Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Nostalji İzmir
NOSTALJİ İZMİR TURU
İzmir - Çeşme - Alaçatı - Ildır Köyü - Germiyan Köyü - Seferihisar - Sığacık
01 - 04 Kasım 2019
3 Gece – 2 Gün

HAREKET: Siz saygıdeğer konuklarımızla 19:00’da Konya Tren Gar’ında buluşuyoruz. Yataklı Vagondaki bulunan Kompartımanlarımıza yerleşiyoruz. 19.30’da İzmir İçin Hareket ediyoruz. Yerleşme Sonrasında rehberimizden turumuz hakkında gerekli bilgileri alıyor istirahat’e çekiliyoruz. Tren yolculuğumuz gece boyunca devam edecektir. Dileyenler trenin restoran kısmından Saat 01.00’a Kadar faydalanabilirler. Konaklama Trenimizde.

1.GÜN: Keyifli Mistik Yolculuk sonrasında  07.30’da İzmir Basmane Gar’a varıyoruz. Tren Gar’ında bizi bekleyen aracımıza geçiyor Kordon da Alınan sabah kahvaltısı sonrasında İzmir gezimize başlıyoruz. Konak Meydanına Geçiyoruz. Kordon Gezisi, Tarihi Saat Kulesi, Yalı Camii gezip Kemeraltı Çarşına Geçiyor Kızlar Ağası Han’ında kahve molası veriyoruz. Kısa mola sonrasında Kadifekale den şehri kuşbakışı fotoğraflıyor Atatürk Müzesini Geziyor ve Sahilde Kısa mola veriyoruz. Serbest zamanda dileyen misafirler Fayton keyfi yapabilirler. Serbest zamanın ardından Karşıyaka’ya geçiyor Zübeyde Hanımın Mezarını Ziyaret Ediyoruz Öğle yemeğinde Manisa Kebap tadına bakma fırsatımız oluyor. Öğle yemeği sonrasında Vapur ile Üçkuyular dan Bostanlı Ya geçiyoruz. İnciraltı Sahilini Panoramik Gördükten Sonra Piri Reis Gemi Müzesini Geziyoruz. 1 saatlik gezi süresinde denizcilikle ilgili bilinmeyen birçok soruya cevap buluyor, denizde yaşamın zorluklarına tanık oluyor ve Türk denizciliğinin geçmişine doğru uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Keyifli gezi sonrasında Balçova ya ulaşıyor Teleferik ile Seyir Terasına Çıkıyoruz. Keyifli Günün Sonrasında Otele Yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından  50 Mt Uzunluğunda Çeşitli Balıkların Bulunduğu 16 Ton Su Alan ve Bir Balığın 15 Yıl Yaşayabildiği Villa Duvarının Akvaryum İle Çevrildiği Akvaryumlu Villa Oluyor. Hayranlıkla Fotoğraf Çekimlerimizin Ardından Çeşme Marina yı Panoramik Olarak Görüyor ve Çeşme Kalesi ile Devam Edip Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı Panoramik Olarak görüyoruz Marina da Kısa Serbest Zaman veriyoruz. Serbest zamanda Damla Sakızlı Kurabiye Almayı Unutmuyoruz :)  Alaçatı’ya Hareket Ediyoruz. Alaçatı’nın En Güzel Yerel Ürünlerini ve Keyifli Hediyelikleri Alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı, Alaçatı’nın Meşhur Sokakları ve Rum Mimarisi ile Osmanlı Mimarisinin Birleştiği Sokakları Geziyoruz. Vereceğimiz Serbest Zaman Sonrasında Ildır Köyü ne ulaşıyoruz. Öğle yemeğinde Muhteşem Balık ve Mezelerinin Tadına Bakıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Türkiye’de Slow Food (Katkısız Gıdalar Üretmek ve Geleneksel Yemekleri Yaşatmak) Hareketine Katılan Tek Köyümüz Olan Germiyan Köyüne Ulaşıyoruz. Köyün Sokaklarında Dolaşırken Evlerin ve Sokakların Çiçek Motiflerle Boyanmış Olduğunu Görüyor ve Serbest Zamanın Sonrasında Seferihisar'ı panoramik olarak görüyor Sığacık'a ulaşıyoruz. Kale ve Marinayı gördükten sonra Organik pazar da serbest zaman veriyoruz. Güzel Zamanın ardından Göztepe Sahili Panoramik Olarak Görüyor Dario Moreno Sokağında bulunan Asansör’e ulaşıyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde kahvelerimizi içtikten sonra Akşam Yemeğini Alıyor Kıbrıs Şehitler Caddesinde Serbest Zaman Veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Basmane Tren Gar’ına hareket ediyoruz. Yataklı Vagondaki bulunan Kompartımanlarımıza yerleşiyoruz. 21:05’de Konya İçin Hareket ediyoruz. İstirahat’e çekiliyoruz. Dileyenler trenin restoran kısmından Saat 01.00’a Kadar faydalanabilirler. Konaklama yataklı tren kompartımanlarında. 08:30’da Konya’ya varıyoruz Rüya Gibi gezinin ardından veda ediyoruz.

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 2 GECE YATAKLI VAGON KOMPARTIMANLARDA KONAKLAMA
 • 1 GECE İZMİR OTEL KONAKLAMA
 • 2 SABAH KAHVALTISI
 • 2 AKŞAM YEMEĞİ
 • YATALI VAGON GİDİŞ-DÖNÜŞ TREN BİLETİ
 • BELİRTİLEN TÜM YERLERE KONFORLU ARAÇLAR İLE ULAŞIM
 • REHBERLİK HİZMETİ
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • TÜM YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
 • EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı800 TL - Nakit870 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı500 TL570 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜCRETSİZiki yetişkin yanında geçerlidir
3-6 Yaş çocuk bedeli400 TL - Nakit470 TL - Kredi Kartı 6 taksit
7-12 Yaş çocuk bedeli700 TL - Nakit
770 TL - Kredi Kartı  6 taksit

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye ya da
Yağmurluk, Hırka, Mayo
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan,
Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik Gaz ve Su kontrollerini evcil hayvanlarınızın ve
çiçeklerinizin bakımını kapı ve pencerelerinizi
kapatmayı değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.