Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Fethiye - Marmaris
FETHİYE & MARMARİS TURU
Gökova – Azmak Çayı – Marmaris
Dalyan – İztuzu Plajı
Ölü Deniz – Saklıkent
04 - 09 Haziran 2019
5 Gece – 5 Gün

HAREKET: Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:59’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak lüks otobüsümüzle Seydişehir, Akseki ve Manavgat güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Kaş’a doğru hareket ediyoruz. Rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.


1.GÜN:
 Yolda alınan sabah kahvaltısının ardından Kaş'a ulaşıyoruz. Marina da verilen Serbest zaman sonrasında herkesin küçük cennet olarak nitelendirdiği ve doğal bir park Yakapark olacaktır. Bütün bu güzelliklerin yanında Yakapark'ta bir de açık büfe hazırlanan öğle yemeğini yedikten sonra asıl o zaman tatilin tadına varacaksınız. Öğle yemeği ve serbest zaman  sonrasında Fethiye'nin en önemli çekim merkezlerinden biri olarak kabul edilen ve doğal güzelliği ile görenleri hayrete düşüren Saklıkent Kanyonu olacaktır. Adına yakışır bir şekilde iki dağın arasında yer alan Saklıkent, 18 km. uzunluğunda Avrupa'nın en büyük ikinci kanyonu olarak kabul edilmektedir. İçerilere doğru ilerledikçe daha da etkilenecek ve bu güzel mekana hayran kalacaksınız. Yerin altından kaynayan buz gibi doğal kaynak suyunu görebilir ve yine buz gibi suda serinleyebilirsiniz. Arzu edenler Saklıkent Nehri’nde mini rafting turu (EXTRA) yapabilirler. Buradaki programımızın bitiminin ardından otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Ölüdeniz’e doğru hareket ediyoruz. Ölüdeniz’in bakir ve eşsiz maviliklerinde serbest zaman veriyoruz. Tüm gün denizin, Kum ve Güneş keyfini çıkartıyoruz. Keyifli gün sonrasında otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından yaklaşık olarak 1 saat sürecek Dalyan’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Dalyan’a ulaştığımızda EKST Dalyan tekne turumuzu yapacağımız teknemize binerek  turumuza başlıyoruz. Antik dönemden kalma, kendine özgü yapısıyla fyord tipli Dalyan Kanalı’nı takip ederek İztuzu Plajı’nda son bulacak olan tekne turumuza devam ediyoruz. Teknemizle yaklaşabileceğimiz en yakın noktaya kadar ilerleyerek Dalyan-Kaunos Tapınak Tipi Kral ve Yönetici Mezarların’ın muhteşem etkileyici görüntüsü eşliğinde rehberimizin vermiş olduğu bilgilerle yolumuza devam ediyoruz.İztuzu Plajı’na kadar uzanacak olan tekne turumuzda eğer şanslı günümüzdeysek Caretta Caretta Kaplumbağaları’nı görme şansımız da olabilr. Caretta Caretta’ların  çok sevdiği ve Köyceğiz Gölü’nde bulunan mavi yengeçleri isteyen misafirlerimize pişirilip tadına bakabilmeleri  için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Atlantik Okyanusu’ndan anadolu sahillerine yumurta bırakmak için gelen Caretta Caretta ve Nil Kaplunbağaları’nın varlığıyla ayrı bir renk kattığı altın renkli kumuyla meşhur 5 km uzunluğundaki İztuzu Plajı’na ulaşıyoruz. Bu uzun ve sarı eşsiz kumsalda yürümek ve muhteşem görüntüsüyle Dalyan Kanalı’nın ağzında yüzmek isteyen misafirlerimiz için vereceğimiz serbest zaman sonrasında İztuzu Plajın’dan ayrılarak öğle yemeğimizi almak üzere restaurantımıza doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi Dalyan’da aldıktan sonra teknemizle kanalların arasından Dalyan Şehir Merkezi’ne doğru rotamızı çevirerek Okaliptüs ağaçları ile sarılı Aşıklar yolu nda mola veriyoruz ve keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Gezintimizin ardından Marmaris’e ulaşıyoruz.

Otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından  adresimiz mistik duyguların yaşanılmasına etken olacak İçmeler tekne turumuza çıkıyoruz. İlk Olarak isminin bütün özelliklerine sahip olduğu düşünülen Cennet Adası’nda yüzme molası veriyoruz. Molamız sonrasında yörenin en güzel koylarından biri olan Fosforlu Mağara’yı gezip ve Akvaryum Koyu’nda öğle yemeği için mola veriyoruz. Denizdeki durgunluğa göre İnci bir kolye misali arka arkaya dizilmiş olan Amos Koyu, Yıldız Adası,

Yalancı Boğaz, Kumlu Bük, Cennet Adası, Kızılkum, Kadırga Koyu, Bakla Büklü Koy’larının bazılarında vereceğimiz serbest zaman ve yüzme molaları sonrasında otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Gökova Körfezi’nin inci gibi ard arda dizilmiş koylarını, gökyüzünü kıskandıracak mavilikteki denizini ve çam ağaçlarıyla mavi suların el ele tutuşarak meltem rüzgarının hafif serinliği ve Keşfedilmemiş güzellikleri yaşamak için Gökova Körfezi üzerinden meltem rüzgarı ve ortamın sessizliğini bozan dalgaların çırpınışları eşliğinde çam ormanlarında ilerleyerek flora zengini Akyaka’ya ulaşıyoruz. Fauna ve Florası ile Türkiye’nin en zengin çayı olan Azmakbaşı Çayı’ndan teknemize binerek akvaryum misali yapacağımız yolculuğumuza başlıyoruz. Ardından yaz aylarında doğal klimalı bir ortamı olan Azmak Çayı kenarında yada dileyen misafirlerimiz için  Gökova Körfezinde yüzme molası için serbest zamanı veriyoruz. Vermiş olduğumuz serbest zaman sonrasında dönüş yolculuğumuz başlıyor.

Normal hava ve yol koşullarında Akşam saatlerinde Konya’ya varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi bir başka büyüleyici turda görmek üzere aldığımız noktaya bırakıyoruz.


GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 4 GECE OTEL KONAKLAMASI
 • 5 SABAH KAHVALTISI
 • 4 AKŞAM YEMEĞİ
 • 1 TAM GÜN ÖĞLE YEMEKLİ TEKNE TURU
 • KONFORLU ULAŞIM
 • ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
 • FARMA TUR KALİTE VE GÜVENCESİ
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE ÖREN ve GİRİŞ YERLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ (TEKNE TURU HARİÇ)
 • YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
 • EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı1.000 TL - Nakit1.090 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı400 TL - Nakit425 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜcretsizKoltuk Almamak Kaydı İle
3-6 Yaş çocuk bedeli375 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli750 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.