Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Doğu Ekspres Treni İle Kars
DOĞU EKSPRES TURU
Kars - Erzurum
19 - 23 Ocak 2020
4 Gece – 5 Gün

1.GÜN:

Siz değerli misafirlerimizle tren garında buluşarak saat 14.00’da Ankara’ya hareket ediyoruz. Saat 15.50’de Ankara’ya varışımızla Turistik Doğu Ekspres tren saatini bekliyoruz. Saat 16.55’te Turistik Doğu Ekspres treni ile Kars’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği serbest. Konaklama trende yataklı kompartımanımızda.

2. GÜN:

Sabah uyanırken gün ışığının camdan süzülerek bizleri uyandıracağı bu güzel tren yolculuğumuz da,  güzel manzaraları, dağları, dereleri doya doya seyrederek tüm günümüz trenimizde seyahat ederek geçiriyoruz. Ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları alma imkânımız olacaktır. Saat 06.05‘te İliç tren garında 3 saatlik mola veriyoruz.Mola sonrası trenimize geri dönüyoruz. Saat 09.05’de trenimiz hareket ediyor. Saat 11.00’da ikinci durağımız Erzincan’a varıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik molamızın ardından trenimize dönüyoruz. Saat 14.00’da trenimiz hareket ediyor ve saat 17.33’de Türkiye’nin en yüksek rakımlı ili Erzurum’a varıyoruz gar çıkışında aracımız ile buluşup, otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde(BORA PARK HOTEL)3.GÜN:

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Erzurum’da; Çifte Minareli Medrese,Kongre Binası,Oltu taşı üretim ve pazarlaması yapılan Taş HanYakutiye Medresesi (Müze),Üç Kümbetler,Erzurum Kalesi ile eski evleri görüp Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış’ta Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezi'ni misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman sonrası Kars’a hareket ediyoruz. Kars’a varışımızla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (KARS PARK HOTEL)

4. GÜN:

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından farklı uygarlıkların buluştuğu Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Ocaklı Köyü'nde Ermenistan ile sınırımızı oluşturan Arpaçay’ın yamacında kurulmuş Ani Harabeleri'ni ziyaret ettikten sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde at kızağı keyfini yaşıyoruz. Göl üzerinde ve çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında Türkiye’nin ilk Peynir Müzesi'ni görmek için Boğa Tepe Köyü'ne hareket ediyoruz. Bu köyde on altı ayrı çeşit peynir üretiliyor, 1800-2600 metre yükseklikteki Kars ve Ardahan yaylalarında Kafkas-İran-Turan iklimlerinin çakışarak ortaya çıkarmış olduğu bitki çeşitliliği ile beslenen hayvanlardan temin edilen süt ile yapılmış Gravyer, Eski Kaşar, Türkmen Saçak, Malakan, Tulum, Otlu, Kelle, Tel, Çürük, Çanak gibi tescili peynirlerin tadına bakma imkânı buluyoruz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (KARS PARK HOTEL)5. GÜN:

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıp, otelden ayrılıyoruz ve Kars gezimize başlıyoruz. Kars merkezinde yer alan; Kars Kalesi, Kanlı Tabya Müzesi, Oniki Havari Kilisesi, Osmanlı Köprüsü ve Hamamı, Rus dönemi taş yapıları (Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü, Belediye), PTT Binası, Vali Konağı, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), İsmet Paşa İlköğretim Okulu,Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu’nu görüyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra Kars havaalanına transfer oluyoruz. Check-in işlemlerinden sonra THY ile 15.10 'da İstanbul’a hareket. Ardından THY ile 18.40 uçuşuyla Konya’ya dönüyoruz. Siz değerli misafirlerimiz ile Konya havaalanında vedalaşıyoruz.

*** REHBER PROGRAM GÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

Farma Turizm, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Laney Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almaktadır.


GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Konya – Ankara – Konya Ekonomi Sınıf YHT bileti
 • Ankara – Erzurum Turistlik Doğu Ekspres Bileti (Yataklı Vagon)
 • Thy ile Kars - İstanbul - Konya Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • 3 Gece Otel Konaklaması
 • 3 Sabah kahvaltısı
 • 3 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Ulaşım
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri
 • Trendeki Yemekler

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı2200 TL - Nakit2400 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı1050 TL1100 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeli200 TL - Nakitiki yetişkin yanında geçerlidir
3-6 Yaş çocuk bedeli400 TL - Nakit450 TL - Kredi Kartı 6 taksit
7-12 Yaş çocuk bedeli1900 TL - Nakit
1950 TL - Kredi Kartı  6 taksit

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye ya da Yağmurluk, Hırka, Mayo
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan,Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik Gaz ve Su kontrollerini evcil hayvanlarınızın ve
çiçeklerinizin bakımını kapı ve pencerelerinizi
kapatmayı değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.