Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Kudüs
KUDÜS TURU
PEYGAMBERLER VE NEBİLER DİYARI
13 - 17 Mart 2019
3 Gece 4 Gün


1.Gün: 
Konya Havalimanında sabah saat 07:40 buluşma ardından TK 2033 Sefer sayılı uçak ile 09.40 da İstanbul’a uçuş ve 11.15 te varış.  İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminaline geçiş ve Farma Tur Kontuarında buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 786 sefer sayılı uçağı ile 13:15’ da Tel Aviv’e hareket ve yerel saat ile 14:25 de Tel Aviv uluslararası Ben Gurion Havaalanına varış.Pasaport işlemlerinin ardından Kudüs’e hareket ( 70 km. ) ve Zeytin Dağından Kudüs’ün genel görüntüsü eşliğinde Kudüs ile ilgili tarihi bilgi takdimi. Selman-ı Farisi r.a ve Rabiatül Adeviyye hazretlerinin kabirlerini ziyaret. Otelimize yerleşme. Akşam ve yatsı namazının edası için Mescidi Aksa’ya gidiş ve dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.Gün: Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş.Kahvaltıdan sonra Sion Tepesinde Hz. Davud a.s makamını ziyareti ve El Halil şehrine hareket. Bölge halkının 4. Harem olarak vasfettiği Hz. İbrahim ve Sare Annemiz, Hz.İshak ve Refika Annemiz, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf peygamberlerin kabirlerinin bulunduğu külliye ve camiinin ziyareti. Dönüş yolu üzerinde Hz. Yunus kabrinin ziyareti sonrası Kudüs’e dönüş. Namazların Mescid-i Aksa’da edası. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.Gün: Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltıdan sonra Bizanslılarca inşa edilen Kıyamet Kilisesi ve Hz. Ömer Mescidi ziyaret edilecek. Burak Mescidi, Mervan Mescidi, Kadim Aksa Camii ziyareti ve Mescid-i Aksa Hareminde Cuma namazının edası. Yahudiler için dünya üzerindeki en kutsal mekan olan Ağlama duvarı ile Sultan Süleyman‘ın yaptırdığı su bendinin görülmesi. Namazların Mescid-i Aksa’da edası. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.Gün: Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltıdan sonra Şam kapısından başlayarak eski şehir çarşı içinden Mescid-i Aksa’ya Baburrahme ve Yusufiye kabristanlığı çevre gezileri sonrası eşyalarımızla birlikte otelden ayrılma ve dünyanın en çukur bölgesi olan ve Lut kavminin helak olduğu, içinde hiçbir canlının yaşamadığı Lut Gölü’nün ( Ölü Deniz ) görülmesinin ardından Eriha’ya hareket. Tecrübe dağını resimleme ve hurma alışverişi. Hz. Musa a.s’ın külliyesinin ziyaret edilmesinin ardından Telavive hareket. Panoramik Tel Aviv turunun ardından Yafa'daki Mahmudiye Külliyesi, Karakol Binası ve Çeşme ile Sultan Abdulhamit'in tahta çıkışının 25. yılında yapılan Saat Kulesi'nin görülmesi. Serbest zaman sonrası Telaviv Ben Gurion Havalimanı'na geliş. Gece saat 01:00'da Türk Havayollarının TK791 ile İstanbul'a uçuş ve saat 04.20'da Atatürk Havalimanına varış. (17 Mart Pazar ) TK2032 sefer sayılı uçak ile 07.20’de Konya’ya uçuş 08.45 de varış.                 

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Kny-İst-Tel Aviv / Tel Aviv-İst-Kny gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretleri
 • 3 Gece 4* otelde Konaklama
 • Açık Büfe Kahvaltı ve Akşam Yemekleri
 • Programda yer alan tüm geziler ve transferleri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Vize Ücreti
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • 4 gün Kulaklık Seti
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Her türlü kişisel harcamalar 
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Tüm Öğle Yemekleri


Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı600 € - Nakit650 € - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı180 €0 € - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeli200 €iki yetişkin yanında geçerlidir
2-12 Yaş çocuk bedeli550 €iki yetişkin yanında geçerlidir

Vize İçin Gerekli Evraklar

Uçuş tarihinden itibaren en az 7 ay geçerli ve ÇİPLİ Pasaport,
TC Kimlik numaralı nüfus cüzdanının arkalı-önlü fotokopisi,
2 adet vesikalık fotoğraf (arka fon beyaz) ve Pasaporttaki resim ile aynı olması gerekmektedir.
Çocukları ile giden ailelerden nüfus müdürlüğünden alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneği. Kırmızı mühür ve ıslak imzalı olması gerekmektedir.

VİZE İÇİN GEREKLİ TÜM BELGELERİN GİDİŞ TARİHİNDEN 20 GÜN ÖNCE TESLİM EDİLMESİ GEREKİR.

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye ya da
Yağmurluk, Hırka
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan,
Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik Gaz ve Su kontrollerini evcil hayvanlarınızın ve
çiçeklerinizin bakımını kapı ve pencerelerinizi
kapatmayı değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.