türkiye' de bir ilk olan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'ni geziyoruz. Lületaşı Müzesi'nin de yer aldığı Kurşunlu Külliyesi, tarihi evleri ile ünlü Odun pazarı bölgesi ve Atlıhan'ı gezdikten sonra öğle yemeği molamızı veriyoruz. Öğle yemeğinden sonra  hava şartlarının uygun ve su seviyesinin yeterli olması halinde Venedik kanallarını anımsatan Porsuk Çayı'nda keyifli bir  tekne gezisi yapıyoruz. Tekne turumuz sonrasında içerinde hayvanat bahçesi , Akvaryum , Masal Şatosu gibi gezi alanlarını barındıran Sazova Park’ında serbest zaman veriyoruz. Unutulmaz bir gezinin ardından dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Çay, Akşehir ve Ilgın güzergahını takip ederek Akşam saatlerinde Konya’ya Varıyoruz. Bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 
*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM GÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 2 GECE OTEL KONAKLAMASI
 • 3 SABAH KAHVALTISI
 • 2 AKŞAM YEMEĞİ
 • KONFORLU ULAŞIM, ARAÇ İÇİ (SOĞUK) İKRAMLAR 
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
 • FARMA TUR KALİTE VE GÜVENCESİ
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • TÜM YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
 • EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı650 TL - Nakit700 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı350 TL - Nakit400 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜCRETSİZiki yetişkin yanında geçerlidir
3-6 Yaş çocuk bedeli250 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli490 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye ya da
Yağmurluk, Hırka, Mayo
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan,
Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik Gaz ve Su kontrollerini evcil hayvanlarınızın ve
çiçeklerinizin bakımını kapı ve pencerelerinizi
kapatmayı değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırla