Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Galatya
GALATYA TURU
Amasya - Çorum - Tokat - Zile
Hattuşaş - Boğazkale - Alacahöyük
05 - 08 Mart 2020
3 Gece – 3 Gün

HAREKET: Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:59’da Anıt Devlet Tiyatrosu Önün’den alarak konforlu otobüsümüzle Kulu, Kırıkkale ve Çorum güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla  Amasya’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

1.GÜN: Yolda alınan kahvaltı molamızın ardından Amasya’ya varıyoruz ve şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya'yı gezmeye başlıyoruz. Amasya'da Hazeranlar Konağını geziyor Panoramik olarak Amasya Kalesi, Kızlar Sarayı ve Kral Kaya Mezarları hakkında rehberimizden bilgi alıp fotoğraf molası veriyoruz. Cilanbolu kuyusu’nun işlevini dinleyerek Şehri kuşbakışı görmek amacıyla Çakallar Tepesi’ne çıkıyoruz ve kuş bakışı Amasya’yı, Yeşilırmak’a uzanan cumbaları, koca bir tarihe ait yapıları, köprüleri, kenti saran sarp kayalıklara oyulmuş mezarları ve kente yayılmış Asırlık Çınarları görüyoruz. Çakallar tepesinde alınan öğlen yemeğimizin ardından Yeşilırmak kenarına yapılan, Amasya’da yetişen, tahta çıkan ve çıkamayan şehzadelerin büstlerinin sergilendiği ayrıca Ferhat ile Şirin’in de anıtlarının bulunduğu parkın ziyareti sonrasında Kral Mezarları, Ferhat ile Şirin efsanesine ait su kanalları, 15. yy’ dan kalma  II.Bayezid  Medresesi, 13. yy’ dan kalma Burmalı Minare ve 7.y.y’da kilise olarak inşa edilen Fethiye Camisi , Çelebi  Mehmet  Camisi  ve  Saat  Kulesi, Dar-ül Şifa , Selçuklular’ dan kalma Gök Medrese gibi bir çok tarihi yapı ve eseri dolaşıp, İlhanlılar döneminden kalma Mumyalar Müzesini geziyoruz.  Keyifli günün ardından otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: Otelde alınan Sabah kahvaltısı sonrası otobüsümüzle yola çıkıp Tokat’a doğru hareket ediyoruz.  Panaromik şehir turu ardından meşhur Kuyu Kebabı ziyafeti sonrasında Zile‘ye hareket ediyoruz. Jül Cesar‘ın VENI-VIDI-VICI ( Geldim – Gördüm – Yendim ) mektubunu yazdığı Altıağaç ( Yamaçaltı ), Anzilia Höyüğü, Zile Kalesi, Anfi Tiyatro, Tümtümün Çene, Amasya Caddesi gezilerimizi takiben Dünyanın 8. harikası olarak kabul edilen Dünyadaki bütün mağara oluşumlarından örnekler görebileceğiniz Ballıca Mağarasını görmek için tekrar yola çıkıyoruz. Ballıca Mağarasının muhteşem görüntüsünün ardından serbest zaman vererek otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: Otelde alınan Sabah kahvaltısı sonrası Çorum'a doğru yola çıkıyoruz. Leblebisi ile de tanınmış bu şehrimizi otobüsümüzle dolaşıp Çorum Müzesi ve Saat Kulesini gezerek bir serbest keşif süresi verdikten sonra Alacahöyük‘te bulunan kent kalıntıları gezimiz sonrasında Asurlardan başlayıp sırasıyla Hititler, Firigler, Roma ve Bizans’lara ev sahipliği yapmış olan Hattuşaş Antik Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Sağlı sollu yaylalar arasında yapacağımız yolculuk sonrasında Boğazköy’ün içinden geçerek M.Ö 4500’ lü yıllara kadar tarihi dayanan bu antik kente geliyoruz. İlk olarak Büyük Tapınağı geziyoruz. Aslına uygun olarak inşa edilen ve dünyada ilk olan Hitit Surlarını, Büyükkale, Nişantaşı, Hiyeroglifli oda, Güneykale, Kral Kapısı, Tapınaklar, Yerkapı ( fotoğraf molası ), Sfensklikapı, Aslanlı kapı’yı gezdikten sonra Tanrı Tutalya ve diğer tanrılara inançlarını yerlerine getirmek için ve her tanrının simgesinin bulunduğu Yazılı Kaya’da Teşup ve karısı Hepat’ın kabartmalarını gördükten sonra Yapacağımız zevkli yolculuk sonrası Konya’da turumuzu sonlandırıyor ve siz sayın misafirlerimizi, bir başka Farma Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle aldığımız  noktaya bırakıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM GÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 2 GECE OTEL KONAKLAMASI
 • 3 SABAH KAHVALTISI
 • 2 AKŞAM YEMEĞİ
 • KONFORLU ULAŞIM, ARAÇ İÇİ (SOĞUK) İKRAMLAR
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
 • FARMA TUR KALİTE VE GÜVENCESİ
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • TÜM YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
 • EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı650 TL - Nakit700 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı260 TL - Nakit300 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜCRETSİZKoltuk almamak kaydıyla
3-6 Yaş çocuk bedeli230 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli460 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye ya da Yağmurluk, Hırka, Mayo
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan,Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik Gaz ve Su kontrollerini evcil hayvanlarınızın ve
çiçeklerinizin bakımını kapı ve pencerelerinizi
kapatmayı değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.