Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Marmara
MARMARA TURU
İstanbul – Edirne – Çanakkale – Bursa
23 - 28 Temmuz 2019
5 Gece – 5 Gün


Hareket: Siz saygıdeğer konuklarımızla 23.59 ’da Anıt Devlet Tiyatrosu Önünde buluşuyoruz. Akşehir, Afyon, Kütahya ve İnegöl Güzergahını takip ederek Bursa’ya hareket ediyoruz.Keyifli Gece Yolculuğu Yapıyoruz.

1.GÜN: Zevkli bir yolculuk sonrası, uygun noktada alacağımız sabah kahvaltısının ardından Bursa gezimize başlıyoruz. Osmanlı’nın ilk başkentini, Ulu Camii ziyareti ile keşfe başlıyoruz. İçerisinde bulunan en güzel hat sanatı örnekleriyle ünü dünya sınırlarını aşmış olan Ulu Camii gezimizin ardından, şehri kuşbakışı görebileceğimiz ve içerisinde Osmanlı’nın kurucusu Osman Bey’in ve oğlu Orhan Bey’in türbelerinin bulunduğu Tophane’ye çıkıyoruz. Eşsiz manzaraya karşı çay keyfi sonrası ipekçiliğin geçmişteki ve günümüzdeki merkezi olan Kozahan’ı ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından Bursa’nın lezzetine doyum olmayan ‘’ İskender Kebap’’ın tadına bakıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından verilen serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz ipek kumaşlardan ve kestane şekerinden hediyelik olarak alabilirler. Serbest zamanımızın ardından Bursa’dan ayrılarak Çanakkale’ye ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

2.GÜN: Otel’de kahvaltı alınması sonrası Tarihi Yarım Adayı Gezmeye Başlıyoruz. Sırası ile Seyit Onbaşı Anıtı ve mecidiye tabyasını ziyaret ediyoruz. Kilitbahir kalesini ve namazgah tabyasını rehberimizin anlatımıyla dinliyor ve Alçıtepe köyüne doğru yola devam ediyoruz. Alçıtepe köyünde vereceğimiz öğlen yemeği molasında Tekirdağ’ın ünlü köftesinin ve Çanakkale’nin meşhur peynir helvasının tadına bakabilirsiniz. Yemek molamızın ardından Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş Anıtı, Helles Anıtı, Morto koyu,57.Alay Şehitliği, Conkbayırı, Kemal Yeri ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Edirne’ye doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

3. GÜN: Sabah kahvaltısından sonra şehrin simgesi haline gelen ve Mimar Sinan’ın’’ Ustalık Eserim.’’ dediği Selimiye Camii’ni ziyaret ediyoruz. Selimiye’nin eşsiz gölgesi altında bulunan Selimiye Arastası’nı geziyoruz. Alışveriş molamızın ardından Osmanlı’nın ikinci başkentini keşfe devam ediyoruz ve muhteşem Üç Şerefeli Camii’yi ziyaret ediyoruz. Ardından hat sanatının en güzel örneklerini göreceğimiz Eski Camii’yi ziyaret ediyoruz. Tunca Nehri kıyısında bulunan Edirne'nin en önemli yapıtlarından  II.Beyazid Camisi ve Külliyesi (II.Beyazid Kompleksi) gezimizi gerçekleştiriyor sonrasında Edirne’nin yöresel yemeklerinden Edirne Ciğerini tadabileceğimiz restaurantımızda serbest öğlen yemeği molamızı veriyoruz. Lezzet şöleninin ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. İstanbula ulaşmamızın ardından Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4. GÜN: Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak  tarihi yarımadaya geçiyoruz. Öncelikle Topkapı Sarayı’nı geziyoruz. Muhteşem büyüklükteki, yıllarca Osmanlı’nın yönetim merkezi olan bu sarayı geziyoruz. Divan-ı Humayün , Arz odası , Hazine dairesi ve Kutsal Emanetler bölümünü rehber eşliğinde geziyoruz. Topkapı sarayı gezimizden sonra yıllara meydan okuyan ve İstanbul’un simgesi haline gelen Ayasofya Müzesi’ni geziyoruz. Gezimiz sonrasında meşhur Sultanahmet köftesinin tadına bakmak için öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Ayasofya’yı kıskandıracak ihtişam ve güzellikteki Sultanahmet Camii’ni geziyoruz. Gezilerimiz sonrası yüzyıllarca  en kalabalık meydan olan ve Osmanlıların ‘’ At meydanı’’ diye adlandırdığı Hipodrom’u geziyoruz. Sonrasında yıllarca Bizans’ın su deposu olarak kullanılan Yerebatan Sarnıcını geziyoruz. Gezilerimiz sonrasında Mimar Sinan’ın ‘’Kalfalık eserim’’ dediği Süleymaniye Camii’ni geziyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak Osmanlı’nın son dönemlerine damgasını vuran Dolmabahçe Sarayını geziyoruz. Muayede salonu,süfera odası ve ihtişamlı saray ziyaretimiz sonrasında Eyüp Sultan Türbesine geçiyoruz. Gezimizin ardından Haliç’i kuşbakışı görebileceğimiz nokta olan Pier Lotti tepesine çıkıyoruz. Burada çaylarımızı yudumlarken muhteşem İstanbul silüeti sizleri büyüleyecek. İstanbul'un tüm güzelliğini görebileceğimiz bir tekne turu yapıyoruz. İstanbul’dan ayrılarak zevkli bir yolculuk sonrası Konya’ya ulaşıyoruz ve başka bir Farma Tur organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizden ayrılıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM GÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 4 GECE OTEL KONAKLAMA
 • 5 SABAH KAHVALTISI
 • 4 AKŞAM YEMEĞİ
 • BOĞAZDA TEKNE TURU
 • KONFORLU ULAŞIM
 • ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
 • FARMA TUR KALİTE VE GÜVENCESİ
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE ÖREN  VE  GİRİŞ YERLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
 • EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı1200 TL - Nakit1300 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı500 TL - Nakit550 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜcretsiz
Koltuk Almamak Kaydı İle
3-6 Yaş çocuk bedeli450 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli900 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.