Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Ege Hazineleri
EGE HAZİNELERİ TURU
Birgi - Ödemiş - İzmir
Ayvalık - Assos - Bursa
11 - 15 Mart 2020
4 Gece – 4 Gün

HAREKET: Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:59’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Afyon ve Uşak güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Ödemiş’e doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

1.GÜN: Yolda alınan kahvaltımızın ardından Ödemiş’e hareket ediyoruz. Türk kültürü evleri ile zamanda bir yolculuk yapacağınız; konakları ve taş sokakları ile hafızalarınıza kazınacak olan Birgi’ye ulaşıyoruz. Burada bulunan ve bu güzel beldeye ismini veren İmam-i Birgivi Hazretlerinin Türbesini ziyaret ediyoruz. Ardından Aydınoğulları dönemi eserlerinden olan Aydınoğlu Mehmet Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Taş işçiliğinin zirvesi olan bu cami ziyaretimiz sonrasında bir döneme damgasını vurmuş olan Çakırağa Konağı’nı ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretlerimiz sonrasında bu güzel beldemizden ayrılarak Tire’ye ulaşıyoruz. Burada bulunan restoranımızda öğle yemeği molamızı veriyoruz. Öğle yemeğinden sonra buradan ayrılarak adı gibi şirin belde olan Şirince’ye ulaşıyoruz. Burada eşsiz doğa içerisinde size serbest zaman veriyoruz. El sanatları ve yöresel ürünlerin bulunduğu tezgâhlardan alışveriş yapabilir, güzel doğa içerisinde güzel bir çay yudumlayabilirsiniz. Serbest zaman sonrası buradan ayrılarak Kuşadası’na ulaşıyoruz ve dileyen misafirlerimizle Marina’da serbest yürüyüş yapıyoruz. Sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: Otel’de alınan kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılarak Selçuk istikametine hareket ediyoruz. Burada bulunan ve her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Meryemana’ya ulaşıyor ve gezimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından keyifli bir yolculukla bir başka inci olan Teos’a gidiyoruz. Sığacık marinada vereceğimiz yürüyüş molamızın ardından Alaçatı’ya geçiyoruz. Rum mimarisi evleri ve eşsiz kumsalı ile Alaçatı unutulmaz bir yer edecek hafızalarınızda. Alaçatı marina’da vereceğimiz serbest zaman sonrası öğle yemeği molamızı veriyoruz. Öğle yemeğinden sonra son dönemde yıldızı parlayan bir cennet olan Çeşme’ye hareket ediyoruz. Panoramik Çeşme turundan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Konaklama otelimizde.

3.GÜNOtelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından güzel bir yolculuk ile İzmir’e ulaşıyoruz. Panoramik olarak İzmir merkezi gördükten sonra sözün gümüş, sükutun altın olduğunun farkına varanların tercihi Foça’ya ulaşıyoruz. Top Dağı üzerindeki yıkılmaya yüz tutmuş tarihi yel değirmenlerini, Ceneviz Kalesini görüyoruz ve daracık sokaklarına dizilmiş bahçeli, geniş balkonlu taş evleri ile Eski Foça'nın tüm hikâyesinin saklı olduğu sokaklarda serbest zaman veriyoruz. Eski Foça’dan zor da olsa ayrılıyor ve köklü tarihi ile farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Ayvalık’a hareket ediyoruz. Ayvalık’ta öncelikle Küçükköy beldesinde yer alan, Ege Denizi kıyısında 12 km uzunluğa sahip meşhur Sarımsaklı Plajlarını görerek, Ayvalık'a hakim büyük kayalık tepelerin üzerinde bulunan, bakıldığında tüm Ayvalık Adaları ve Midilli Adası'nın manzarası gözüken, üzerindeŞeytan'ın ayak izi bulunduğuna inanılan eski bir lav birikintisi Şeytan Sofrasına çıkıyoruz. Buradaki fotoğraf molamızın ardından, yerleşime açık tek ada olan Cunda Adası’na geçiyoruz. Gözlerimizi kapatıp, mis gibi deniz kokusunu ciğerlerimize çekerek ‘’tadına bakmadan olmaz’’ dediğimiz meşhur sakızlı dondurmasını alıyor ve Cunda’nın şirin çarşısını adımlamaya başlıyoruz. Yüksek tavanı, tarih kokan duvarları, amcaların, çocukların, gençlerin ortak noktası meşhur Taş kahvesinde dileyen misafirlerimizle kahvelerimizi yudumluyor ve serbest öğle yemeği molasının ardından biryanımızı Cunda’da bırakıp ‘’Yollar da hayat var’’ diyerek Akçay, Altınoluk üzerinden Assos’a doğru yol alıyoruz. Tarih öncesi çağlardan bu yana zeytin ağacının, zeytinin, zeytinyağının memleketi olan bu yöreden alış-veriş yapmak isteyen misafirlerimiz için Zeytinyağı fabrika satış mağazalarından birisinde mola veriyoruz. Alış-veriş molamızın ardından eşsiz bir sahil köyü olan Assos’a ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN: Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Daracık sokakları, taş evleri, antik kenti ve limanı ile görülmeye değer cennet bir köşe olan Assos’u geziyoruz. Ardından Edremit üzerinden Manyas Kuş Cenneti’ne ulaşıyoruz. Burada bulunan gölde kuşları gözlemleyerek ve doğa yürüyüşü yaparak Bursa'ya geçiyoruz.Ulu Cami gezisi sonrası Kozahan da serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Kütahya, Afyon ve  Akşehir üzerinden Konya’ya ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktada bırakarak, bir başka Farma Tur organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM GÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 3 GECE OTEL KONAKLAMA
 • 4 SABAH KAHVALTISI
 • 3 AKŞAM YEMEĞİ
 • KONFORLU ULAŞIM
 • ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
 • FARMA TUR KALİTE VE GÜVENCESİ
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE ÖREN  VE  GİRİŞ YERLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
 • EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı850 TL - Nakit925 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı350 TL - Nakit375 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜcretsizKoltuk Almamak Kaydı İle
3-6 Yaş çocuk bedeli300 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli600 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.