Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
İstanbul-Edirne
İSTANBUL & EDİRNE TURU
Selimiye Camii - Topkapı Sarayı - Boğaz Turu
Büyükada - Heybeliada - Dolmabahçe Sarayı
18 - 22 Mart 2020
4 Gece – 4 Gün

HAREKET: Siz saygıdeğer konuklarımızı 21:00’da Anıt Devlet Tiyatrosu Önün’den alarak konforlu otobüsümüzle Akşehir, Afyon, Kütahya, Pamukova, İzmit ve İstanbul güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Edirne’ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.


1.GÜN: 
Yolda alınan serbest sabah kahvaltısı sonrasında ilk çağda antik adı bir Trak köyü olan Orestia, Romalılar döneminde Hadrianapolis şehri ve Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmış ve sahip olduğu mimari yapıtlarıyla bir müze şehir olan Edirne’ye varıyoruz. Sırası ile 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşmasıyla Türk topraklarına katılan doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi, Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren istasyonu gezileri sonrasında Kır kahvesinde mola veriyoruz. Buradaki molamızın ardından, Saray içi gezisi, tarihi Kırkpınar yağlı güreş meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray köprüleri gezilerimizi yapıp Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum kasrı ve Hamamı Balkan Şehitliği’ni geziyoruz;alınan öğle yemeği sonrasında 16.y.y.da su sesi,müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerinin ardından,kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii (Ulu camii) ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii ve Arasta Çarşısı gezilerinden sonra Alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2.GÜN: 
Otelde alınan serbest sabah kahvaltısı sonrasında İstanbul’a ulaşıyoruz. Topkapı Sarayı, Eyüp Sultan Gezileri sonrasında Boğaz turuna çıkıyoruz. İstanbul Boğazı'nı, Kabataş'tan başlayarak Karadeniz'e kadar görme şansı bulacaksınız. Kabataş'tan denize açıldıktan sonra, şehrin 5 sarayını  ( Topkapı, Dolmabahçe, Yıldız, Çırağan, Beylerbeyi Sarayları ) aynı noktadan panoramik olarak görebileceğiz. Gezimiz'de kendinizi boğazın sarayları, kasırları, yalıları ve korularıyla birlikte görsel bir şölenin ortasında bulacaksınız. Muhteşem manzaranın keyfini çıkararak gezimizi sonlandıracağız. Boğaz Gezimiz esnasında görülebilecek önemli yerler; Bezm-i Alem Valide Sultan Camii, Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Büyük Mecidiye Camii (Ortaköy Camii), Esma Sultan Yalısı, Boğaziçi Köprüsü, Su ada (GS Adası), Rumeli Hisarı, FSM Köprüsü, Rumelihisarı Yalısı, Ferik Ahmet Afif Paşa Yalısı, Sait Halim Paşa Yalısı, Rumeli Kavağı, Anadolu Kavağı, Yoros Kalesi, Hidiv Kasrı, Bahai Yalısı, Amcazade Hüseyin Paşa Yalısı, Anadolu Hisarı, Abud Efendi Yalısı, Kuleli Askeri Lisesi, Beylerbeyi Sarayı olacaktır. Keyifli geçen gün sonrasında otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3.GÜN: 
Otelde alınan serbest sabah kahvaltısı sonrasında Adalar da keyifli vakit geçireceğimiz turumuza başlıyoruz. Adalar gezimiz için Bostancı’dan kalkan vapura ulaşıyoruz. Burgazada ve Kınalıada’yı görüp Heybeliada’ya iniyoruz. Tarihi 1773’e kadar dayanan Deniz Lisesi’ni (Eski Deniz Harp Okulu) görüp kısa tur programımıza başlıyoruz. Adanın en yüksek noktası olan Değirmen  Burnu’na çıkıyoruz. Değirmen Burnu’ndan mükemmel manzarayı fotoğraflıyoruz. Ardından ada merkezine iniyoruz. Yol üzerinde Heybeliada Ruhban Okulu Binası ve İsmet İnönü’nün Evi’ni görüyoruz. Kısa bir dinlenme molası ardından tekrar vapura binip Büyükada’ya geçiyoruz. Büyükada’da öğle yemeği ardından Birlik Meydanı’ndan büyük tura çıkıyoruz.  Birbirinden görkemli köşkler, konaklar, çam ağaçları arasında Dil Burnu mesire yerinin sırtından geçiyoruz. Yörük Ali Plajı’nı altımızda bırakıp koyu dolaşarak bu defa Aya Yorgi Kilisesi eteğinden geçiyoruz. Kilise tepemizde kalırken burada çay-kahve molası verip, Aya Yorgi kilisesine çıkıyoruz. Ünlü romancı Reşat Nuri Güntekin'in Evi’ni de uzaktan görüp, Sedef Adası manzarası eşliğinde, kıyıda demirli teknelere bakan, restoranlar ve çarşının arkasından geçip fayton parkına ulaşıyoruz. Burada vapur saatine kadar serbest zaman veriyoruz, daha sonra Bostancı’da bizi bekleyen aracımıza binip otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4.GÜN: 
Otelde alınan serbest sabah kahvaltısı sonrasın'da gezimize ilk olarak otuz birinci Osmanlı padişahı Sultan Abdülmecid (1839-1861) tarafından yaptırılmış Mâbeyn-i Hümâyûn (Selâmlık), Muâyede Salonu (Tören Salonu) ve Harem-i Hümâyûn adlarını taşıyan üç bölümden oluşan Dolmabahçe Sarayı ile başlıyoruz. Sırası ile Devletin yönetim işlerinin yapıldığı Mâbeyn-i Hümâyûn (Selamlık) bölümü, Padişah ve ailesinin özel yaşamı olan Harem-i Hümâyûn ve iki bölümün arasında yer alan Padişah'ın devlet ileri gelenleriyle bayramlaşması ve kimi önemli devlet törenleri için ayrılmış olan Muâyede salonunu geziyoruz. 285 oda 44 salon ve 6 hamamlı saray gezimizi tamamlıyor dönüş yolculuğuna başlıyoruz. İzmit, Pamukova, Bozüyük, Kütahya, Afyon ve Akşehir güzergahını takip ederek akşam saatlerinde Konya’ya varıyoruz. Bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM GÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***


GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 3 GECE OTEL KONAKLAMASI
 • 4 SABAH KAHVALTISI
 • 3 AKŞAM YEMEĞİ
 • KONFORLU ULAŞIM, ARAÇ İÇİ (SOĞUK) İKRAMLAR
 • BOĞAZDA TEKNE TURU
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
 • FARMA TUR KALİTE VE GÜVENCESİ
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • TÜM YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
 • EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı850 TL - Nakit925 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı350 TL - Nakit375 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜcretsizKoltuk Almamak Kaydı İle
3-6 Yaş çocuk bedeli300 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli600 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.