Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Batumlu Doğu Karadeniz
Batumlu Doğu Karadeniz
Samsun - Ordu - Giresun
Trabzon - Rize - Batum - Amasya - Sinop
Her CUMA çıkışlı
6 Gece 6 Gün

HAREKET: Siz Saygıdeğer konuklarımızı Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak, lüks otobüsümüzle 23:00’da hareket ediyoruz. Cihanbeyli, Kulu, Kırıkkale, Çankırı, Ilgaz, Tosya ve Boyabat güzergâhını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Sinop’a doğru yol alıyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.1.GÜN: Keyifli yolculuk sonrasında Sinop’a ulaşıyoruz. Alınan sabah kahvaltısı sonrasında Sinop Kalesi, Şehitler Çeşmesi, birçok ünlü kişinin hapis yattığı ve günümüzde müze olarak açık bulunan Eski Sinop Cezaevini gezdikten sonra serbest öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Hamsilos Fiyorduna giderek eşsiz güzellikleri fotoğraflıyor ve yolumuza devam ediyoruz. Bafra güzergâhını takip ederek Samsun’a ulaşıyoruz. Milli mücadelemizin simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası ve İlk Adım Anıtı gezilerini tamamlıyor, Ulu Önder Atatürk'ü Samsun’a getiren Bandırma Vapurunun birebir rekonstrüksiyonunu geziyor ve fotoğraflamak için serbest zaman veriyoruz. Çarşamba, Terme ve Ünye güzergahını takip ederek Fatsa’ya ulaşıyoruz. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2.GÜN:
 
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından dalından koparılan çayın demliğe gelinceye dek geçirdiği evreleri görmek amacı ile Tirebolu’ya hareket ediyoruz. Mikroklima iklim özelliği dolayısıyla kaliteli çayı ile meşhur Tirebolu Çay Fabrikasında mola veriyoruz. Fabrikada çay’ın üretimi hakkında bilgi alıp, fabrika gezimizi tamamlıyor, ikram edilen çaylarımızı yudumlayarak çay keyfi gerçekleştiriyoruz. Ardından dünyaca ünlü Akçaabat köftesini tatmak üzere  öğle yemeği molamızı veriyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Trabzon’a hareket ediyoruz. Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden birisi olan ve şu an camii olarak kullanılan Trabzon Ayasofya’sına tarihsel sürecini anlatarak varıyoruz. Buradaki gezimizi ve fotoğraf molamızı tamamlayarak, Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Soğuksu Mahallesindeki Atatürk Köşkü’ne rehberimizin bilgilendirmeleri ile ulaşıyoruz. Trabzon’a hakim Soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer almakta olan ve Atatürk’ün Trabzon’a ilk gelişinde gezerken görüp beğendiği o dönemdeki konak, bugünkü adı ile Atatürk Köşkü Müzesi gezimizi güzel fotoğraflar ile süsleyerek tamamlıyoruz. Ardından Trabzon’a özgü, Osmanlı döneminden bu yana süregelen gümüş kazaz ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı Gümüş mağazasında serbest zaman veriyoruz. Güzelliklerin ard arda süregeldiği Karadeniz sahil yolundan seyrimize devam ederek ilerlerken Türkiye’de bıçağın ana vatanı olarak adlandırılan bıçaklarıyla ünlü Sürmene’de bıçakların özelliklerini tanımak ve alışveriş yapabilmek için serbest zaman veriyoruz. Ardından Rize’ye doğru yol alıyor ve Çayeli’ne ulaşıyoruz. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.


3.GÜN:
  
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından 1350 mt. rakımlı Ayder yaylasına doğru hareket ediyoruz. Kaçkarlar’ın iki ayrı vadisi boyunca ilk olarak Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca ilerleyerek ekosistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisi’ne ulaşıyoruz. 18.yy’dan kalma tek kemerli köprülerden birisinde fotoğraf molası vererek, Ayder Yaylasına ulaşıyoruz. Güzelliği ile dillere destan Gelin Tülü şelalesinin büyüleyici görünümünü fotoğraflayıp serbest zaman veriyoruz. Sonrasında  Fırtına Vadisi içerisinde serbest öğle yemeği alıyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz Ziplina keyfini de yaşayabilir. Molamızın ardından Sarp Sınır Kapısına doğru yol alıyoruz. Sınır geçiş işlemleri ve gerekli kontrol işlemleri sonrasında Gürcistan'ın özerk cumhuriyeti Acara'nın başkenti olan Karadeniz kıyısındaki liman kenti Batum’a ulaşıyoruz. Şehir merkezinde Katedral, Sanat Müzesi, Avrupa Meydanı ve Medea Heykelini görüp, akşam yemeğimizi alıyor ve serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda dileyen konuklarımız Müzikli Su Gösterisinin Yapıldığı Sahil Parkını gezebilirler. Serbest zamanımızın ardından Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanarak TÜRKİYE’ye dönüş yapmak üzere SARP SINIR KAPISINA geliyoruz. (Sınır geçişleri yaya olarak yapılmaktadır. Yoğunluğa göre geçiş süresi 1-2 saat sürmektedir.)  Gümrük işlemlerinden sonra Çayeli’ndeki otelimize ulaşıyoruz. Konaklama otelimizde.


4.GÜN:
 
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi) yapım merkezlerinden biri olan Rize Bezi fabrika satış mağazasına uğruyoruz. Kuman Türkleri tarafından yüzyıllarca önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgâhlarında üretilen bu kumaş türünden yapılan ürünleri gördükten sonra alışveriş molası için serbest zaman veriyoruz. Ardından bölgedeki pek çok göl gibi bir heyelan sonucu oluşmuş 1090 mt. rakımda bulunan, Karadeniz’in simgesi haline gelmiş Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl’ün muhteşem doğasında geçireceğimiz serbest zaman ve fotoğraf molamız sonrasında Uzungöl’den ayrılarak Akçaabat’a doğru yol alıyoruz. Doğal yaşam klasiğini yaşamak üzere Karadeniz'in eşsiz doğasında bulunan Kayabaşı Yaylasına transfer için bizleri transfer noktamızda bekleyen minibüslerimize biniyor, hayranlıkla seyredeceğimiz manzaralar eşliğinde yaylamıza ulaşıyoruz. Odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yaylamızda.


5.GÜN:
 
Yaylada alınan sabah kahvaltısının ardından transfer minibüslerimiz ile otobüsümüzün yanına dönüyor, bagaj yerleşimi sonrası hareket ediyoruz. Yöresel ürün alışverişi molası sonrasında ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için Ordu’ya doğru yol alıyoruz. Teleferik ile kuşbakışı seyrimizi gerçekleştirerek 485 mt. yükseklikteki Boztepe’ye çıkıyoruz. Boztepe’den deresini, denizini, ormanını, dağlarını kısaca tüm şehri seyredip kahve molası veriyoruz. Serbest zamanın ardından otobüsümüze dönüyor, Samsun’a doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Yeşilırmak kıyısında Harşena Dağı eteklerine kurulmuş, "Şehzadeler Şehri" olarak bilinen Amasya'ya ulaşıyoruz. Alınan sabah kahvaltısı sonrasında kale içine girerek  Hazeranlar Konağı veya Şehzadeler Konağını da geziyor Şehzadeler Yolundan yürüyerek yalı boyu evlerini ve Panoramik olarak Kral Kaya Mezarlarını gördükten sonra 2.Beyazıd Külliyesi ve Maket Amasya Müzesini görüyor, Sultan Olcayto ve eşi İldiz Hatun adına Anber Bin Abdullah tarafından 1308 yılında yaptırılmış ve Osmanlı döneminde akıl hastalarının müzik ile tedavi edildiği Bimarhane diğer adıyla Darülşifa ve Mehmet Paşa Camii ve Kümbetini görüyor Dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Çorum Kırıkkale ve Kulu güzergâhını takip ederek gece saatlerinde Konya' ya varıyoruz. Keyifli gezinin ardından sizleri aldığımız noktaya bırakıp veda ediyoruz.BATUM GEÇİŞ İÇİN ÖNEMLİ NOTLAR ;
 1. Misafirlerimiz mutlaka YENİ NÜFUS CÜZDANLARI yanlarında bulundurmak zorundadır.
 2. Batum gezisi için Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde YENİ TC Kimlikleri ile geçişler sağlanmaktadır.
 3. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçişler yapılamaz.
 4. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için Noter den onaylı muvafakatname almaları gerekmektedir.
 5. Bebek ve çocuk misafirlerimizin kimliklerinde fotoğraf olması, Gürcistan hükümeti tarafından zorunlu kılınmıştır.
 6. Asker ve Polislerin geçişleri yasaktır.
 7. 657 ye tabii devlet memurlarında ıslak imzalı izin kağıdı şuan için istenmemektedir.
 8. Nüfus cüzdanlarında veriliş tarihinin son 10 yıl a kadar geçişlerine izin verilmektedir. veriliş tarihi 2009 yılından eski olanların geçişlerine izin verilmemektedir.
 9. Nüfus cüzdanı YENİ KİMLİKLERİN dışındaki kimliklerle geçiş izni verilmemektedir. 
 10. Nüfus cüzdanı değişimi yetişmemesi halinde geçici belge kabul edilmemektedir.  *** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM GÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

45 PROGRAMIMIZDAN BİR TANESİ SİZİNDİR.  TUR TARİHLERİ
26 Tem - 01 Ağs 2019
02 - 08 Ağustos 201909 - 15 Ağustos 201916 - 22 Ağustos 201923 - 29 Ağustos 2019
06 - 12 Eylül 201913 - 19 Eylül 201920 - 26 Eylül 201927 Eyl - 03 Ekm 2019


GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 5 GECE KONAKLAMA
 • 6 SABAH KAHVALTISI VE 5 AKŞAM YEMEĞİ
 • KAYABAŞI YAYLA TRANSFERİ
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • REHBERLİK HİZMETİ
 • YÖRESEL EĞLENCELER
 • ULAŞIM VE ARAÇ İÇİ (SOĞUK) İKRAMLAR 
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • TÜM KİŞİSEL HARCAMALAR
 • YURT DIŞI ÇIKIŞ PULU ( 50 TL ) 
 • TÜM MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı1.600 TL - Nakit1.700 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı700 TL - Nakit750 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜcretsizKoltuk Almamak Kaydı İle
3-6 Yaş çocuk bedeli600 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli1.100 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.