Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Trakya

TRAKYA TURU

Edirne - İğneada - Tekirdağ - Çorlu

17 - 20 Ekim 2019

3 Gece – 3 Gün

HAREKET: Siz Saygıdeğer konuklarımızı 21:00’da Anıt Devlet Tiyatrosu Önün’den alarak lüks otobüsümüzle Akşehir, Afyon, Kütahya, Pamukova, İzmit ve İstanbul güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Edirne’ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

1.GÜN: Yolda alınan serbest sabah kahvaltısı sonrasında ilk çağda antik adı bir Trak köyü olan Orestia, Romalılar döneminde Hadrianapolis şehri ve Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmış ve sahip olduğu mimari yapıtlarıyla bir müze şehir olan Edirne’ye varıyoruz. Sırası ile 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşmasıyla Türk topraklarına katılan doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi, Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren istasyonu gezileri sonrasında Kır kahvesinde mola veriyoruz. Buradaki molamızın ardından, Saray içi gezisi, tarihi Kırkpınar yağlı güreş meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray köprüleri gezilerimizi yapıp Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum kasrı ve Hamamı Balkan Şehitliği’ni geziyoruz. Alınan Öğle Yemeği Sonrasında 16.y.y.da Su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerini ardından, kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, Yazılarıyla Ünlü Eski Camii (Ulu camii) ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii ve Arasta Çarşısı gezilerinden sonra Alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Vize yol güzergahından hem doğaya hem tarihe yolculuk yaparak Kıyıköy’e geliyoruz. Şirin belde Kıyıköy yerleşimi gezisi sonrası Kartaltepe’de Kıyıköy manzarası eşliğinde kahvelerimiz içiyoruz. Mola sonrası antik çağlardan beri yerleşim merkezi olan, Pabuç ve Kazan dereleri arasında bir yarımada üzerine kurulmuş Kıyıköy’ün doğal güzelliklerini gezmeye devam ediyoruz. Sahile iniyor, hırçın dalgaların oluşturduğu Anıt kayaları görüyoruz. Arzu edenler dere içerisinde sandal ile gezinti yapabilir. 3.yy da kaya içerisine oyularak yapılmış kolon kabartmaları ve işlemeli sütunları ile görülmeye değer Aya Nikola Manastırını geziyor ve Kıyıköy’den ayrılıyoruz. Doğa içerisinde yapacağımız yolculuk sonrası İğneada’ya varıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından  içerisinde altın olduğu söylenen 20 km uzunluğundaki kumsalda geziyoruz. Mert ve Erikli gölleri ve Bulgaristan hudutunu oluşturan Rezve Deresi kıyısına kurulu Beğendik Köyü (Atatürk Orman Köyü) gezileri sonrası Tekirdağ merkeze doğru yola çıkıyoruz. Macar prens Rakoczi’nin sürgün yıllarını geçirdiği evi; Rakoczi Müzesi’ni geziyoruz. Gezimizin ardından Çorlu’ya ulaşıyoruz. Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından İstanbul’a Ulaşıyoruz. İstanbul Boğazını, Kabataş'tan başlayarak Karadeniz'e kadar görme şansı bulacaksınız. Kabataş'tan denize açıldıktan sonra, şehrin 5 sarayını  ( Topkapı, Dolmabahçe, Yıldız, Çırağan, Beylerbeyi Sarayları ) aynı noktadan panoramik olarak görebileceğiz. Gezimiz kendinizi boğazın sarayları, kasırları, yalıları ve korularıyla birlikte görsel bir şölenin ortasında bulacaksınız. Muhteşem manzaranın keyfini çıkararak gezimizi sonlandıracağız. Boğaz Gezimiz esnasında görülebilecek önemli yerler; Bezm-i Alem valide Sultan Camii, Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Büyük Mecidiye Camii (Ortaköy Camii), Esma Sultan Yalısı, Boğaziçi Köprüsü, Su ada (GS Adası), Rumeli Hisarı, FSM Köprüsü, Rumelihisarı Yalısı, Ferik Ahmet Afif Paşa Yalısı, Sait Halim Paşa Yalısı, Rumeli Kavağı, Anadolu Kavağı, Yoros Kalesi, Hidiv Kasrı, Bahai Yalısı, Amcazade Hüseyin Paşa Yalısı, Anadolu Hisarı, Abud Efendi Yalısı, Kuleli Askeri Lisesi, Beylerbeyi Sarayı olacaktır. Keyifli geçen turumuzun ardından dönüş yolculuğu başlıyor. İzmit, Pamukova, Kütahya, Afyon ve Akşehir güzergahını takip ederek Akşam saatlerinde Konya’ya Varıyoruz. Bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 2 GECE OTEL KONAKLAMA
 • 3 SABAH KAHVALTISI
 • 2 AKŞAM YEMEĞİ
 • BOĞAZDA TEKNE TURU
 • KONFORLU ULAŞIM
 • ARAÇ İÇİ (SOĞUK) İKRAMLAR 
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
 • FARMA TUR KALİTE VE GÜVENCESİ
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE ÖREN  VE  GİRİŞ YERLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
 • EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı800 TL - Nakit870 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı400 TL - Nakit460 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜcretsiz Koltuk Almamak Kaydı İle 
3-6 Yaş çocuk bedeli300 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli600 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.