Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Alaçatı Ot Festivali
ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU
Sığacık – Alaçatı – Çeşme – İzmir
02 - 05 Nisan 2020
3 Gece – 3 Gün

Alaçatı doğasının zenginliği, otların çeşitliliğini göreceğiz…
Otlar ile pişirilen geleneksel yemeklerin tadına bakacağız…
Alaçatı doğasının zenginliğini, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerinin kaybolmaması için, 2010 yılından itibaren Alaçatı Ot Festivali düzenlemeye başladı.
Alaçatı’yı bahar tazeliğinde yaşayabilmek bir ayrıcalık!  Bu nedenle her bahar, doğanın uyandığı, bin bir çeşit otun çevremizi bezediği bir dönemde bu festivali yapıyor ve bunun geleneksel hale gelmesini Alaçatı sevdalıları istemektedir.
Alaçatı’nın korunmuş mimarisinin bezediği dar sokaklarında dolaşmak, gülen yüzlü güzel insanlarla bu güzellikleri paylaşmak, hiç tanımadığımız, adlarını bile bilmediğimiz insanlarla sohbet edip, ağız dolusu kahkahalar atmak için tüm doğa dostlarını bekliyoruz.

HAREKET: Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:30’da Anıt Devlet Tiyatrosu önün’den alarak konforlu otobüsümüzle Akşehir, Uşak ve Manisa güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla  İzmir’e hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

 

1.GÜN: Yolda alınan sabah kahvaltısı sonrasında İzmir’e ulaşıyor Konak Meydanına Geçiyoruz. Kordon Gezisi,Tarihi Saat Kulesi,Yalı Camii gezip Kemeraltı Çarşı'sına geçiyor Kızlar Ağası Han’ında kahve molası veriyoruz. Kısa mola sonrasında Kadifekale den şehri kuşbakışı fotoğraflıyor Atatürk Müzesini geziyor ve sahilde kısa mola veriyoruz. Serbest zamanda dileyen misafirler Fayton keyfi yapabilirler. Serbest zamanın ardından Karşıyaka’ya geçiyor Zübeyde Hanımın Mezarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında İnciraltı Sahilini Panoramik Gördükten Sonra Piri Reis Müze Gemiyi geziyoruz.1 saatlik gezi süresinde denizcilikle ilgili bilinmeyen birçok soruya cevap buluyor, denizde yaşamın zorluklarına tanık oluyor ve Türk denizciliğinin geçmişine doğru uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Keyifli gezi sonrasında Balçova ya ulaşıyor Teleferik ile Seyir Terasına çıkıyoruz. Fotoğraf molası sonrasında Göztepe Sahili Panoramik olarak görüyor Dario Moreno Sokağı'nda bulunan Asansör’e ulaşıyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde kahvelerimizi içtikten sonra Çeşme’ye ulaşıyoruz. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Marina, Kale ve Kervansarayı Panoramik olarak görüyor Alaçatı Pazarı, Alaçatı sokakları, evleri, konakları gezdikten sonra Alaçatı Ot Festivali'nin düzenlendiği alana hareket ediyoruz. Buradaki etkinlikleri izlemek için serbest zaman. Dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Daha sonra buluşup Seferihisar'ı panoramik olarak görüyor Sığacık'a ulaşıyoruz. Kale ve Marinayı gördükten sonra Kuşadası’na ulaşıyoruz. Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Efes Antik Kent gezimiz sonrasın da akşam saatlerinde Konya’ya varıyoruz. Bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.


*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM GÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***


GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 2 GECE OTEL KONAKLAMASI
 • 3 SABAH KAHVALTISI
 • 2 AKŞAM YEMEĞİ
 • KONFORLU ULAŞIM
 • ARAÇ İÇİ (SOĞUK) İKRAMLAR
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
 • FARMA TUR KALİTE VE GÜVENCESİ
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • YEMEKLERDE VE TEKNELERDE ALINAN İÇECEKLER
 • EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı700 TL - Nakit760 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı280 TL - Nakit300 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜcretsiz Koltuk Almamak Kaydı İle
3-6 Yaş çocuk bedeli250 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli490 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.