Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Küba Turu

KÜBA TURU


HAVANA – TRINIDAD – VARADERO 


20 - 28 Şubat 2020 7 Gece 9 Gün 1.Gün: HAVANA      


19 Şubat 22:30 İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 02.05’te Türk Havayolları’na ait TK183 sefer sayılı uçak ile Havana’ya hareket ediyoruz. 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 07.35’te Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı,Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı,Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi'ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi  yerel restoranda alıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana’daki otelimizde. MEMORIES MIRAMAR HOTEL 4*vb

 


2. Gün: HAVANA

Kahvaltının ardından düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılıyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini,tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio'ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi'nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Konaklama Havana’daki otelimizde. MEMORIES MIRAMAR HOTEL 4*vb


3.Gün: HAVANA

Kahvaltının ardından düzenlenecek olan Benzersiz Havan Turu  katılıyoruz. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları  ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Joes Fuster’in ,yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz.. Konaklama Havana’daki otelimizde. MEMORIES MIRAMAR HOTEL 4*vb


4.Gün: HAVANA

Kahvaltının ardından düzenlenecek olan son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway  turuna katılıyoruz. Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan;  ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca'yı,bugün Hemingway müzesini  olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Turun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde. MEMORIES MIRAMAR HOTEL 4*vb


5.Gün: HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Küba’nın meşhur değirmenler vadisini( valle de los ingenios) gezeceğiz. Keyifli bir yolculuk sonrası Trinidad’a varış.

Akşam yemeği ve konaklama Trinidad’da otelimizde. MEMORIES BRISAS DEL MAR HOTEL4*vb


6.Gün: TRINIDAD – SANTA CLARA - VARADERO

Kahvaltı sonrası UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan  Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz.

Turun ardından Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz, Otele varış ve Akşam yemeği ve konaklama Varadero’da otelimizde.

MEMORIES VARADERO HOTEL 4*vb


7.Gün: VARADERO

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. konaklama Varadero’da otelimizde.MEMORIES VARADERO HOTEL 4*vb


8.Gün: HAVANA - ISTANBUL

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Türk Havayollarına ait TK183 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.35’te Istanbul’a uçuş. 

 

9.Gün: ISTANBUL

Yerel saat ile 10.10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


                                        ***BELİRTİLEN ÜCRET 30 KASIM 2019 ' A KADAR GEÇERLİDİR***

   
  
  
  
  


   
  
  
  
  


   
  
  
  
  


   
  
  
  
  


   
  
  
  
  


   
  
  
  
  
             GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 4 Gece Havana'da seçilen otelde oda kahvaltı konaklama

 • 1 gece Trinidad’da seçilen otelde herşey dahil konaklama

 • 2 gece Varadero’da seçilen otelde herşey dahil konaklama

 • Alan – otel – alan transferleri

 • Havana şehir turu ve öğle yemeği(1 içecek dahil)

 • Pınar del rio & Vinales turu ve öğle yemeği 1 içecek dahil 
 • Benzersiz Küba turu ve öğle yemeği 1 içecek dahil 
 • Hemingway turu ve öğle yemeği 1 içecek dahil
 • Yol üzeri Cienfuegos şehir turu ve öğle yemeği( 1 içecek dahil)

 • Yol üzeri Santa Clara turu ve öğle yemeği(1 içecek dahil)
 •  Türkçe yerel rehberlik hizmeti 

    GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Kişisel Harcamalar

 • Küba Vizesi 40 USD ( Yeşil Pasaportlular Muaf)

 • Yurt Dışı Çıkış Pulu (50 TL)

Gezi Bedeli
İki ve Üç Kişilik odada kişi başı1750 € - Nakit 1850 € - 5 Taksit
Tek Kişilik oda farkı 350  €  - Nakit   450 € - 5 Taksit
0-2 Yaş çocuk bedeli iki yetişkin yanında geçerlidir 
3-12 Yaş çocuk bedeli
iki yetişkin yanında geçerlidir
   
  
  
  
  


   
  
  
  
  


   
  
  
  
  


   
  
  
  
  


   
  
  
  
  HGJ
TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.