Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Batumlu Doğu Karadeniz
Batumlu Doğu Karadeniz
Samsun-Ordu-Giresun-Trabzon-Rize-Batum-Amasya
04 - 10 Haziran 2018
6 Gece 6 Gün

HAREKET : Siz Saygıdeğer konuklarımızla 23:00’da Anıt Devlet Tiyatrosu Önünden hareket edip lüks otobüsümüzle Cihanbeyli, Kulu, Kırıkkale, Çorum, Merzifon ve Havza güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Samsun’a doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

1.GÜN : Yolda alınan sabah kahvaltısının ardından Samsun’a ulaşıyoruz. İlk durağımız milli mücadelemizin simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası ve İlk Adım Anıtı gezilerini tamamlıyor Atatürk'ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun birebir rekonstrüksiyonunu görüp fotoğrafladıktan sonra Öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında Ünye’de çay molası veriyoruz Fatsa ya ulaşıyoruz.Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN : Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından dalından koparılan çayın demliğe gelene kadar geçirdiği evreleri görmek amacı ile Tirebolu’ya hareket ediyoruz. Mikroklima iklim özelliği dolayısıyla kaliteli çayı ile meşhur Tirebolu Çay Fabrikasında mola veriyoruz. Fabrikası’nda üretim hakkında bilgi alıp fabrika gezisi sonrası çay keyfi yapıyoruz. Program bitimi sonrasında Giresun ve Trabzon’un sahil ilçeleri eşliğinde yolculuğumuza devam ederek Akçaabat’ta öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinin ardından doğal Yaşam Klasiğini yaşayacağımız Karadeniz'in eşsiz doğasında 1.800 metre yükseklikteki Kayabaşı Yaylasına varıyoruz.Odalara yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama yaylamızda. 

3.GÜN : Yaylamızda alınan sabah kahvaltısının ardından Trabzon’a varıyoruz. Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden birisi olan ve şu an camii olarak kullanılan Trabzon Ayasofya camii ne ulaşıyoruz. Fotoğraf molasının Ardından Trabzon’a özgü, Osmanlı döneminden buyana süregelen gümüş kazaz ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı Gümüş dükkanında verilen serbest zamanın ardından Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Atatürk’ün Trabzon’a ilk geldiğinde Soğuk Su semtinde gezerken görüp beğendiği konağı Trabzon Özel İdaresince Atatürk’e hediye edilen ve Trabzon’a 3. ve son kez geldiğinde konakladığı Atatürk Köşkü’ne varıyoruz. Yapılan anlatım ve fotoğraf molası sonrası bıçaklarıyla ünlü Türkiye’de bıçağın ana vatanı olarak adlandırılan Sürmene’de mola veriyor, bıçaklarını tanımak ve alışveriş yapabilmeniz adına serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman ardından pek çok gölü gibi bir heyelan sonucu oluşmuş Uzungöl’ün eşsiz doğasında 1090 M lik Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl Yaylasına hareket ediyoruz. Uzungöl’de verilen serbest zaman sonrasında Uzungöl’den ayrılıyoruz Çayeli ne ulaşıyoruz. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

4.GÜN : Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından 1350 mt yükseklikteki  Kaçkarlar’ın iki ayrı vadisi boyunca İlk olarak Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca ilerleyerek ekosistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisi’ne ulaşıyoruz. Cenevizliler’den kalma tek kemerli köprülerde fotoğraf molası veriyoruz Ayder Yaylasına ulaşıyoruz serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında  Fırtına Vadisi’ne ulaşıyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında dileyen misafirler Ziplina keyfini yaşıyor ve Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Kontrol işlemleri sonrasında Gürcistan'ın özerk cumhuriyeti Acara'nın başkenti olan Karadeniz kıyısındaki liman kenti Batum a ulaşıyoruz. şehir merkezinde Katedral, Sanat Müzesi, Avrupa Meydanı ve Medea Heykelini Görüp Akşam yemeğimizi alıyor ve serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda dileyen konuklarımız Müzikli Su Gösterisinin Yapıldığı Sahil Park ı gezebilirler. Serbest zamanımızın ardından Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanarak TÜRKİYE’ye dönüş yapmak üzere SARP SINIR KAPISINA geliyoruz. (Sınır geçişleri yaya olarak yapılmaktadır.Yoğunluğa göre geçiş süresi 1-2 saat sürmektedir.) Gümrük işlemlerinden sonra Çayeli ndeki otelimize ulaşıyoruz. Konaklama otelimizde.

5.GÜN : Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi) yapım merkezlerinden biri olan Rize Bezi Tesisleri’ne uğruyoruz. Kuman Türkleri tarafından yüzyıllarca önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgahlarında üretilen bu kumaş türünden yapılan ürünleri gördükten sonra alışveriş molası için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Trabzon bölgesinde öğle yemeğimizi alıyor Yöresel Alışverişimizi yaptıktan sonra Ordu’ya ulaşıyoruz. Ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için  485 Mt. Yükseklikteki Ordu Boztepe’ye çıkıyoruz. Boztepe’den deresini, denizini, ormanını, dağlarını kısaca tüm şehri seyredip kahve molası veriyoruz. Serbest zamanın ardından Fındık ürünlerinin alınacağı Satış Mağazasına uğruyoruz ve Fındık alışverişini tamamlayıp Yason Burnu nu Görüyor. Verilen mola sonrasında Samsun’a ulaşıyoruz. Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde. 

6.GÜN : Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Yeşilırmak kıyısında Harşena Dağı eteklerine kurulmuş, "Şehzadeler Şehri" olarak bilinen Amasya’ya ulaşıyoruz. Ferhat'ın Şirin için kazdığı Su Kanalları'nı görerek gezimize başlıyoruz. Ardından Gök Medrese'yi görüp, Bir çok uygarlığın eserlerinin sergilendiği Amasya Müzesi'ni ve mumyaların bulunduğu bölümü, gezdikten sonra şehri en iyi şekilde görebileceğimiz çakallar tepesine çıkarak fotoğraf molası veriyoruz. Kral Kaya Mezarlarını da izledikten sonra Sultan Olcayto ve eşi İldiz Hatun adına Anber Bin Abdullah tarafından 1308 yılında yaptırılmış ve Osmanlı döneminde akıl hastalarının müzik ile tedavi edildiği Bimarhane diğer adıyla Darülşifa ve Mehmet Paşa Camii ve Kümbetini ziyaret edip, 2.Beyazıd Külliyesi ve Maket Amasya Müzesini ziyaret ediyor Şehzadeler Yolundan yürüyerek yalı boyu evlerini görüyoruz kale içine girerek  Hazeranlar Konağı ve Şehzadeler Konağını da geziyor tarihi çarşıda alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında yöresel öğle yemeğimizi alıyor Sungurlu, Kırıkkale ve Kulu Güzergahını takip ederek Akşam saatlerinde Konya’ya varıyoruz. Keyifli gezinin ardından aldığımız noktalara bırakıp veda ediyoruz.

Misafirlerimiz mutlaka nüfus cüzdanları yanlarında bulundurmak zorundadır. Batum gezisi için Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde TC Kimlikleri ile geçişler sağlanmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçişler yapılamaz. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için Noter den onaylı muvafakatname almaları gerekmektedir. Bebek ve çocuk misafirlerimizin kimliklerinde fotoğraf olması, Gürcistan hükümeti tarafından zorunlu kılınmıştır.

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 5 GECE KONAKLAMA
 • 6 SABAH KAHVALTISI
 • 5 AKŞAM YEMEĞİ
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • REHBERLİK HİZMETİ
 • YÖRESEL EĞLENCELER
 • ULAŞIM
 • ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • TÜM KİŞİSEL HARCAMALAR
 • YURT DIŞI ÇIKIŞ PULU 

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı800 TL - Nakit870 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı375 TL - Nakit400 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜcretsizKoltuk Almamak Kaydı İle
3-6 Yaş çocuk bedeli325 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli650 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.