Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Selanik - Atina - Kavala
SELANİK - ATİNA - KAVALA TURU

08 - 15 Kasım 2019
7 Gece – 8 Gün

HAREKET: Siz saygıdeğer konuklarımızla Anıt Devlet Tiyatrosu Önünden 21:00 da Edirne ye hareket ediyoruz. Keyifli gece yolculuğu yapıyoruz.

1.GÜN: Yolda alınan sabah kahvaltısının ardından Edirne’ye varıyor ve gezimize başlıyoruz.. Osmanlı İmparatorluğunun Trakya’ da önemli bir kültür mirası olan Camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği sınır kenti Edirne ’ de, Tarihi Meriç Köprüsü, LozanAnıtı, Trenİstasyonu gezileri sonrasında Kır kahvesinde çay molası veriyoruz. Buradaki molamızın ardından Edirne şehir merkezine dönerek, kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii ve Arasta Çarşısı gezilerinden sonra Edirne’nin ünlü Deva-i Misk Tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri Edirne’nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunları alma fırsatı için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN:
Sabah kahvaltı alınması sonrası Tekirdağ Yolu ile İpsala gümrük Kapısına varış. Gümrük işlemlerinden sonra ilk olarak İskeçe’ ye hareket ediyoruz. İskeçe’ye varışımızla birlikte şehir turumuz başlıyor. İskeçe için burada yaşayanlar “Bin Bir Rengin Şehri” diyor. Tarihi M.Ö 879’a dayanan şehir Batı Trakya’nın bütün iç savaşlarının ve yıkımlarının izlerini taşıyor. Kentin tarihi merkezindeki sevimli ahşap, taş binalar elinizden fotoğraf makinenizi düşürmemenizi gerektirecek güzellikte. Şehir turumuzu tamamladıktan sonra Kavala’ya hareket ediyoruz kısa bir yolculuktan sonra Kavala’ya varıyor ve gezimize başlıyoruz. Su kemerleri, liman, kale, 19.yy neoklasik yapılar, Pangia, eski & yeni şehir, Acropolis, deniz feneri, Ag.Nicholas& Teodoro Kimissi kiliseleri Kavala’lı Mehmet Ali paşa imarethane, ev & heykeli’nin görülmesi sonrası otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve geceleme otelimizde.

3.GÜN:
Sabah kahvaltımızın ardından Meteora’ ya doğru yola çıkıyoruz. . Meteora Ortodoks keşişler Hristiyanlığın ilk dönemlerinde inzivaya çekilmek, Tanrı’ ya daha yakın , dünyevi  konulara ise daha uzak olmak amacıyla bu manastırları yapmışlar. Bir diğer sebep ise, keşişlerin Ortodoksluğu Osmanlı egemenliğinden korumak amacıyla bu bölgeye kaçmalarıymış. Her bir manastır 300 m. kadar yükseklikteki kayaların üzerine yapılmış. İnsan ilk gördüğünde inanamıyor, çok etkileyici, manzara muhteşem. Turumuzun ardından Atina’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Atinaya varış.   (sehir turumuz varis saatimize bagli olarak bir sonraki gun yapilabilmektedir).  Daha sonra bu antik kenti keşfetmek için Atina’yı bir Atinalı gibi gezip, Atina’nın çok bilinmeyen, turistik olmayan yönlerini keşfetme imkânını bulacaksınız. Modern ve antik kentin buluştuğu şehrin göbeğinde, bilinmeyen sokaklardaki otantik dükkânları, kafe, bar ve tavernaları ve her adımda karşınıza çıkan 2000 yıldan eski antik kalıntıları şaşkınlıkla gözlemleyeceksiniz. Turumuz, parlamento binasının önündeki meçhul asker anıtında yapılan unlu nöbet değişim seremonisini izleyerek başlıyor. Acropolis’in etrafını çevreleyen Plaka, Monastiraki ve Psirri semtlerindeki daracık sokaklarda, Antik Atina’yı bir başka gözle gezeceksiniz. Binlerce yıllık yaşanmış kültür mozaiğine ve Atinalıların keyifli günlük yaşantılarına şahit olacaksınız. Konaklama ve geceleme otelimizde.

4.GÜN:
Sabah kahvaltımızın ardından Corinth Kanalı turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Yapımı 1881 ile 1893 yılları arasında olup Yunanistan´ın kuzey kara topraklarını Mora Yarımadası´ndan ayıran tümüyle yapay kanalın ismidir.. Uzunluğu yaklaşık 6,3 km´dir ve Adriyatik ve Ege Denizi arasında seyredecek gemiler için yaklaşık 400 km tasarruf sağlamaktadır. Kanalı görüp fotoğrafladıktan sonra Atina’ya dönüyoruz ve Acropolis (giris ucretlidir), gezimizi yapıyoruz ardından vereceğimiz serbest zaman ardından konaklama Atina. 

5.GÜN: Sabah kahvaltımızın ardından Selanik'e hareket. Selanik’e varışın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Gezimize öncelikle şehri tepeden görebilecek olduğumuz Selanik Kalesini ziyaret ederek baslıyoruz.ve şehir gezisi kapsamında MS.303 yılında Roma Döneminde Paganizm anlayışı dışında bütün inanışlar yasak olduğundan,şehrin insanlarını Hrıstiyanlığı kabul etmeye davet eden ve bu nedenle İmparator Gallerius tarafından aslanlara atılarak katledilip ilk Hıristiyanlarca aziz ilan edilen Saint Dimitros adına Makedonik Mimari tarzda inşa edilmiş aynı adlı Saint Dimitros Kilisesine gidiyoruz.Dimitros’un Aziz /Saint ilan edilmesinin bir nedeni de,edildiği tarih ile Selanik’in Türklerden alınışı aynı tarihe denk gelmesidir.Mezarının da bulunduğu kiliseyi görüp fotoğraf çektikten sonra aynı cadde üzerinde bulunan Konsolosluğumuzun arka tarafında bulunan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evi gezip fotoğraf çekiyoruz.Osmanlı yapısı eski bir hamamı dışarıdan gördükten sonra bir Medreseyi görüp dışarıdan resim çekiyoruz.Kısa süreli alış veriş molası sonrası aracımıza biniyoruz.Rotondo,Bey Hamamı,Galerius,Aristottle ve Vardar Meydanı gezileri sonrası İzmir ’e benzeyen Kordon’a gidiyoruz.Kordon Boyunca yürüyerek yine bir Osmanlı yapısı olan Beyaz Kule’yi görüyoruz,Büyük İskender Heykeli ,Aristotle ve Venizelos Meydanları gezileri sonrası öğlen yemeği için serbest zaman.Selanik’in alışveriş mağazalarının bulunduğu Thimski Caddesinde verecek olduğumuz alışveriş için serbest zaman sonrası otelimize geçerek odalarımıza yerleşip dinleniyoruz. AKŞAM CANLI TÜRKÇE VE YUNANCA MÜZİKLERİN ÇALINDIĞI, SİRTAKİ VE BUZİKİLERİN YAPILDIĞI MEKANDA TAVERNA GECESİ (EKSTRA) gece geç saatlerde tekrar otelimize geliyoruz. Konaklama ve geceleme otelimizde.

6.GÜN: Sabah kahvaltımızın ardından yolumuzun üzerindeki Kurabiye imalethanelerinden alacak olduğumuz kurabiyeler den sonra ilk olarak Gümülcine’ye uğruyor panaromik olarak şehri görüyor ve ardından Dedeağaç’ı da panaromik gördükten sonra  Yunanistan Kipi Sınır kapısına geliyoruz. Gümrük ve Pasaport işlemlerimizin ardından  free shop alış verişlerinden sonra Meriç Nehri üzerinden geçerek aynı gümrük ve pasaport işlemlerini İpsala Türk Sınır Kapısında da yaparak Türkiye ye giriş yapıyoruz. İpsala,Keşan,Malkara yolunu takip ederek Tekirdağ da verecek olduğumuz akşam yemeği(Tekirdağ Köftesi) molasından sonra Konya’ya hareket ederek sizleri tur başlangıcında almış olduğumuz yerlerde indirerek turumuzu bitiriyoruz.


GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Konforlu Otobüs ile ulaşım.
 • Edirne’de 1 gece sabah kahvaltısı ve akşam yemeği konaklama.
 • Atina’da 2 gece 4* otel 'de Oda ve Kahvaltı Dahil Konaklama.
 • Selanik'te 1 Gece 4* otel 'de Oda ve Kahvaltı Dahil Konaklama.
 • Kavala'da 1 Gece 4* otel 'de Oda ve Kahvaltı Dahil Konaklama.
 • Atina - Selanik ve Kavala’da Panoramik şehir turları.
 • Rehberlik Hizmetleri.
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yunanistan Vize Ücreti 120 €uro (Yeşil Pasaport'a Vize Yoktur).
 • Yol güzergahında tesislerde, Otellerde, alınan yiyecek ve içecekler.
 • Tüm Müze ve ören yeri Giriş Ücretleri.
 • Yurt dışı çikiş vergisi (15 TL).
 • Tüm kişisel harcamalar.

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı - Nakit - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı - Nakit - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeli
iki yetişkin yanında geçerlidir
3-6 Yaş çocuk bedeli
iki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye ya da
Yağmurluk, Hırka, Mayo
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan,
Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik Gaz ve Su kontrollerini evcil hayvanlarınızın ve
çiçeklerinizin bakımını kapı ve pencerelerinizi
kapatmayı değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.