Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Klasik Doğu Karadeniz
Klasik Doğu Karadeniz
Samsun-Ordu-Giresun-Trabzon-Rize-Amasya-Sinop
14 - 20 Haziran 2018
6 Gece 6 Gün

HAREKET : Siz Saygıdeğer konuklarımızla 00:00’da Anıt Devlet Tiyatrosu Önünden hareket edip lüks otobüsümüzle Cihanbeyli, Kulu, Kırıkkale ve Çorum güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Amasya’ya doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

1.GÜN : Yolda alınan sabah kahvaltısının ardından Yeşilırmak kıyısında Harşena Dağı eteklerine kurulmuş, "Şehzadeler Şehri" olarak bilinen Amasya’ya ulaşıyoruz. Ferhat'ın Şirin için kazdığı Su Kanalları'nı görerek gezimize başlıyoruz. Ardından Gök Medrese'yi görüp, Bir çok uygarlığın eserlerinin sergilendiği Amasya Müzesi'ni ve mumyaların bulunduğu bölümü gezdikten sonra şehri en iyi şekilde görebileceğimiz çakallar tepesine çıkarak fotoğraf molası veriyoruz. Kral Kaya Mezarlarını da izledikten sonra Sultan Olcayto ve eşi İldiz Hatun adına Anber Bin Abdullah tarafından 1308 yılında yaptırılmış ve Osmanlı döneminde akıl hastalarının müzik ile tedavi edildiği Bimarhane diğer adıyla Darülşifa ve Mehmet Paşa Camii ziyaret edip, 2.Beyazıd Külliyesi ve Maket Amasya Müzesini ziyaret ediyor Şehzadeler Yolundan yürüyerek yalı boyu evlerini görüyoruz kale içine girerek  Hazeranlar Konağı ve Şehzadeler Konağını da geziyor tarihi çarşıda alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında yöresel öğle yemeğimizi alıyor Havza ve Kavak Güzergahını takip ederek Samsun’a ulaşıyoruz. İlk durağımız Atatürk'ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun birebir rekonstrüksiyonunu görüp fotoğrafladıktan sonra milli mücadelemizin simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası ve İlk Adım Anıtı gezilerini tamamlıyor Fatsa ya ulaşıyoruz.Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

2.GÜN : Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından dalından koparılan çayın demliğe gelene kadar geçirdiği evreleri görmek amacı ile Tirebolu’ya hareket ediyoruz. Mikroklima iklim özelliği dolayısıyla kaliteli çayı ile meşhur Tirebolu Çay Fabrikasında mola veriyoruz. Fabrikada üretim hakkında bilgi alıp fabrika gezisi sonrası çay keyfi yapıyoruz Akçaabat’ta öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında Trabzon’a varıyoruz. Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden birisi olan ve şu an camii olarak kullanılan Trabzon Ayasofya camii ne ulaşıyoruz. Fotoğraf molasının Ardından Trabzon’a özgü, Osmanlı döneminden buyana süregelen gümüş kazaz ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı Gümüş dükkanında verilen serbest zamanın ardından Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Atatürk’ün Trabzon’a ilk geldiğinde Soğuk Su semtinde gezerken görüp beğendiği konağı Trabzon Özel İdaresince Atatürk’e hediye edilen ve Trabzon’a 3. ve son kez geldiğinde konakladığı Atatürk Köşkü’ne varıyoruz. Yapılan anlatım ve fotoğraf molası sonrası Çayeli ne ulaşıyoruz. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN : Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından 1350 mt yükseklikteki  Kaçkarlar’ın iki ayrı vadisi boyunca İlk olarak Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca ilerleyerek ekosistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisi’ne ulaşıyoruz. Verilen serbest zaman sonrasında Çamlıhemşin’den minibüslerle vadiyi keşfe çıkıyoruz. Basında çıkan görüntüleriyle gözümüze aşina olan Ortan Köyü’nü, evleriyle ünlü Yolkıyı Köyü’nü, bölgenin en eski taş köprülerinden birisi olan Çinçiva Köprüsü (Şenyuva Köprüsü) ‘nü görüyor ve kervan yolu güvenliğini de kontrol altında tutmak için kurulmuş Zil Kale’yi ziyaret ediyoruz.  Gür bir orman içindeki Rize’nin debisi en yüksek şelalelerinden biri olan yaklaşık 15 metre yükseklikten dere yatağına doğru aktığı Palovit Şelalesini görüyor fotoğraf molası sonrasında Muhteşem doğasına tanıklık ettiğimiz bu keyifli yolculuğumuz sonrasında tekrar otobüsümüze geçiyor Fırtına Vadisi’ne ulaşıyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında dileyen misafirler Ziplina keyfini yaşıyor ve Doğu Karadeniz’in eşsiz güzelliklerini keşfe devam ediyor ve Arhavi’ye ulaşıyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimizle Çifte Kemer Köprülere ulaşıyoruz ve fotoğraf molası veriyoruz. Ardından, Kamilet Vadisi’ne gidiyoruz. İsminin ilk bulunduğunda çevre köylerin başkalarına mesaj vermek için Mençuna dedikleri; Doğu Karadeniz’in en güzel şelalelerinden olan Mençuna Şelalesi’ne gidiyoruz.  Belli bir noktada aracımızdan inerek Mençuna Şelalesine doğru hafif bir eğimle tırmanmaya başlıyoruz. Şelalede fotoğraf molası verdikten ve dinlendikten sonra Büyüleyici güzelliğine şahitlik ettiğimiz günün sonrasında Çayeli ne otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4.GÜN : Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi) yapım merkezlerinden biri olan Rize Bezi Tesisleri’ne uğruyoruz. Kuman Türkleri tarafından yüzyıllarca önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgahlarında üretilen bu kumaş türünden yapılan ürünleri gördükten sonra alışveriş molası için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından pek çok gölü gibi bir heyelan sonucu oluşmuş Uzungöl’ün eşsiz doğasında 1090 M lik Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl Yaylasına hareket ediyoruz. Uzungöl’de verilen serbest zaman sonrasında Uzungöl’den ayrılıyoruz bıçaklarıyla ünlü Türkiye’de bıçağın ana vatanı olarak adlandırılan Sürmene’de mola veriyor, bıçaklarını tanımak ve alışveriş yapabilmeniz adına serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman ardından Öğle Yemeğimizi alıyoruz doğal Yaşam Klasiğini yaşayacağımız Karadeniz'in eşsiz doğasında Kayabaşı Yaylasına varıyoruz. Odalara yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama yaylamızda. 

5.GÜN : Yaylamızda alınan sabah kahvaltısının ardından Yöresel Alışverişimizi yaptıktan sonra Ordu’ya ulaşıyoruz. Ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için  485 Mt. Yükseklikteki Ordu Boztepe’ye çıkıyoruz. Boztepe’den deresini, denizini, ormanını, dağlarını kısaca tüm şehri seyredip kahve molası veriyoruz. Serbest zamanın ardından Fındık ürünlerinin alınacağı Satış Mağazasına uğruyoruz ve Fındık alışverişini tamamlayıp Yason Burnu nu Görüyor Ünye’de çay molası veriyoruz. Verilen mola sonrasında Samsun’a ulaşıyoruz. Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde. 

6.GÜN : Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Bafra güzergahını takip ederek Sinop’a ulaşıyoruz. Hamsilos Fiyordu, Ak Liman ve İnceburun Feneri'nin gezilmesinden sonra öğle yemeğimizi alıyoruz Sinop Kalesi, Şehitler Çeşmesi, bir çok ünlü kişinin hapis yattığı ve şimdi müzeye dönüştürülen Eski Sinop Cezaevi gezilmesinden sonra Dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Ilgaz, Çankırı, Kırıkkale ve Kulu Güzergahını takip ederek Akşam saatlerinde Konya’ya varıyoruz. Keyifli gezinin ardından aldığımız noktalara bırakıp veda ediyoruz.

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 5 GECE KONAKLAMA
 • 6 SABAH KAHVALTISI
 • 5 AKŞAM YEMEĞİ
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • REHBERLİK HİZMETİ
 • YÖRESEL EĞLENCELER
 • ULAŞIM
 • ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • TÜM KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı1.300 TL - Nakit1.390 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı500 TL - Nakit550 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜcretsizKoltuk Almamak Kaydı İle
3-6 Yaş çocuk bedeli390 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli900 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.