Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Doğu Anadolu
DOĞU ANADOLU TURU
Erzincan - Erzurum - Kars - Van - Tatvan
Bitlis - Muş - Bingöl - Elazığ - Malatya
26 Ağustos - 01 Eylül 2019
6 Gece – 6 Gün


Hareket: Siz saygıdeğer konuklarımızla 21.00’da Anıt Devlet Tiyatrosu Önünde buluşuyoruz. Kayseri ve Sivas Güzergahını takip ederek Erzincan’a hareket ediyoruz. Keyifli Gece Yolculuğu Yapıyoruz.

1.GÜN: Zevkli bir yolculuk sonrası, uygun noktada alacağımız sabah kahvaltısının ardından Erzincan’a varıyoruz. Girlevik Çağlayanı gezimizi tamamlıyor ve eski adı Erzen-Ül Rum olan ve Türkıye’nın en yüksek rakımlı ılı Erzurum’a hareket ediyoruz. Serbest öğle yemeğinin ardından Erzurum'da: Çifte Minareli Medrese, Kongre Binası, Oltu Taşı Üretim ve  Pazarlaması yapılan Taş Han, Yakutiye Medresesi (Müze), Üç Kümbetler, Erzurum Kalesi ve eski evlerin  görüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.GÜN: Otel’de kahvaltı alınması sonrası otelden ayrılıyor ve Kars’a hareket ediyoruz. Kars’ta yürüyerek yapacagımız şehir turunda; Kars Kalesi, Oniki Havari Kilisesi, Osmanlı Köprüsü ve Hamamı, Rus dönemi taş yapıları  (Defterdarlık Binası, Saglık Müdürlügü, Belediye) görüyoruz. Farklı uygarlıkların buluştuğu Ani Harabeleri’ne hareket. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. GÜN: Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılış, Doğu Beyazıt’a hareket. Yolumuz üzerinde bir süre sonra 5171m yükseklikteki Ağrı Dağı tüm görkemiyle bizi karşılayacak. Görebileceğimiz en güzel yerlerden birinde fotoğraf molası verdikten sona yolumuza devam ederek Doğubeyazıt' a  ulaşıyoruz. Sahip olduğu görkemden ötürü Osmanlı saraylarının padişahlarını bile kıskandırmış ve sahibinin öldürülmesine sebep olmuş İshak Paşa Sarayını görüyoruz. Çarşıda verilecek alışveriş molası sonrası Tendürek Dağları (2640 m) üzerinden Çaldıran Ovası ve Muradiye Şelalesi görülerek Van’a ulaşıyoruz. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

4. GÜN: Sabah kahvaltısının ardından Van kalesi,eski Van Evi ve camilerin görülmesi sonrası Van kedileri barınağını ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz sonrası Van’da yöresel yemeklerden oluşan serbest öğle yemeği sonrası Akdamar Adası'na hareket. Adanın ve Akdamar  Kilisesinin gezilmesinden sonra Tatvan üzerinden Ahlat'a hareket.  Eski Selçuklu Mezarlığı, Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet  ile bastoncuların gezilmesi. Tatvandaki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Bitlis'e hareket.  Bitlis’de İhlasiye Medresesi ve Külliyesi ile Etnoğrafya Müzesinin gezilmesi ve Elazığ'a hareket. Harput'ta Kale, Ala Mescid, Kurşunlu Camii, Eski Hamam ve Ulu Camii’ nin gezilmesinden sonra  Elazığ'daki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Malatya’ya hareket. Malatya'da Şire Pazarı ve Kernek Meydanının gezilmesinden sonra  serbest zaman. Yapacağımız zevkli yolculuk sonrası Konya’da turumuzu sonlandırıyor ve siz sayın misafirlerimizi, bir başka Farma Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle aldığımız  noktaya bırakıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM GÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 5 GECE OTEL KONAKLAMA
 • 6 SABAH KAHVALTISI
 • 5 AKŞAM YEMEĞİ
 • KONFORLU ULAŞIM
 • ARAÇ İÇİ (SOĞUK) İKRAMLAR 
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
 • FARMA TUR KALİTE VE GÜVENCESİ
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE ÖREN  VE  GİRİŞ YERLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
 • EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı1.300 TL - Nakit1.400 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı500 TL - Nakit550 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜcretsiz
Koltuk Almamak Kaydı İle
3-6 Yaş çocuk bedeli490 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli975 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.