Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Klasik Doğu Karadeniz
Klasik Doğu Karadeniz
Sinop - Samsun - Ordu - Giresun
Trabzon - Rize - Artvin - Amasya
Her PAZARTESİ çıkışlı
6 Gece 6 Gün

HAREKET:  Siz Saygıdeğer konuklarımızı Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak, lüks otobüsümüzle 23:00’da hareket ediyoruz. Cihanbeyli, Kulu, Kırıkkale, Çankırı, Ilgaz, Tosya ve Boyabat güzergâhını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Sinop’a doğru yol alıyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.


1.GÜN:
 Keyifli yolculuk sonrasında Sinop’a ulaşıyoruz. Alınan sabah kahvaltısı sonrasında Sinop Kalesi, Şehitler Çeşmesi, birçok ünlü kişinin hapis yattığı ve günümüzde müze olarak açık bulunan Eski Sinop Cezaevini gezdikten sonra serbest öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Hamsilos Fiyorduna giderek eşsiz güzellikleri fotoğraflıyor ve yolumuza devam ediyoruz. Bafra güzergâhını takip ederek Samsun’a ulaşıyoruz. Milli mücadelemizin simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası ve İlk Adım Anıtı gezilerini tamamlıyor, otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2.GÜN:
 Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından İlk durağımız Ulu Önder Atatürk'ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru olacak. Bandırma Vapurunun birebir rekonstrüksiyonunu geziyor ve fotoğraflamak için serbest zaman veriyoruz. Çarşamba, Terme, Fatsa ve Ordu’yu panoramik olarak geçiyor, dalından koparılan çayın demliğe gelinceye dek geçirdiği evreleri görmek amacı ile Tirebolu’ya ulaşıyoruz. Mikroklima iklim özelliği dolayısıyla kaliteli çayı ile meşhur Tirebolu Çay Fabrikasında mola veriyoruz. Fabrikada çay’ın üretimi hakkında bilgi alıp, fabrika gezimizi tamamlıyor, ikram edilen çaylarımızı yudumlayarak çay keyfi gerçekleştiriyoruz. Ardından dünyaca ünlü Akçaabat köftesini tatmak üzere Akçaabat’ta öğle yemeği molamızı veriyoruz. Yemek sonrası Kayabaşı yaylasına doğru yol alıyoruz. Doğal yaşam klasiğini yaşamak üzere Karadeniz'in eşsiz doğasında bulunan Kayabaşı Yaylasına transfer için bizleri transfer noktamızda bekleyen minibüslerimize biniyor, hayranlıkla seyredeceğimiz manzaralar eşliğinde yaylamıza ulaşıyor, odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yaylamızda.


3.GÜN:
 Yaylada alınan sabah kahvaltısının ardından transfer minibüslerimiz ile otobüsümüzün yanına dönüyor, bagaj yerleşimi sonrası Trabzon’a hareket ediyoruz. Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden birisi olan ve şu an camii olarak kullanılan Trabzon Ayasofya’sına tarihsel sürecini anlatarak varıyoruz. Buradaki gezimizi ve fotoğraf molamızı tamamlayarak, Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Soğuksu Mahallesindeki Atatürk Köşkü’ne rehberimizin bilgilendirmeleri ile ulaşıyoruz. Trabzon’a hakim Soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer almakta olan ve Atatürk’ün Trabzon’a ilk gelişinde gezerken görüp beğendiği o dönemdeki konak, bugünkü adı ile Atatürk Köşkü Müzesi gezimizi güzel fotoğraflar ile süsleyerek tamamlıyoruz. Ardından Trabzon’a özgü, Osmanlı döneminden bu yana süregelen gümüş kazaz ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı Gümüş mağazasında serbest zaman veriyoruz. Güzelliklerin ard arda süregeldiği Karadeniz sahil yolundan seyrimize devam ederek ilerliyor ve serbest öğle yemeği molası veriyoruz. öğle yemeği sonrasında Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca seyre devam ederek ekosistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisini görüyor, 1350 mt rakımlı Ayder Yaylasına ulaşıyoruz. Yayla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Yaylamızda.


4.GÜN:
 Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından güzelliği ile dillere destan Gelin Tülü şelalesinin büyüleyici güzelliğinde fotoğraf molamızı veriyor, Ayder Yaylasından ayrılarak, Kaçkarlar’ın iki ayrı vadisi boyunca ilk olarak 18.yy’dan kalma tek kemerli köprülerden birisinde fotoğraf molası veriyoruz. Çamlıhemşin’den minibüslerle vadiyi keşfe başlıyoruz. Basında çıkan görüntüleriyle gözümüze aşina olan Ortan Köyü’nü, evleriyle ünlü Yolkıyı Köyü’nü, bölgenin en eski taş köprülerinden birisi olan Çinçiva Köprüsü (Şenyuva Köprüsü)’nü ve kervan yolu güvenliğini de kontrol altında tutmak için kurulmuş Zil Kale’yi görerek, gür bir orman içindeki Rize’nin debisi en yüksek şelalelerinden biri olan yaklaşık 15 metre yükseklikten dere yatağına doğru akan Palovit Şelalesinde fotoğraf molası veriyoruz. Muhteşem doğasına tanıklık ettiğimiz bu keyifli yolculuğumuz sonrasında tekrar otobüsümüze ulaşıyor Fırtına Vadisi’ne hareket ediyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında dileyen misafirlerimiz burada Ziplina keyfini yaşayabilir. Keyifli günümüze Borçka Karagöl ile devam ediyoruz. Gizemli manzara eşliğinde günü tamamladıktan sonra otelimize doğru yol alıyor ve otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi) yapım merkezlerinden biri olan Rize Bezi fabrika satış mağazasına uğruyoruz. Kuman Türkleri tarafından yüzyıllarca önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgâhlarında üretilen bu kumaş türünden yapılan ürünleri gördükten sonra alışveriş molası için serbest zaman veriyoruz. Ardından bölgedeki pek çok göl gibi bir heyelan sonucu oluşmuş 1090 mt. Rakımda bulunan, Karadeniz’in simgesi haline gelmiş Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl’ün muhteşem doğasında geçireceğimiz serbest zaman ve fotoğraf molamız sonrasında Uzungöl’den ayrılıyoruz. Serbest öğle yemeğimizi alıyor, sonrasında yolumuza devam ederek, yöresel ürün alışveriş noktasındaki molamızı gerçekleştiriyoruz. Ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için Ordu’ya hareket ediyoruz. Teleferik ile kuşbakışı seyrimizi gerçekleştirerek 485 mt. yükseklikteki Boztepe’ye çıkıyoruz. Boztepe’den deresini, denizini, ormanını, dağlarını kısaca tüm şehri seyredip kahve molası veriyoruz. Serbest zamanın ardından otobüsümüze dönüyor, otelimize doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Yeşilırmak kıyısında Harşena Dağı eteklerine kurulmuş, "Şehzadeler Şehri" olarak bilinen Amasya'ya ulaşıyoruz. Sultan Olcayto ve eşi İldiz Hatun adına Anber Bin Abdullah tarafından 1308 yılında yaptırılmış ve Osmanlı döneminde akıl hastalarının müzik ile tedavi edildiği Bimarhane diğer adıyla Darülşifa ve Mehmet Paşa Camii ve Kümbetini görüyor 2.Beyazıd Külliyesi ve Maket Amasya Müzesini ziyaret ediyor Şehzadeler Yolundan yürüyerek yalı boyu evlerini ve Panoramik olarak Kral Kaya Mezarlarını gördükten sonra  kale içine girerek  Hazeranlar Konağı ve Şehzadeler Konağını da geziyor Alınan öğle yemeği sonrasında Çorum, Kırıkkale ve Kulu güzergâhını takip ederek akşam saatlerinde Konya’ya varıyoruz. Keyifli gezinin ardından sizleri aldığımız noktaya bırakıp veda ediyoruz.


*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM GÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

TUR TARİHLERİGEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
  • 5 GECE KONAKLAMA
  • 6 SABAH KAHVALTISI VE 5 AKŞAM YEMEĞİ
  • KAYABAŞI YAYLA TRANSFERİ
  • ZİLKALE VE KARAGÖL TRANSFER MİNİBÜS ÜCRETLERİ
  • SEYAHAT SİGORTASI
  • REHBERLİK HİZMETİ
  • YÖRESEL EĞLENCELER, ULAŞIM VEARAÇ İÇİ (SOĞUK) İKRAMLAR 
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
  • TÜM KİŞİSEL HARCAMALAR
  • TÜM MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı1.500 TL - Nakit1.600 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı700 TL - Nakit750 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜcretsizKoltuk Almamak Kaydı İle
3-6 Yaş çocuk bedeli600 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli1.100 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.