Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Güneydoğu Anadolu
GÜNEYDOĞU TURU
MARDİN – ŞANLIURFA – ADIYAMAN
DİYARBAKIR – GAZİANTEP 
08 - 13 Ekim 2019
5 Gece – 5 Gün

HAREKET: Siz saygıdeğer konuklarımızı 22:30’da Anıt Devlet Tiyatrosu Önünden alarak Konforlu Aracımızla Ereğli, Adana, Osmaniye ve Gaziantep güzergahını takip ederek Halfeti’ye doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.


1.GÜN: 
Keyifli yolculuk sonrasında “Karagül” anlamına gelen Halfeti’ye varıyoruz. Alınan sabah kahvaltısının ardından Burada teknemize binerek Birecik Barajı’nın sular altında bıraktığı, sadece minaresinin sular içinden görülebildiği Savaşan Köyü ve Rumkale’ye hareket ediyoruz. Karayolu bulunmayan Rumkale’yi tekne ile gezdikten sonra tekrar iskeleye dönüyoruz. Belirlenen saatte aracımız ile buluşarak Birecik’e hareket ediyoruz. Kelaynak üretim çiftliğini gördükten sonra Şanlıurfa’ya ulaşıyoruz. Hz Eyyüp sabır makamını gördükten sonra öğle yemeğini molasını verip sonrasında Mevlid-i Halil (Dergah) Camii ve Mağarası, (Hz. İbrahim Peygamber’in Doğduğu Kutsal Mağara), Rızvaniye Camii, Hz. İbrahim Makamını, Ayn-ı Zeliha Gölü’nü (Anzılha Gölü) ve Halil ür-Rahman Camii, Balıklı Göl’ü gördükten sonra Hüseyniye Çarşılarını (Bakırcılar Çarşısı) Kazzaz Pazarı, (Bedesten) ve Kapalıçarşı içindeki serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Tevrat, İncil ve Kuran’da adı geçen tek kent olan Harran’a ulaşıyoruz. İlk olarak panorama noktasından dünyanın ilk üniversitesi olarak kabul edilen Harran Üniversitesi, Ulu Cami, Rasathane ve Şehir Surlarını görüyoruz. Keyifli yürüyüş sonrası, geleneksel Harran mimarisi olan Kümbet Evlerinde yöresel kıyafetler giyerek mırra içip yorgunluk atıyoruz. Keyifli gezi sonrasında otelimize varıyoruz. Akşam yemeği sonrasında Dileyen misafirlerle Ekstra yörenin kültürünü yansıtan Sıra Gecesi’ne katılabilirler. Konaklama otelimizde.


2.GÜN:
 Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında son yılların en önemli arkeolojik keşiflerinden biri kabul edilen ve halen kazıların sürmekte olduğu Göbeklitepe olacak. Göbeklitepe kazı alanının çevresine yapılan seyir terasında tam tur yürürken, Neolitik Çağ’ın ilk örneği sayılan açık hava tapınağı hakkında rehberimiz anlatımları ile gezimize ayrı bir tat katacak. Daha sonra eşsiz manzarayı seyrettikten sonra Tarihi İpek Yolu üzerindeki, farklı dini inanışları ve tarihi eserleri barındıran Mardin’e ulaşıyoruz. Alınan öğle yemeği sonrasında Deyrulzaferan Manastırını geziyor sonrasında Kasımiye Medresesi’ne ulaşacağız. Muhteşem Mezopotamya manzarasını seyrederek bu muhteşem yapıyı rehberimizden dinliyoruz. Manzaranın da keyfini çıkardıktan sonra Eski Şehir Meydanı’nda aracımızdan inerek yaya olarak Mardin gezimize başlıyoruz. Milattan Önce 4000’lerden başlatarak, onlarca kez farklı kavimler tarafından kuşatılmış, işgal edilmiş ama aynı temellerle korunmuş olan Mardin’de farklı kültürlerinin yıllar içinde oluşturduğu mimari sentezi yaya olarak keşfe başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında zaman zaman ana caddeyi, bazen dar sokakları görüp PTT Binası ve Ulu Camii gezilerini yapıyor serbest zaman veriyoruz. keyifli gün sonrasında Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3.GÜN:
 Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Midyat’a ulaşıyoruz. “Sıla” dizisinin çekildiği Midyat Konukevi`ni gezmeye başlıyoruz. Büyüleyici taş işçiliğiyle dikkat çeken üç katlı konağı gezip, konağın terasından bütün Midyat manzarasının tadını çıkarıyoruz Dillere destan telkârilerin imal edildiği ve satıldığı dükkanda serbest zaman verip, Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz. Hasankeyf’te ilk durağımız olan, Ilısu Barajı’nın suları atında kalmaktan kurtarılan yapıların sergilendiği Yeni Kültürel Park Alanı’na varıyoruz. Batman merkezi panoramik olarak görüp Diyarbakır’a ulaşıyoruz. Alınan öğle yemeği sonrasında Gezimize 5.700 m uzunluğunda olan Diyarbakır surlarınI görerek başlıyoruz. Panoramik olarak otobüsümüz ile Dağ Kapısını (Harput Kapısı), Urfa Kapısını (Rum veya Halep Kapısı), Mardin Kapısını (Tel Kapı), son olarak da Yeni Kapı (Sat ya da Dicle) kapılarını gördükten sonra Diyarbakır Ulu Camii’ne varıyoruz. Yapım tarihi tam olarak bilinmeyen ancak Anadolu’nun en eski camilerinden olan Diyarbakır Ulu Camii’ni gezmeye başlıyoruz. Müslümanlar tarafından 5. Harem-i Şerif (Mukaddes Mabed) kabul edilen cami gezimizi tamamladıktan sonra Adıyaman’a ulaşıyoruz. Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


4.GÜN:
 Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, gezeceğimiz başlıca eserler olacak. Keyifli geçen yolculuğumuz sonrasında Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos'a ait Tümülüs ve Diğer Kutsal alanlardır. Zirve’de İlk olarak Doğu Terası’nda bulunan I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarını dinlerken Nemrut’un büyüsü sizleri de derinden etkileyecektir. Doğu Terası Bağış Sunağını gördükten sonra Kahta da öğle yemeği molası veriyoruz. Serbest zaman sonrasında  Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli projelerinden bir tanesi olan, Fırat Nehri üzerine kurulan Atatürk Barajı’nı seyir terasından izliyoruz. Baraj gezisinin ardından Gaziantep’e ulaşıyoruz. Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5.GÜN:
 Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Arkeoloji Müzesinde Yurt dışına kaçırılan parçaları geri getirilerek tamamlanan “Çingene Kızı” mozaiği başta olmak üzere Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan ve dünyanın en zengin mozaik koleksiyonunun sergilendiği müzeyi gezdikten sonra Tarihi Bakırcılar Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. serbest zamanda dileyen misafirler (Tütün Han, Tahmis Kahvesi, Pişirici Kasteli, Kurtuluş Müzesi) gezebilirler. Serbest zaman sonrasında öğle yemeğini alıyor Adana, Ereğli güzergahını takip ederek Konya’ya hareket. Farma Tur ile bir başka tur programında görüşmek üzere, zevkli bir yolculuk eşliğinde Konya’ya varış.


GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 4 GECE OTEL KONAKLAMASI
 • 5 SABAH KAHVALTISI
 • 4 AKŞAM YEMEĞİ
 • KONFORLU ULAŞIM
 • ARAÇ İÇİ (SOĞUK) İKRAMLAR 
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • NEMRUT DAĞI TRANSFERİ
 • HALFETİ TEKNE TURU 
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
 • FARMA TUR KALİTE VE GÜVENCESİ
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • YEMEKLERDE VE TEKNELERDE ALINAN İÇECEKLER
 • EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER
 • SIRA GECESİ
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı1200 TL - Nakit1300 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı500 TL - Nakit550 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜcretsizKoltuk Almamak Kaydı İle
3-6 Yaş çocuk bedeli450 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli900 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.