Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Batı Karadeniz
BATI KARADENİZ TURU
Abant – Gölcük – Amasra – Safranbolu – Kastamonu – Yedigöller
25 - 29 Temmuz 2018
4 Gece – 4 Gün

HAREKET : Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:59’da Anıt Devlet Tiyatrosu Önünden alarak Cihanbeyli, Kulu ve Ankara Güzergahını takip ederek lüks otobüsümüzle Farma Tur ikramlarıyla Bolu’ya doğru hareket ediyoruz. Rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.


1.GÜN : 
Yolda alınan sabah kahvaltısı sonrasında transfer araçları ile olağanüstü doğasıyla meşhur Yedigöller’e ulaşıyoruz. Sırası ile; İncegöl, Nazlıgöl, Sazlıgöl, Kurugöl, Deringöl, Seringöl, Büyükgöl ve sekizinci göl olarak da Yapay Göl ve küçük göllerin bulunduğu Yedigöller’de şelale ve Yediler Çeşmesi’ni doğa yürüyüşü yaparak geziyoruz.  Yedigöller gezimizin ardından otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2.GÜN :
 Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Yeşil ve karaçam ağaçlarına ve doğanın oluşturduğu yüzlerce renk kombinasyonuna ev sahipliği yapan Abant Gölü Tabiat Parkı’na hareket ediyoruz. Abant’ta dileyen misafirlerimiz göl çevresinde fayton turu, dileyen misafirlerimiz de göl çevresinde yürüyüş yapıyor. Abant gezimizin ardından temiz havanın verdiği rahatlıkla yeşilin denizi oksijen dünyası Gölcük’e ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimizle göl çevresinde serbest zaman içerisinde güzel bir yürüyüş yapıyoruz. Buradaki güzellikleri de görüntüledikten sonra serbest öğle yemeği alıyor Mengen ve Devrek güzergahını takip ederek Gökgöl Mağarasına ulaşıyoruz. Keyifli gün sonrasında Zonguldak’a ulaşıyoruz. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3.GÜN :
 Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Çeşm-i Cihan olarak bilinen Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Amasra Kalesi'ni ve Limanı geziyoruz ve dileyen misafirlerimiz ile (ekst) tekne turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Küçük liman ve Tavşan Adası’nı görerek. Serbest öğle yemeğini alıyor Fatih Sultan Mehmet’in gördüğü zaman “Lala, çeşm-i cihan bumu ola?” diye sorduğu Bakacak Tepesinde Amasra ve çevresini panoramik olarak izleyerek fotoğraf molası veriyoruz. Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Gezimize Kaymakamlar Konağı ile başlıyoruz. Sırası ile Kileciler Konağı,İzzet Mehmet Paşa Camii, yemeniceler arastası, bakırcılar ve demirciler arastası, Pazaryeri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Kazdağlıoğlu Camii ve yemeniciler çarşısı sonrasında Safranbolu’nun en meşhur tadı olan lokumun tadına bakıp, alışverişini yapıyor ve Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyoruz. Fotoğraf molasının ardından Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4.GÜN :
 Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Safranbolu’nun iki yazlık mekanından birisi olan Yörükköyü’ne gidiyoruz. Sipahioğulları’na ait iki konağı gezip, ilginç hikayelerini dinledikten sonra köyün ortak çamaşırhanesine gidiyoruz. Tarih kokan bu mekanda fotoğraflarımızı çektikten sonra Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Şerife Bacı Anıtı’nda fotoğraf molası veriyoruz. 1501 yılından beri görsel güzelliği ile herkesi büyüleyen Kadı Nasrullah köprüsünde Kızılırmak’ın eşsiz güzelliğini görüyoruz. Ardından yine 1506 tarihinden bu yana Kastamonu’nun simgesi haline gelmiş, Kadı Nasrullah Camii’ni ziyaret ediyor, yöresel kıyafetlerin ve eski silahların sergilendiği Liva Paşa konağına geçiyoruz. Alınan Serbest Öğle yemeğinin ardından Yol güzergahında Ilgaz Dağı Milli Parkında temiz bir hava, doğa, çam ormanları arasında kısa bir doğa yürüyüşü molası veriyoruz. Serbest zaman sonrasında akşam saatlerinde Konya’ya varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir başka büyüleyici turda buluşmak üzere aldığımız noktaya bırakıyoruz.


GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 3 GECE OTEL KONAKLAMASI
 • 4 SABAH KAHVALTISI
 • 3 AKŞAM YEMEĞİ
 • KONFORLU ULAŞIM, ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
 • FARMA TUR KALİTE VE GÜVENCESİ
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • TÜM YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
 • EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı750 TL - Nakit820 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı325 TL - Nakit350 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜcretsizKoltuk Almamak Kaydı İle
3-6 Yaş çocuk bedeli300 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli600 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.