Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Adım Adım Doğu Karadeniz
Adım Adım Doğu Karadeniz
Amasya - Samsun - Ordu - Giresun
Trabzon - Rize - Artvin - Erzurum - Sivas
Her PAZARTESİ çıkışlı
6 Gece 6 Gün

HAREKET: Siz Saygıdeğer konuklarımızı Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak, lüks otobüsümüzle 23:59’da hareket ediyoruz. Cihanbeyli, Kulu, Kırıkkale ve Çorum güzergâhını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Şehzadeler Diyarı Amasya’ya yol alıyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.


1.GÜN:
 Yolda alınan sabah kahvaltısının ardından Yeşilırmak kıyısında Harşena Dağı eteklerine kurulmuş, "Şehzadeler Şehri" olarak bilinen Amasya'ya ulaşıyoruz. Ferhat'ın Şirin için kazdığı Su Kanalları'nı görüyor ve gezimize başlıyoruz. Şehzadeler Yolundan Amasya’nın yalı boyu evleri eşliğinde yürüyor Kral Kaya Mezarlarını panoramik olarak gördükten sonra Kale içinde Hazeranlar Konağı veya Şehzadeler Konağı gezilerimizi tamamlıyoruz. Ardından Bimarhane’ye gidiyoruz. İlhanlı Hükümdarı Sultan Mehmet Olcaytu ve hanımı Uduz Hatun adına Anber Bin Abdullah tarafından 1308-1309 yılında yaptırılan, İlhanlı döneminden günümüze ulaşan tek eser olan ve Osmanlı döneminde akıl hastalarının müzik ile tedavi edildiği Bimarhane diğer adıyla Darüşşifa gezimizi gerçekleştiriyor, Mehmet Paşa Camii ve Kümbetini de görerek Amasya’dan ayrılıyoruz. Havza güzergâhını takip ederek Samsun’a ulaşıyoruz. İlk durağımız milli mücadelemizin simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı ve İlk Adım Anıtı olacak. Anlatımlarımız ve fotoğraflamalarımızı tamamlayarak, Bandırma Vapuruna hareket ediyoruz. Ulu Önder Atatürk'ü Samsun’a getiren Bandırma Vapurunun birebir rekonstrüksiyonunu geziyor ve fotoğraflamak için serbest zaman veriyoruz. Ardından serbest öğle yemeği molamızı vereceğimiz Terme’ye doğru yol alıyoruz. Molamız sonrasında yol almaya devam ediyor ve Ordu’nun incisi Ünye’de çay molası vererek, keyifli günümüzün son durağı Fatsa’ya ulaşıyoruz. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2.GÜN:
 Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için Ordu’ya hareket ediyoruz. Teleferik ile kuşbakışı seyrimizi gerçekleştirerek 485 mt. yükseklikteki Boztepe’ye çıkıyoruz. Boztepe’den deresini, denizini, ormanını, dağlarını kısaca tüm şehri seyredip kahve molası veriyoruz. Serbest zamanın ardından otobüsümüze dönüyor, dalından koparılan çayın demliğe gelinceye dek geçirdiği evreleri görmek amacı ile Tirebolu’ya ulaşıyoruz. Mikroklima iklim özelliği dolayısıyla kaliteli çayı ile meşhur Tirebolu Çay Fabrikasında mola veriyoruz. Fabrikada çay’ın üretimi hakkında bilgi alıp, fabrika gezimizi tamamlıyor, ikram edilen çaylarımızı yudumlayarak çay keyfi gerçekleştiriyoruz. Ardından dünyaca ünlü Akçaabat köftesini tatmak üzere Akçaabat’ta öğle yemeği molamızı veriyoruz. Yemek sonrası Kayabaşı yaylasına doğru yol alıyoruz. Doğal yaşam klasiğini yaşamak üzere Karadeniz'in eşsiz doğasında bulunan Kayabaşı Yaylasına transfer için bizleri transfer noktamızda bekleyen minibüslerimize biniyor, hayranlıkla seyredeceğimiz manzaralar eşliğinde yaylamıza ulaşıyoruz. Odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yaylamızda.


3.GÜN:
 Yaylada alınan sabah kahvaltısının ardından transfer minibüslerimiz ile otobüsümüzün yanına ulaşıyor, bagaj yerleşimi sonrası Trabzon’a hareket ediyoruz. Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden birisi olan ve şu an camii olarak kullanılan Trabzon Ayasofya’sına tarihsel sürecini anlatarak varıyoruz. Buradaki gezimizi ve fotoğraf molamızı tamamlayarak, Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Soğuksu Mahallesindeki Atatürk Köşkü’ne rehberimizin bilgilendirmeleri ile ulaşıyoruz. Trabzon’a hâkim Soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer almakta olan ve Atatürk’ün Trabzon’a ilk gelişinde gezerken görüp beğendiği o dönemdeki konak, bugünkü adı ile Atatürk Köşkü Müzesi gezimizi güzel fotoğraflar ile süsleyerek tamamlıyoruz. Ardından Trabzon’a özgü, Osmanlı döneminden bu yana süregelen gümüş kazaz ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı Gümüş mağazasında serbest zaman veriyoruz. Güzelliklerin ard arda süregeldiği Karadeniz sahil yolundan seyrimize devam ederek ilerlerken Türkiye’de bıçağın ana vatanı olarak adlandırılan bıçaklarıyla ünlü Sürmene’de bıçakların özelliklerini tanımak ve alışveriş yapabilmek için serbest zaman ve öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından bölgedeki pek çok göl gibi bir heyelan sonucu oluşmuş 1090 mt. rakımda bulunan, Karadeniz’in simgesi haline gelmiş Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl’ün muhteşem doğasında geçireceğimiz serbest zaman ve fotoğraf molamız sonrasında Uzungöl’den ayrılarak yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi) yapım merkezlerinden biri olan Rize Bezi fabrika satış mağazasına gidiyoruz. Kuman Türkleri tarafından yüzyıllarca önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgâhlarında üretilen bu kumaş türünden yapılan ürünleri gördükten sonra alışveriş molası için serbest zaman veriyoruz serbest zamanın ardından Çayeli ne ulaşıyoruz. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4.GÜN:
 Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Çamlıhemşin’e doğru hareket ediyoruz. Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca ilerleyerek ekosistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisini görüyor, 1350 mt rakımlı Ayder Yaylasına ulaşıyoruz. Güzelliği ile dillere destan Gelin Tülü şelalesinin büyüleyici güzelliğinde fotoğraf molası ve serbest zaman vererek, Ayder Yaylasından hareket ediyoruz. Fırtına vadisinde vereceğimiz öğle yemeği sırasında dileyen misafirler Ziplina keyfini yaşayabilir. Keyifli günümüze Borçka Karagöl ile devam ediyoruz. Gizemli manzara eşliğinde günü tamamladıktan sonra Artvin’deki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5.GÜN:
 Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Tortum Şelalesini görerek Erzurum’a ulaşıyoruz. İlk durağımız Türkiye’nin en büyük medresesi olan ve ilginç öyküsüyle hafızalara kazınan Çifte Minareli Medrese olacak. Alınan öğle yemeği sonrasında Ulucamii, Yakutiye Mederesesi gezilerimizi tamamlayıp Erzurum’un meşhur oltu taşı ürünlerinin sergilendiği Taşhan’a ulaşıyor ve serbest zaman veriyoruz. Sonrasında otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6.GÜN:
  Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Erzincanı panoramik olarak görüyor Refahiye ve İmranlı güzergâhını takip ederek Sivas’a ulaşıyoruz. İlk gezi noktamız Gök Medrese olacak. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Ulu Camii ise diğer gezi noktamız olacak. Sonrasında gerçekleştireceğimiz Taşhan, Bürücüye Medresesi, Çifte Minare gezilerimizi takiben Sivas Kongresi’nin gerçekleştirildiği ve içinde gezerken Kurtuluş Dönemini yaşadığımız Kongre Binası’na gidiyoruz. Sivas’ta vereceğimiz serbest vaktin sonrasında Şarkışla, Kayseri, Avanos, Nevşehir ve Aksaray güzergâhını takip ederek akşam saatlerinde Konya’ya varıyoruz. Keyifli gezinin ardından sizleri aldığımız noktaya bırakıp veda ediyoruz.


*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM GÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

45 PROGRAMIMIZDAN BİR TANESİ SİZİNDİR.  TUR TARİHLERİ
05 - 11 Ağustos 201919 - 25 Ağustos 2019


GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
  • 5 GECE KONAKLAMA
  • 6 SABAH KAHVALTISI VE 5 AKŞAM YEMEĞİ
  • KAYABAŞI YAYLA TRANSFERİ
  • SEYAHAT SİGORTASI
  • REHBERLİK HİZMETİ
  • YÖRESEL EĞLENCELER
  • ULAŞIM VE ARAÇ İÇİ (SOĞUK) İKRAMLAR 
  • TÜM MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
  • TÜM KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı1.600 TL - Nakit1.700 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı700 TL - Nakit750 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜcretsizKoltuk Almamak Kaydı İle
3-6 Yaş çocuk bedeli600 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli1.100 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.