Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Şileden Samsuna Karadeniz
ŞİLEDEN SAMSUNA KARADENİZ TURU
Maşukiye - Sapanca - Şile - Ağva - Zonguldak
Amasra - Safranbolu - Kastamonu - Sinop - Samsun
09 - 14 Ağustos 2019
5 Gece – 5 Gün

HAREKET: Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:59’da Anıt Devlet Tiyatrosu Önünden alarak Cihanbeyli, Kulu ve Ankara Güzergahını takip ederek lüks otobüsümüzle Farma Tur ikramlarıyla Bolu’ya doğru hareket ediyoruz. Rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.


1.GÜN: 
Bolu da alınan sabah kahvaltısı sonrasında Yeşil ve karaçam ağaçlarına ve doğanın oluşturduğu yüzlerce renk kombinasyonuna ev sahipliği yapan Abant Gölü Tabiat Parkı’na ulaşıyoruz.  Buradaki güzellikleri görüntüledikten sonra Sapanca’ya varıyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında yeşilin kalbi Maşukiye’ye varıyoruz. Tabiat harikası ve doğanın kalbinde serbest zaman veriyor ve Polonezköy'e ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Şile'ye varıyoruz. Deniz Fenerini görüp; Seyir Terasında fotoğraf molası verdikten sonra Yeşilin ve doğanın güzellikleriyle örülü Ağva da dileyen misafirlerle güzel ve keyifli bir Ekstra tekne turu yapıyoruz. Yeşil Çay deresinin güzelliği sizleri büyüleyecek. Keyifli dakikaların ardından Akçakoca’ya varıyoruz. İlginç mimarisiyle dikkat çeken Akçakoca Merkez Camii’ni geziyoruz Akçakoca dan ayrılıyor Zonguldak'a ulaşıyoruz. Gökgöl Mağarası gezisi sonrası otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Çeşm-i Cihan olarak bilinen Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Amasra Kalesi'ni ve Limanı geziyoruz ve dileyen misafirlerimiz ile (ekst) tekne turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Küçük liman ve Tavşan Adası’nı görerek. Serbest öğle yemeğini alıyor Fatih Sultan Mehmet’in gördüğü zaman “Lala, çeşm-i cihan bumu ola?” diye sorduğu Bakacak Tepesinde Amasra ve çevresini panoramik olarak izleyerek fotoğraf molası veriyor Safranbol’ya ulaşıyoruz. İzzet Mehmet Paşa Camii, yemeniceler arastası, bakırcılar ve demirciler arastası, Pazaryeri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Cinci Hanı, Cinci Hamamı ve yemeniciler çarşısı sonrasında Safranbolu’nun en meşhur tadı olan lokumun tadına bakıp, alışverişini yapıyor otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Safranbolu’nun iki yazlık mekanından birisi olan Yörükköyü’ne gidiyoruz. Sipahioğulları’na ait iki konağı gezip, ilginç hikayelerini dinledikten sonra köyün ortak çamaşırhanesine gidiyoruz, sonrasında Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Şerife Bacı Anıtı’nda fotoğraf molası veriyoruz. 1501 yılından beri görsel güzelliği ile herkesi büyüleyen Kadı Nasrullah köprüsünde Kızılırmak’ın eşsiz güzelliğini görüyoruz. Ardından yine 1506 tarihinden bu yana Kastamonu’nun simgesi haline gelmiş, Kadı Nasrullah Camii’ni ziyaret ediyor alınan serbest öğle yemeği sonrasında Sinop’a ulaşıyoruz. Hamsilos Fiyordu ve Ak Liman gezilmesinden sonra öğle yemeğimizi alıyoruz bir çok ünlü kişinin hapis yattığı ve şimdi müzeye dönüştürülen Eski Sinop Cezaevi gezilmesinden sonra Samsun'a ulaşıyoruz. Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında İlk durağımız milli mücadelemizin simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası ve İlk Adım Anıtı gezilerini tamamlıyor Atatürk'ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun birebir rekonstrüksiyonunu görüp fotoğrafladıktan sonra Amisos tepesine çıkıyor serbest öğle yemeği molası veriyoruz. Keyifli gezi sonrasında akşam saatlerinde Konya’ya varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka büyüleyici turda buluşmak üzere aldığımız noktaya bırakıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM GÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***


GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 4 GECE OTEL KONAKLAMASI
 • 5 SABAH KAHVALTISI
 • 4 AKŞAM YEMEĞİ
 • KONFORLU ULAŞIM, ARAÇ İÇİ (SOĞUK) İKRAMLAR
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
 • FARMA TUR KALİTE VE GÜVENCESİ
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • TÜM YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
 • EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı1100 TL - Nakit1190 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı500 TL - Nakit600 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜcretsizKoltuk Almamak Kaydı İle
3-6 Yaş çocuk bedeli375 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli750 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.