Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Güneydoğu Anadolu
GÜNEYDOĞU TURU
MARDİN – ŞANLIURFA – ADIYAMAN
DİYARBAKIR – GAZİANTEP 
03 - 08 Nisan 2020
5 Gece – 5 Gün

HAREKET: Siz Saygıdeğer konuklarımızı 21:30’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Ereğli, Adana ve Osmaniye güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Şanlıurfa’ya doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

 

1.GÜN: Yolda alınan sabah kahvaltısı sonrasında Birecik Kelaynak Koruma Çiftliğinin gezilmesi sonrasında Halfeti de tekne gezisi yapıyor Şanlıurfa’ya ulaşıyoruz. Hz. Eyüp makamı ziyareti sonrası serbest öğle yemeğini alıyor Hz. İbrahim makamı, Halil-ül Rahman Camii, Rızvaniye Camii, Ayn-el Zeliha ve Balıklı Göl’ü geziyor serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Konuk evleriyle ve köklü tarihiyle ünlü, dünyanın en eski teknikleriyle yapılmış tarihi Harran evlerinin gezilmesi ve çay keyfi. Dünyanın ilk İslam Üniversitesi‘nin kalıntılarının ve kulesinin görülmesi. Harran’dan Otelimize hareket. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz yöreye özgü geleneksel Sıra Gecesi eğlencesine katılabilir.

 

2.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Tarihi İpek Yolu üzerindeki, farklı dini inanışları ve tarihi eserleri barındıran Mardin’e hareket. Tarihi Mardin evlerinin panaromik olarak görülmesi. Kasımiye Medresesi, , tarihi PTT binası ve Ulu Cami ziyaretlerinin ardından serbest öğle yemeği alınması. Tarihte uzun zaman Süryanilerin merkezi olarak bilinen Dayr-ül Zağferan Manastırı ziyareti. Mardin sokaklarında yürüyüş yaptıktan sonra Midyat’a hareket. Serbest zaman ve telkari alışverişinin ardından otelimize hareket. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

3.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Diyarbakır'a ulaşıyoruz. Ulu Camii ve Surları gezdikten sonra Adıyaman’a ulaşıyoruz. UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ'nde yer alan 2150mt. yükseklikteki Nemrut Dağı’na transfer. Hava ve yol durumu elverişli olduğu takdirde, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia (Eski Kale)’nın görülmesi. Zirvede Kommagene Krallığı’nın ünlü kralı  Antiochos'un Tümülüsü, Tanrı heykellerinin ve kutsal alanların eşsiz seyri. Kâhta’ya dönüş. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Güneydoğu Anadolu Projesi’nin en büyük barajı Atatürk Barajı’nın görülmesinin ardından Gaziantep’e ulaşıyoruz. Yöresel el sanatlarını göreceğimiz Bakırcılar ve Sedefçiler çarşılarında alışveriş imkanı. Serbest zaman sonrasında Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

5.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Gaziantep Arkeoloji Müzesi’nin gezilmesi. Serbest öğle yemeği alınması. Güney Doğu Anadolu turumuzun sonu ve Konya’ya hareket. Farma Tur ile bir başka tur programında görüşmek üzere, zevkli bir yolculuk eşliğinde, gece saatlerinde Konya’ya varış.

 
*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM GÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 4 GECE OTEL KONAKLAMASI
 • 5 SABAH KAHVALTISI
 • 4 AKŞAM YEMEĞİ
 • KONFORLU ULAŞIM
 • ARAÇ İÇİ (SOĞUK) İKRAMLAR
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • NEMRUT DAĞI TRANSFERİ
 • HALFETİ TEKNE TURU 
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
 • FARMA TUR KALİTE VE GÜVENCESİ
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • YEMEKLERDE VE TEKNELERDE ALINAN İÇECEKLER
 • EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER
 • SIRA GECESİ
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı1250 TL - Nakit1320 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı500 TL - Nakit550 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜcretsizKoltuk Almamak Kaydı İle
3-6 Yaş çocuk bedeli440 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli875 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.