Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Fas
FAS TURU
Tılsımlı Şehirler...
Kazablanka - Marakeş 
28 Kasım 2018 - 02 Aralık 2018
4 Gece 5 Gün

1.GÜN: Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali FARMA TUR kontuarı önünde saat 15:00’da buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Fas Kraliyet Havayolları'nın AT911 sayılı seferi ile saat 16:50'de Kazablanka'ya hareket. Yerel saat ile 19:00'da varışımızı takiben otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Otelimizde.

2.GÜN : Otelde Alınan sabah Kahvaltısının Ardından Avangart ruhlu, beyaz şehir Kazablanka’yı gezmeye Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı ile başlıyoruz. Tarihi Habus Meydanı ve Hassan II Camii’ni ziyaret edeceğiz. İç mekanda 25.000 kişinin aynı anda namaz kılabildiği caminin avlusunda 80.000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lambası 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir. 20 bin metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Atlas Okyanusu kıyılarındaki Corniche semti, günün ilginç duraklarındandır. Kazablanka turumuzun ardından Faslıların Güneyin incisi olarak adlandırdıkları Marakeş şehrine hareket ediyoruz. Marakeş turumuzda, 19. yüzyıl sadrazamlarının Marakeş Sarayını gezerken Fas tarihine dalacak, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri keşfedeceğiz. İspano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresini seyrettikten sonra, maceramız SOUK adı verilen Marakeş kapalı çarşısının dar ara sokaklarında devam edecek. Dünyaca ünlü bu labirentin tüm geleneksel köşelerini keşfedebilir, kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı aktarlar sizi eğlendirecek duraklardan biri olabilir. Günümüz, Afrika kıtasının en hareketli şehir meydanı Jma El Fna ile sonlanacak. Gerçek bir “Mucizeler Avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde yer almaktadır. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jma el Fna için kısaca “Açık Hava Tiyatrosu” diyebiliriz. Tur sonrası otelimize yerleşiyoruz. Otelde alınan akşam yemeği sonrasında Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek dünyaca ünlü CHEZ ALI geleneksel gösterisi Turuna katılabilirler. Konaklama otelimizde.


3.GÜN : Otelde alınan Sabah kahvaltısı sonrası Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira'ya gidiyoruz. Marakeş’den uzaklaştıkça dünya üzerinde nadir bulunan Argan ağaçlarını göreceğiz. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medinası keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy da avrupalı bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas okyanusunun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler. Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar; tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş için serbest zaman. Keyifli günün ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4.GÜN : Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü, Atlas dağları ve Berberi Köyleri Gezimize Başlıyoruz. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes yolunu takiben Kik platosuna ulaşacağız. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar verecek. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim köyü, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust baraj gölü kıyısında öğle yemeği alacağız. Öğle yemeğinden sonra Marakeş’e döneceğiz, arzu eden misafirlerimiz Marakeş çarşısının dar sokaklarına geri dönebilir ya da otellerinde dinlenebilirler. Bu heyecanlı yolculuk sırasında Afrika Kıtası’nda olduğumuzu bir kez daha hissedeceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve akşam yemeği. konaklama otelimizde.

5.GÜN : Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Yerel saat ile sabah 07’de Kazablanka Havalimanı’na gitmek üzere yola çıkıyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Fas Kraliyet Havayolları'nın AT910 sayılı tarifeli seferi ile saat 11.10’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 18:40’ta İstanbul’a varışın ardından bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

!!!SIKÇA SORULAN SORULAR!!!
1. Sağlık Fas’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.
2. Uçuş Süreleri İstanbul – Kazablanka arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 5 saattir. Kazablanka – İstanbul arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 4 saat 30 dakikadır.
3. Para Birimi Fas’ın para birimi Moroccan Dirhem’dir (MAD). 1 Euro’nun MAD karşılığı 11,14, 1 USD’nin MAD karşılığı ise 8,5’tur.

4. Büyük şehirlerde, oteller ve restoranlar gibi yerlerde Visa ve MasterCard çoğunlukla geçerlidir. Küçük yerlerde kredi kartı kullanımı sorun olabilir.

5. Moroccan Dirhem’in ülke dışına çıkarılması yasaktır. Elinizde kalan Dirhem’in ülkeden ayrılmadan önce tekrar USD ya da Euro’ya çevrilmesi gerekmektedir
6. Saat Dilimi Türkiye ile Fas arasında -3 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Fas’ta 09.00 dır.
7. Telefon Kullanımı Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara açık ise kullanılmaktadır.
8. Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.
9. Yemek Kültürü Mutfak kültürü Türk mutfağına göre farklı bir bölgeye gidildiği unutulmamalıdır. Fas mutfağı, Akdeniz, Arap, Yahudi, İran, Batı Afrika ve Berberi mutfağından etkilenmiştir. Yemekler baharatlı olabilir.
10. Fas genelinde elektrik 110 ve 220 volttur. Prizler C tipi ikili ince yuvarlak uçlu ve E tipi ikili yuvarlak kalın uçludur.
11. Fas bir alışveriş cennetidir. Marakeş’de karşımıza çıkacak “souk” adı verilen kapalıçarşılar bir yanda yerel ürünleri beğeninize sunarken, Kazablanka’da bulunan “Morocco Mall” Kuzey Afrika’daki en büyük alışveriş merkezidir. El yapımı ürünler, geleneksel lambalar, yerel kıyafetler, halı ve kilimler bu ülkeden alınabilecek birçok şeyden yalnızca bir kaçıdır.
12. Farma Tur havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir.

13. Üç kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür.

 

***ÖNEMLİ***

1.Bu tur için yolcularımızın; Türk vatandaşı  ve Yeşil Pasaportu Olanlar için vize uygulaması yoktur. 2.Tüm misafirlerin En az 6 ay geçerli pasaport taşımaları yeterlidir.

3.Vize uygulaması olmayan ülke olması ;  o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

4.Yanında Çocuğunu götürecek misafirlerin anne ve baba’dan herhangi biri olmaması durumunda Muvafakatname almaları gerekmektedir. Aksi takdirde polis kontrolünden geçiş yapılamamaktadır.

5.tüm misafirlerin pasaport ile beraber TC numaralarının olduğu Nüfus Cüzdanlarını yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Ehliyet vb başka belge geçerli değildir.

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER


 • FAS KRALİYET HAVAYOLLARI İSTANBUL-KAZABLANKA GİDİŞ-DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ.
 • HAVALİMANI VE GÜVENLİK VERGİLERİ.
 • 4 GECE 4* OTEL KONAKLAMASI.
 • 4 SABAH KAHVALTISI VE 4 AKŞAM YEMEĞİ.
 • ALAN/OTEL/ALAN TRANSFERLERİ.
 • ŞEHİRLERARASI TRANSFERLER.
 • KAZABLANKA, MARAKEŞ ŞEHİR TURLARI.
 • BAHİA SARAYI GİRİŞ ÜCRETİ.
 • ESSAOUIRA TURU.
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI.
 • EKSTRA OLARAK BELİRTİLMİŞ GEZİ VE TURLAR.
 • HER TÜRLÜ KİŞİSEL HARCAMALAR VE OTEL EKSTRALARI.
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ.
 • AKŞAM YEMEKLERİNDE ALINACAK TÜM İÇECEKLER.
 • MAJÖREL BAHÇESİ GİRİŞ ÜCRETİ.
 • MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ.
 • ŞÖFÖR VE REHBER BAHŞİŞLERİ.
 • ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı € - Nakit

€ - Kredi kartı 6 taksit

Tek Kişilik oda farkı € - Nakit€ - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliiki yetişkin yanında geçerlidir 
3-6 Yaş çocuk bedeliiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.