Keşfetmenin Tadına Varacaksınız...
www.farmatur.com.tr - 0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70
Kommagene
KOMMAGENETURU
Kayseri - Kahramanmaraş - Gaziantep - Antakya - Adıyaman
22 - 25 Kasım 2018 
3 Gece – 4 Gün

1.GÜN ;  Siz Saygıdeğer konuklarımızı 05:00’da Anıt Devlet Tiyatrosu Önün’den alarak lüks otobüsümüzle Aksaray ve Nevşehir güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla  Kayseri’ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yaparak Öğle Saatlerinde Kayseri’ye ulaşıyoruz. Alınan öğle yemeği sonrasında Arkeoloji Müzesi, Esnaf Müzesi, Güpgüpoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi (tadilat  nedeniyle dıştan görülecektir), Atatürk Evi (dışarıdan görülecektir), Vezir Han, Ulu Cami, Kapalı Çarşı (Türkiye'nin 4. büyük çarşısı), Hunat Hatun Külliyesi, Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi ( Selçuklu Uygarlığı Müzesi), Alaca Kümbeti'nin gezilmesinden sonra otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN ; Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Pınarbaşı’na Ulaşıyoruz. Serbest zaman sonrasında Türkiye’nin tek kahramanlık madalyasına ve unvanına sahip şehri Kahramanmaraş’a Ulaşıyoruz. ilk olarak Eski Kahramanmaraş evlerinin de bulunduğu kale ve çevresindeki çarşıyı geziyoruz. Ahşap ve bakır işçiliğinin zengin ürünlerini göreceğimiz çarşıyı gezdikten sonra Öğle Yemeği Molası Veriyoruz. Öğle yemeğinin ardından müzeye hareket ediyoruz. M.Ö. 1400’lü yıllara dayanan 2 adet Antik Fil İskeletinin sergilendiği ve birçok antik eserlerinde bulunduğu Kahramanmaraş Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimizin ardından Kahramanmaraş’ın dünyaya nam salmış dondurma ve tatlılarını tatmak üzere Pastane ’ye gidiyoruz. Gezilerimizin sonrasında Otelimize Ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN ; Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Kâhta’ya hareket. UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ'nde yer alan 2150mt. yükseklikteki Nemrut Dağı’na transfer. Hava ve yol durumu elverişli olduğu takdirde, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia (Eski Kale)’nın görülmesi. Zirvede Kommagene Krallığı’nın ünlü kralı  Antiochos'un Tümülüsü, Tanrı heykellerinin ve kutsal alanların eşsiz seyri. Kâhta’ya dönüş. Göl kenarında serbest öğle yemeği alınması. Gaziantep'e Ulaşıyoruz. Otele Yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN ; Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Zeugma Antik Kentinden çıkarılan arkeolojik buluntuların sergilendiği Mozaik ve Arkeoloji Müzesi gezisinin ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında Gaziantep şehrinin en yüksek tepesi olan Kudret Kayası üzerine kurulmuş olan Kaleyi panoramik görerek başlıyoruz. Devamında yöresel el sanatlarını görebileceğimiz Sedefçiler, Bakırcılar Çarşısı gezilerimizi yapıyor ve tütün han da serbest zaman veriyoruz. İsteyen misafirlerimiz tarihi tütün han’ın keyfini çıkartıp kahvelerini yudumlarken İsteyen misafirlerimiz alışveriş yapıyorlar. Tütün Han’da verilen Serbest zaman sonrasında Baklava alışverişini yapıyor Adana ve Ereğli güzergahını takip ederek Akşam saatlerinde Konya’ya Varıyoruz. Bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

GEZİYE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • 3 GECE OTEL KONAKLAMASI
 • 3 SABAH KAHVALTISI
 • 3 AKŞAM YEMEĞİ
 • KONFORLU ULAŞIM, ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
 • FARMA TUR KALİTE VE GÜVENCESİ
GEZİYE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • TÜM YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
 • EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER
 • KİŞİSEL HARCAMALAR

Gezi Bedeli
İki Kişilik odada kişi başı500 TL - Nakit540 TL - Kredi kartı 6 taksit
Tek Kişilik oda farkı200 TL - Nakit225 TL - Kredi kartı 6 taksit
0-2 Yaş çocuk bedeliÜCRETSİZiki yetişkin yanında geçerlidir
3-6 Yaş çocuk bedeli180 TLiki yetişkin yanında geçerlidir
7-12 Yaş çocuk bedeli360 TL
iki yetişkin yanında geçerlidir

TURUMUZA ÇIKARKEN
*** Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye ya da
Yağmurluk, Hırka, Mayo
*** Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan,
Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
*** Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri
*** Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü
***Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

EVDEN ÇIKARKEN
Elektrik Gaz ve Su kontrollerini evcil hayvanlarınızın ve
çiçeklerinizin bakımını kapı ve pencerelerinizi
kapatmayı değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.