Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Her Biri İnci
HER BİRİ İNCİ TURU
Amasra – Akçakoca – Maşukiye – Ağva – Şile
İznik – Mudanya – Bursa – Eskişehir
14 - 18 Ağustos 2019
4 Gece – 4 Gün


HAREKET: Siz Saygıdeğer konuklarımızı 23:59’da Konya’dan alarak lüks otobüsümüzle Kulu, Ankara, Gerede ve Bartın güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Amasra’ya doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

1.GÜN: Keyifli yolculuk sonrasında Karadeniz’in eşsiz kıyılarından Amasra’ya varıyoruz. Alınan sabah kahvaltısı sonrasında Amasra’yı gezmeye başlıyoruz. Bedesten, Kale içi, Bizanslılar döneminde Kilise Osmanlılar döneminde Camii olarak kullanılan Şapel, Liman gezilerimizi tamamladıktan sonra hava şartları uygun olduğu takdirde ekstra tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tekne turu sonrasında ise serbest Öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra Amasra’dan ayrılıp, Fatih Sultan Mehmet’in gördüğü zaman Lala, çeşm-i cihan bumu ola ?  diye sorduğu Bakacak Tepesinde Amasra ve çevresini izleyerek fotoğraf molası veriyor Zonguldak’a ulaşıyoruz. Yatağına derince gömülmüş Erçek Deresi’nin doğu yamacında yer alan Gökgöl Mağarasını geziyor Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Huzur kenti Akçakoca’ya varıyoruz. İlginç mimarisiyle dikkat çeken Akçakoca Merkez Camii’ni geziyoruz Akçakoca dan ayrılıyor Sapanca’ya varıyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında yeşilin kalbi Maşukiye’ye varıyoruz. Tabiat harikası ve doğanın kalbinde serbest zaman veriyor ve güzel bir manzara eşliğinde Ağva’ya doğru yola çıkıyoruz. Yeşilin ve doğanın güzellikleriyle örülü Ağva da dileyen misafirlerle güzel ve keyifli bir Ekstra tekne turu yapıyoruz. Yeşil Çay deresinin güzelliği sizleri büyüleyecek. Keyifli dakikaların ardından Şile’ye ulaşıyoruz. Deniz fenerini ve kaleyi görüyor Polonezköy'e ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından İznik’e doğru hareket ediyoruz. Her avuç toprağı binlerce yıldır farklı kültür kalıntıları ile sentezlenen yüzyıllar boyu tarih sayfalarının başköşelerinde yer almış, tarihte üç kez başkent olarak kullanılan İznik'i geziyoruz. Kenti tümüyle çevreleyen surları, Ayasofya Kilisesi Camii, Minaresi İznik Çinileri ile süslü Yeşil Camii ve Lefke Kapısını gördükten sonra Marmara denizi kıyısında bulunan M.Ö 7. yy.da Kolofonlu göçmenler tarafından Apamcia-Myrleia adı ile kurulan Mudanya'ya varıyoruz. Panoramik olarak Türk – Yunan Ateşkes Anlaşmasının imzalandığı ve belgelerinin sergilendiği Mütareke Binasını görüyoruz. Uzun yıllar Rum kökenli vatandaşların yaşadığı bir yer olmuş Tirilye'ye varıyoruz.Yapacağımız Keyifli Yürüyüş Esnasında Panoramik Olarak Trilye Evleri, Kemerli Kilise, Dündar Evi Kilisesi, Asırlık çınar ağaçları, Taş Mektep ve Kiliseler göreceklerimizin arasındadır. Özellikle yapılar arasında sonradan camiye çevrilmiş olan eski adıyla Aya Todori Kilisesi, şu anda İbadete açık olan ismiyle Fatih Camii ni göreceğiz. Güzel anlar sonrasında Tirilye Limanında serbest zaman veriyoruz. Bursa’ya ulaşıyoruz. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

4.GÜN: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Ulu Camii ve Kozahan gezisini Yapıyor Eskişehir’e hareket ediyoruz. ilk olarak Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi' ni ve Türkiye' de bir ilk olan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi' ni geziyoruz. Lületaşı Müzesi' nin de yer aldığı Kurşunlu Külliyesi, tarihi evleri ile ünlü Odunpazarı bölgesi ve Atlıhan'ı gezdikten sonra hava şartlarının uygun ve su seviyesinin yeterli olması halinde Venedik kanallarını anımsatan Ekstra Porsuk Çayı'nda keyifli tekne gezisi yapıyoruz. Unutulmaz bir gezinin ardından dönüş yolculuğu başlıyor. Çay, Akşehir ve Ilgın güzergahını takip ederek Akşam saatlerinde Konya’ya Varıyoruz. Bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM GÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 3 GECE OTEL KONAKLAMASI
 • 4 SABAH KAHVALTISI
 • 3 AKŞAM YEMEĞİ
 • KONFORLU ULAŞIM, ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
 • FARMA TUR KALİTE VE GÜVENCESİ
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • TÜM YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
 • EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı1000 TL - Nakit1100 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı450 TL - Nakit480 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜCRETSİZiki yetişkin yanında geçerlidir
3-6 Yaş çocuk bedeli410 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli825 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye ya da
Yağmurluk, Hırka, Mayo
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan,
Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik Gaz ve Su kontrollerini evcil hayvanlarınızın ve
çiçeklerinizin bakımını kapı ve pencerelerinizi
kapatmayı değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.