Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
“Adım Adım” Doğu Karadeniz
Adım Adım Doğu Karadeniz
Samsun-Ordu-Giresun-Trabzon-Rize-Artvin-Erzurum-Sivas-Kayseri
Her PAZARTESİ çıkışlı
6 Gece 6 Gün

HAREKET : Siz Saygıdeğer konuklarımızla 23:00’da Anıt Devlet Tiyatrosu Önünden hareket edip lüks otobüsümüzle Cihanbeyli, Kulu, Kırıkkale, Çorum, Merzifon ve Havza güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Samsun’a doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

1.GÜN : Yolda alınan sabah kahvaltısının ardından Samsun’a ulaşıyoruz. İlk durağımız milli mücadelemizin simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası ve İlk Adım Anıtı gezilerini tamamlıyor Atatürk'ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun birebir rekonstrüksiyonunu görüp fotoğrafladıktan sonra Öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında Ünye’de çay molası veriyoruz Yason Burnu nu Görüyor. Verilen mola sonrasında Fındık ürünlerinin alınacağı Satış Mağazasına uğruyoruz ve Fındık alışverişini tamamlayıp Ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için  485 Mt. Yükseklikteki Ordu Boztepe’ye çıkıyoruz. Boztepe’den deresini, denizini, ormanını, dağlarını kısaca tüm şehri seyredip kahve molası veriyoruz. Serbest zamanın ardından Giresun a ulaşıyoruz. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN : Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından dalından koparılan çayın demliğe gelene kadar geçirdiği evreleri görmek amacı ile Tirebolu’ya hareket ediyoruz. Mikroklima iklim özelliği dolayısıyla kaliteli çayı ile meşhur Tirebolu Çay Fabrikasında mola veriyoruz. Fabrikası’nda üretim hakkında bilgi alıp fabrika gezisi sonrası çay keyfi yapıyoruz. Program bitimi sonrasında Giresun ve Trabzon’un sahil ilçeleri eşliğinde yolculuğumuza devam ederek Akçaabat’ta öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinin ardından Trabzon’a varıyoruz. Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden birisi olan ve şu an camii olarak kullanılan Trabzon Ayasofya camii ne ulaşıyoruz. Fotoğraf molasının Ardından Trabzon’a özgü, Osmanlı döneminden buyana süregelen gümüş kazaz ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı Gümüş dükkanında verilen serbest zamanın ardından doğal Yaşam Klasiğini yaşayacağımız Karadeniz'in eşsiz doğasında 1.800 metre yükseklikteki Kayabaşı Yaylasına varıyoruz. Odalara yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama yaylamızda. 

3.GÜN : Yaylamızda alınan sabah kahvaltısının ardından Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Atatürk’ün Trabzon’a ilk geldiğinde Soğuk Su semtinde gezerken görüp beğendiği konağı Trabzon Özel İdaresince Atatürk’e hediye edilen ve Trabzon’a 3. ve son kez geldiğinde konakladığı Atatürk Köşkü’ne varıyoruz. Yapılan anlatım ve fotoğraf molası sonrası bıçaklarıyla ünlü Türkiye’de bıçağın ana vatanı olarak adlandırılan Sürmene’de mola veriyor, bıçaklarını tanımak ve alışveriş yapabilmeniz adına serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman ardından pek çok gölü gibi bir heyelan sonucu oluşmuş Uzungöl’ün eşsiz doğasında 1090 M lik Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl Yaylasına hareket ediyoruz. Uzungöl’de verilen serbest zaman sonrasında Uzungöl’den ayrılıyoruz yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi) yapım merkezlerinden biri olan Rize Bezi Tesisleri’ne uğruyoruz. Kuman Türkleri tarafından yüzyıllarca önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgahlarında üretilen bu kumaş türünden yapılan ürünleri gördükten sonra alışveriş molası için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Çayeli ne ulaşıyoruz. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

4.GÜN : Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından 1350 mt yükseklikteki  Kaçkarlar’ın iki ayrı vadisi boyunca İlk olarak Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca ilerleyerek ekosistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisi’ne ulaşıyoruz. Cenevizliler’den kalma tek kemerli köprülerde fotoğraf molası veriyoruz Ayder Yaylasına ulaşıyoruz serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında  Fırtına Vadisi’ne ulaşıyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında dileyen misafirler Ziplina keyfini yaşıyor Hopa ve Borçka Güzergahını takip ederek Artvin’e ulaşıyoruz. Verilen fotoğraf molası sonrasında  Tortum Şelalesini görüyoruz Erzurum’a ulaşıyoruz. Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde. 

5.GÜN : Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. Tabyalar gezisi sonrasında Türkiye’nin en büyük medresesi olan ve ilginç öyküsüyle hafızalara kazınan Çifte Minareli Medrese olacak. Ardından Ulucamii, Yakutiye Mederesesi gezilerimizi tamamlayıp Erzurum’un meşhur oltu taşı ürünlerinin sergilendiği Taşhan’a ulaşıyoruz serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında öğle yemeğimizi alıyor Erzincanı Panoramik olarak Görüyor Refahiye ve İmranlı Güzergahını takip ederek Sivas’a ulaşıyoruz. Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde. 

6.GÜN : Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından kent turu yapıyor ve Sivas’ı yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Sivas’taki ilk gezi noktamız Gök Medrese olacak. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Ulu Camii ise diğer gezi noktamız olacak. Sonrasında gerçekleştireceğimiz Taşhan, Bürücüye Medresesi, Çifte Minare gezilerimizi takiben Sivas Kongresi’nin gerçekleştirildiği ve içinde gezerken Kurtuluş Dönemini yaşadığımız Kongre Binası’na gidiyoruz. Sivas’ta vereceğimiz serbest vaktin sonrasında Şarkışla güzergahını takip ederek Kayseri ye ulaşıyoruz. Alınan öğle yemeği sonrasında Cumhuriyet Meydanı'ndaki Saat Kulesi’ni,  Mahberi Honat Hatun Külliyesi’ni ve Döner Kümbet’i göreceğiz. Keyifli gezi sonrasında Avanos, Nevşehir ve Aksaray Güzergahını takip ederek Akşam saatlerinde Konya’ya varıyoruz. Keyifli gezinin ardından aldığımız noktalara bırakıp veda ediyoruz.

***ÖRNEK PROGRAMDIR***

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 5 GECE KONAKLAMA
 • 6 SABAH KAHVALTISI
 • 5 AKŞAM YEMEĞİ
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • YAYLA TRANSFERİ
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • REHBERLİK HİZMETİ
 • YÖRESEL EĞLENCELER
 • ULAŞIM
 • ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • TÜM KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı1.300 TL - Nakit1.390 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı500 TL - Nakit550 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜcretsizKoltuk Almamak Kaydı İle
3-6 Yaş çocuk bedeli390 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli900 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.