Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Rusya
RUSYA TURU 
ST. PETERSBURG – MOSKOVA
13 – 17 NİSAN 2018
4 Gece 5 Gün

1.GÜN : Türk Hava Yolları TK401 tarifeli seferi ile Atatürk Havalimanından saat 10:55’te St.Petersburg’a hareket. Saat 14:15’te varışımızla beraber Havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ve rehberimiz ile Panoramik St.Petersburg şehir turumuzu yapacağız. Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, Aziz Petro ve Pavel Kalesi, Avrora Savaş Gemisi, Saray Köprüsü, Meryem’e Müjde ve Teslis Köprüleri, Mermer Saray,Kışlık Saray ve Saray Meydanı, Amirallik Binası, İshak Katedrali, Kanlı Kilise, Kazan Katedrali, St. Petersburg Devlet Üniversitesi,Liman Fenerleri ve Savaş Müzesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.GÜN : Otelde alacağımız kahvaltının ardından kişi aktiviteleriniz ve alışveriş için tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği gezi programlarına katılabilir , St.Petersburg’un birbirinden güzel mekanlarını gezme şansına sahip olabilirsiniz. Geceleme otelimizde. 

3.GÜN : Otelde alacağımız sabah kahvaltısından sonra odaları boşaltma ve hızlı tren ile Başkent Moskova’ya hareket; Varışımızla beraber bizi bekleyen özel aracımız ve rehberimiz eşliğinde panoramik şehir turumuzu yapacağız. Gezimiz esnasında; Moskova’nın büyük alışveriş merkezleri Manej ve Gum’u, Bolsoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Poklonnoya Tepesi ve Kremlin Sarayı görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. 

4.GÜN : Otelde alacağımız kahvaltının ardından kişi aktiviteleriniz ve alışveriş için tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği gezi programlarına katılabilir , Moskova’nın  birbirinden güzel mekanlarını gezme şansına sahip olabilirsiniz. Geceleme otelimizde. 

5.GÜN : Kahvaltı sonrası 12:00 de odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman.  Türk Hava Yolları’nın TK418 nolu seferi ile saat 14:50’ta İstanbul’a hareket. Rahat bir uçuşun ardından saat 18:00’te İstanbul Atatürk Havalimanına varış ve yolculuğumuzun sonu.


TAVSİYE EDİLEN EKSTRA TURLAR LİSTESİ

MOSKOVA :

Metro & Arbat Caddesi : Sovyet Rusya’nın ihtişamını sergilemek amacıyla tablolar, heykeller, ve değişik süslemelerle adeta bir müze görünümünde olan ünlü Moskova Metrosu Dünyanın en güzel metrosu olarak nitelendirilmektedir. Trafiğe kapalı olan Arbat Caddesi Moskova’lıların boş zamanlarında gezip dinlendiği yerlerin başında gelir. Sanatçılar değişik eserlerini burada sergilerler. Hediyelik eşyaların satıldığı tezgahlar ve mağazaları gezebilir, şirin kafelerde yorgunluk atabilirsiniz. Rus edebiyatının Babası sayılan Aleksandr Puşkin ve Karısı Natalya’nın yaşadığı evde Arbat Caddesindedir. ( 35 € )

Kremlin Katedralleri  ve Tretyakov Sanat Galerisi Turu : Rusya’yı yönetenlerin yüzyıllar boyu ikamet ettiği Kremlin’in en güzel ve eski katedralleri ile Lenin ve Stalin’in gezmekten haz aldığı  Sır bahçesini ziyaret edecek, dünyanın 200 tonluk en büyük çanı ile 40 tonluk en büyük topunu görme imkanına sahip olabilirsiniz. Dünyanın en önemli sanat galerilerinden birisi olan Tretyakov Galerisi’nde 11. yy’dan günümüze kadar aralarında İlya Repin, Ayvazovski, Perov, Kuinci,Kramskoy, Shishkin ve Andrei Rublov’un da olduğu en muhteşem Rus sanat eserlerini görme imkânı bulabilirsiniz. ( Kremlin Ve Tretyakov öğle yemekli tam gün 95 € / Tek Kremlin Turu yemeksiz yarım gün 45 € )

ST.PETERSBURG :

Pavlovsk Sarayı Turu : 18. Asırda  II. Katerina’nın oğlu  I. Paul için yaptırılan saray, sahip olduğu klasik stil ve rokoko üslubuyla diğer saraylardan farklı bir özelliğe sahiptir. Çar Paul ve eşinin Avrupa gezileri sonrası beraberlerinde getirdikleri eserlerin yoğun olarak yer bulduğu odaları ilüzyonik ve akustiktir. Saray’da I. Paul’un Alman asıllı eşi Mariya Feyodorov’nın kendi elleriyle yaptığı  fildişi eserler, tablolar ve süslemeler yanında kütüphanesi ve sahip olduğu yüzlerce kitapla da dikkatinizi çekecektir. Ayrıca Fransa’nın Bourbon Hanedanlığı’nın son Kralı XVI. Louis’in hediyeleri bu sarayın odalarında bulunmaktadır. (65 €)

Neva Nehri’nde Tekne Gezisi : Şehri en iyi açıdan fotoğraflayabileceğiniz bu turda, bize ayrılan tekne ile şehrin en önemli yapılarının yanından profesyonel rehber anlatımıyla geçeceksiniz (30€)

Hermitage Müzesi : Dünyanın beş çağını yansıtan orijinal ve değerli yaklaşık 3 milyon eseri barındırmaktadır. Dünyanın en kapsamlı üç müzesinden biri olan Hermitage, en çok tablo koleksiyonunun bulundurmasıyla nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Çar ve Çariçelerin eşyaları, Petro’nun yüz maskesi, tahtlar, içleri doldurulmuş şövalye atları, malakit, lazurit , akik ve rodanit taşlarından vazolar, 5 asırlık Belçika halıları, 2000 yıllık İtalyan ve Yunan vazolar, II. Katerina’nın sevgilisine yaptırdığı Tavus Kuşu saati, Leonardo Da Vinci, Rembrandt, Raffaello, Michelangelo, Van Gogh gibi dünyaca ünlü ressamların eserleri anlatımlarıyla tanıma imkanı bulabilirsiniz. (45 € )

Peterhoff Sarayı ve Bahçeleri : Fin Körfezinde bulunan bu sarayın planını Çar I. Petro çizmiştir. Paris’teki Versailles’a rakip bahçeleri, 150 anıtsal çeşme ve 4 tarihi şelalesiyle muhteşem bir saray kompleksidir. Saray içinde Çar ve Çarların özel eşyaları, Türk-Rus Savaşını anlatan tabloları, altın kaplama salon ve merdivenleriyle sizi etkileyecektir. Rusya’nın 7 harikasından biri olan saray ve bahçeleri II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Rusya’ya gelenlerin görmeden gidemeyecekleri özelliktedir (65 € ) 

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • THY ile İstanbul- St. Petersburg / Moskova -İstanbul arası gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Alan vergileri
 • Rus Demir Yolları ile Moskova – St. Petersburg arası tren bileti
 • 2 gece Moskova’da 4* otelde oda kahvaltı bazında konaklama
 • 2 gece St. Petersburg’da 4* Otel’de  oda kahvaltı bazında konaklama
 • Her iki şehirde Havalimanı / Otel / Havalimanı Transferleri
 • Yarım günlük Panoramik Moskova ve St. Petersburg şehir turları
 • Seyahat Sigortası 10 €
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Yurtdışı Çıkış Harcı ( 15 TL.)
 • Vize Ücretleri (150 EUR ) 
 • Kişisel Harcamalar
 • Düzenlenecek Ekstra Turlar

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı540 € - Nakit575 € - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı660 € - Nakit700 € - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeli490 €iki yetişkin yanında geçerlidir 
3-6 Yaş çocuk bedeli490 €iki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli490 €
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.