Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Selanik - Atina - Kavala
SELANİK - ATİNA - KAVALA TURU

08 - 15 Kasım 2019
7 Gece – 8 Gün

1.GÜN (8 Kasım 2019 / Cuma):
Siz saygıdeğer konuklarımızla 17.30 da Konya Tren Gar da buluşuyoruz. Yht ile 18.25 de İstanbul'a hareket ediyoruz. Keyifli yolculuk sonrasında 23.50 de Halkalı Tren Gar a ulaşıyor bizi bekleyen aracımız ile İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemleri yaptıktan sonra Yunanistan'a ulaşıyoruz.

2.GÜN (9 Kasım 2019 / Cumartesi):
Keyifli geçen gece yolculuğunun
 ardından İlk durağımız Gümülcine (Dedeağaç), burada alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Selanik’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Selanik’e varışımızın ardından ilk durağımız Atatürk’ün Evi. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra  Makedonya Bakanlık Binası, Aristoteoles Üniversite Kampüsü, Helexpo İnternational Fuar alanı, Rotonda, Zafer Takı, Beyaz Kule, Mekadonia Tiyatro Binası, Kütüphane, Bedesten, Hamza Bey Camii, “Büyük İskender Heykeli, Aristoteles Meydanı, Bizans surları, Eski Selanik, “Ana Poli”, şehrin kuş bakışı seyri sonrası otelimize geçiyoruz.
İstirahat sonrasında geleneksel eğlece eşliğinde taverna da akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama otelimizde (SELANİK).

3.GÜN (10 Kasım 2019 / Pazar):
Sabah kahvaltı alınması sonrası Meteora’ya doğru yola çıkıyoruz. Dev kayalardan oluşan tarihi bir yer olarak bilinen bu muhteşem jeolojik fenomeninin bir özelliği, kayaların üzerinde Bizans sanatıyla donatılmış  Manastirlarin bulunması. Bu Manastirlardan birine ziyaretimizi tamamladıktan sonra Atina’ ya doğru yola çıkıyoruz.
Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde (ATİNA).  
                                 

4.GÜN (11 Kasım 2019 / Pazartesi):
Sabah kahvaltımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Agora, Zeus Tapınagı, Parlemento Binası, Syntagma, Omonia Meydanları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Ulusal Galeri, Savaş Müzesi, Panepistimiou Bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi Üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Panoramik turumuzun ardından Dünya Tarihinin en meşhur sit alanlarından biri olan Acropolis'i geziyoruz.
Plaka da alacağımız akşam yemeği sonrasında konaklama otelimizde (ATİNA).

5.GÜN (12 Kasım 2019 / Salı):
Sabah kahvaltımızın ardından İlginç ve bir o kadar hikayeli bir gün bizi bekliyor. Sabah kahvaltımızın ardından  Atina’dan Korint Kanali’na doğru yola çıkıyoruz. Korintte Fotograf molası, Pelloponez (Mora) yarımadasını geçip, Antirio’da dünyanın en büyük asma köprüsünden geçerek  Parga’ya doğru güzel manzaralar eşliğinde yol alıyoruz. Bu şehrin tarihini, doğal güzelliklerini ve misafirper- verliğini tanıma fırsatı bulacağız. PANAGIA adındaki küçük ada, dar Arnavut kaldırımlı sokaklar, geleneksel çiçekleri ile süslü mahalleleri şehre değişik bir renk verir. Parga kenti ender bir güzelliğe sahiptir ve amfitiyatrik bir yerleşim şekline sahiptir. Yaz tatili için Yunanistan' ın en popüler yerlerinden biridir. Şehir Venedik Kalesi' nin kenarında inşa edilmiş ve açıkça İyon mimarisinin özelliklerini taşımaktadır.
Bu güzel şehirde gezimizi tamamladıktan sonra Yanya’ ya ulaşıyoruz. Otele yerleşme. Konaklama otelimizde (YANYA).

6.GÜN (13 Kasım 2019 / Çarşamba):
Sabah kahvaltımızın ardından 
şehri keşfe başlıyoruz. Epirus bölgesinin başkenti olan şehir Yunanistan'ın en eski kehanet bölgesi Dodoniye  ait tarihi bulgularla dolu muhteşem bir arkeolojik müzeye sahiptir. Tarihi açık Tiyatro eskiden zamanımıza kalmis en güzel anıtlardan biridir. Loannina şehrinin diğer bir özelliği Pamvotida Gölü’dür. Gölün ortasında çok şirin ve küçük bir adada Kavalalı Mehmet Ali Paşanın kaldığı ev ziyaretçilerin gözdelerindendir. Ayni zamanda adada geleneksel gümüş isletme ve satış imalathaneleri bulunmamaktadır. . Göreceğimiz anıtların arasında Yanya kalesi , Ali Pasa camisi , Osmanlı kütüphanesi ve Fethiye camisi bulunmaktadır.
Şehir gezimizi tamamladıktan sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde (YANYA).

7.GÜN (14 Kasım 2019 / Perşembe):
Sabah kahvaltımızın ardından Kavala’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden Kavala şehir turumuzun ardından serbest öğle yemeği molası. Öğle yemeğini takiben İskece’ye (Xanthi) varıyoruz. Panoramik şehir turumuzun ardından, Gümülcine’ye (Komotini) hareket. Gümülcine’den sonra Dedeağaç'a (Alexandroupoli) varıyoruz. Panoramik şehir turumuzun ardından yola devam ediyoruz ve İpsala Sınır Kapısı'na varıyoruz.
Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan free-shop’unda serbest zamanın ardından Türk sınırına geçiyoruz. İstanbul’a hareket ediyoruz.


8.GÜN (15 Kasım 2019 / Cuma):
Sabaha Saatlerinde halkalı tren istasyonuna ulaşıyoruz. Yht ile 06.45 de Konya ya hareket ediyoruz. Keyifli yolculuk sonrasında 12.25 de Konya ya ulaşıyoruz.
Bir başka Farma Tur organizasyonunda buluşmak için misafirlerimizle vedalaşıyoruz.


GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • YHT ile Konya-İstanbul Ekonomik Sınıf Gidiş ve Dönüş Bilet
 • Tur boyunca Konforlu araçlar ile yolculuk.
 • 5 Gece 5* Otel konaklaması (Merkez Oteller).
 • 6 Sabah Kahvaltısı.
 • 5 Akşam Yemeği.
 • Programda belirtilen tüm turlar.
 • Yerel Rehberlik Hizmetleri.
 • Tur boyunca Türkçe Rehberlik.
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Shengen Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaport'a Vize Yoktur).
 • Tüm öğle yemekleri.
 • Fix menü akşam Yemeklerinde içecekler ve menü harici ekstralar.
 • Tüm Müze ve ören yeri Giriş Ücretleri.
 • Yurt dışı çikiş vergisi (50 TL).
 • Tüm kişisel harcamalar.

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı - Nakit - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı - Nakit - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeli
iki yetişkin yanında geçerlidir
3-6 Yaş çocuk bedeli
iki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye ya da
Yağmurluk, Hırka, Mayo
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan,
Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik Gaz ve Su kontrollerini evcil hayvanlarınızın ve
çiçeklerinizin bakımını kapı ve pencerelerinizi
kapatmayı değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.