Kudüs
KUDÜS TURU
PEYGAMBERLER VE NEBİLER DİYARI
15 – 18 Mart 2018
3 Gece 4 Gün


1.Gün  : Konya Havalimanında Sabah 05:30 buluşma. Check in işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Tük Hava Yollarının tarifeli seferi ile 07:10 İstanbula hareket.Pasaport kontrolü sonrasında 10:10 -Tel Aviv’e uçuş. Pasaport ve Gümrük işlemlerinden sonra otobüsümüzle Yafa Şehir gezisi; Mahmudiye külliyesi ve Camii ile Sultan Abdülhamid’in yaptırdığı saat kulesi ve Osmanlı çeşmesinin görülmesi sonrasında Kudüs’e hareket. Konaklama yapacağımız Kudüs’teki otelimize varış ve yerleşme. Panoramik Şehir turu ve  Mescid-i Aksa ziyareti. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.Gün : Dileyen misafirlerimizin sabah namazı için  Mescid-i Aksa’ya transferi. Kahvaltıdan sonra Kudüs Surlarının Sahire Kapısı’ndan başlayarak Eski Kudüs şehri ve çarşılarını gezerek ve Çile yolundan geçerek Kıyamet Kilisesi’ne varış. Burayla ilgili bilgilendirmenin ardından Hz.Ömer Camii görülmesi ve Burak (Ağlama) Duvarı’nın görülmesi. Mescid-i Aksa’ya gidiş. Cuma namazının kılınması. Mescid-i Aksa içerisindeki Burak Mescidinin görülmesi (serbest vakitte ziyaret edilebilir.) Mervan Mescidi, Kadim Mescid ziyareti ve gezilmesi. Serbest zaman ve eski şehirde alışveriş imkanı. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.Gün : Dileyen misafirlerimizin sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya transferi. Kahvaltıdan sonra Davud (as) makamını ziyaret ve EL HALİL şehrine hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camii’nde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret edilmesi sonrasında ERİHA şehrine gidiş. Yol üzerinde Hz. Musa’nın külliyesini ve makamını ziyaret Sonrasında Lut Gölü (Ölü Deniz) bölgesinin tanıtılması ve görülmesi. Dünya tarihinin en eski şehirlerinden olan ERİHA şehrinde serbest zaman ,Tecrübe Dağı’nı ve Tecrübe Kilisesi manzarasını fotoğraflayıp ve Emevi döneminden kalma Hişam’ın sarayı kalıntılarının görülmesi sonrası Eriha’dan ayrılıp Kudüs’e dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.Gün :  Dileyen misafirlerimizin sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya transferi. Otelde alınacak kahvaltıdan sonra  Zeytin Dağı’na hareket, Zeytin Dağı’ndan panoramik manzara eşliğinde Mescid-i Aksa hakkında bilgilendirme ve kısa bir fotoğraf molasının ardından Rabiat’ul-Adeviyye’nin ve Selman-ı Farisi makamlarının ziyaret edilmesi. Öğle ve ikindi namazları ve serbest vakit için Kudüs’e geçiş. Yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından havalimanına varış. Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile 12:15 İstanbula  Hareket ediyoruz. 15:30 İstanbula varış.Pasaport Kontrol sonrasında  23:55 Konya'ya hareket ediyoruz. Varışımız Sonrasında Bir Başka Farma Tur Organizasyonunda buluşmak üzere Vedalaşıyoruz.

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Kny-İst-Tel Aviv / Tel Aviv-İst-Kny gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretleri
 • 3 Gece 4* otellerde Konaklama
 • Açık Büfe Kahvaltı ve Akşam Yemekleri
 • Programda yer alan tüm geziler ve transferleri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Vize Ücreti
 • Zorunlu seyahat sigortası
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Her türlü kişisel harcamalar 
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Tüm Öğle Yemekleri


Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı690 $ - Nakit735 $ - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı890 $950 $ - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeli200 $iki yetişkin yanında geçerlidir
3-6 Yaş çocuk bedeli600 $iki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli690 $
iki yetişkin yanında geçerlidir

Vize İçin Gerekli Evraklar

Uçuş tarihinden itibaren en az 7 ay geçerli ve ÇİPLİ Pasaport,
TC Kimlik numaralı nüfus cüzdanının arkalı-önlü fotokopisi,
2 adet vesikalık fotoğraf (arka fon beyaz) ve Pasaporttaki resim ile aynı olması gerekmektedir.
Çocukları ile giden ailelerden nüfus müdürlüğünden alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneği. Kırmızı mühür ve ıslak imzalı olması gerekmektedir.

VİZE İÇİN GEREKLİ TÜM BELGELERİN GİDİŞ TARİHİNDEN 20 GÜN ÖNCE TESLİM EDİLMESİ GEREKİR.

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye ya da
Yağmurluk, Hırka
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan,
Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik Gaz ve Su kontrollerini evcil hayvanlarınızın ve
çiçeklerinizin bakımını kapı ve pencerelerinizi
kapatmayı değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.