GÜZEL İZMİR
İZMİR

GÜZEL İZMİR

Seferihisar - Sığacık - Ildır Köyü - Germiyan Köyü

Alaçatı - Çeşme - Kordon

04 - 06 Şubat 2022

 2 Gece – 2 Gün

HAREKET
Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:30’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Akşehir, Afyon ve Uşak güzergahını takip ederek;
Çeşme'ye ulaşıyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

​1.GÜN
Tesisimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında 
Çeşme'ye ulaşıyoruz. Çeşme Marina'yı panoramik olarak görüyor ve Çeşme Kalesi ile devam edip kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı panoramik olarak görüyoruz ve marinada kısa bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı, Alaçatı’nın Meşhur Sokakları ve Rum Mimarisi ile Osmanlı Mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz.Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Ildır Köyü'ne ulaşıyoruz. Öğle yemeğinde muhteşem balık ve mezelerinin tadına bakıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Güzel zamanın ardından Türkiye’de Slow Food (Katkısız Gıdalar Üretmek ve Geleneksel Yemekleri Yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyü'ne ulaşıyoruz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların çiçek motiflerle boyanmış olduğunu görüyor ve serbest zamanın sonrasında Seferihisar'ı panoramik olarak görüyor ve  Sığacık'a ulaşıyoruz. Kale ve Marinayı gördükten sonra 

İzmir’e hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

​2.GÜN
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından 
Konak Meydanı'na geçiyoruz. Kordon Gezisi sonrası Tarihi Saat Kulesi, Yalı Camii'ni gezip Kemeraltı Çarşısı'na geçiyoruz. Sonrasında Atatürk Müzesi'ni geziyor ve Kordon da serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Balçova'ya ulaşıyoruz. Teleferik ile Seyir terasına çıkıyoruz. Fotoğraf molası sonrasında Göztepe Sahili'ni panoramik olarak görüyor ve Dario Moreno Sokağında bulunan Asansör’e ulaşıyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde kahvelerimizi içtikten sonra dönüş yolculuğu başlıyor.Turgutlu,Salihli, Uşak ve Akşehir güzergahını takip ederek Konya’ya ulaşıyoruz. Bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

870 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

800 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

350 TL Kredi Kartına 6 Taksit

300 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

250 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

500 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 1 Gece Otel Konaklaması

 • 2 Sabah Kahvaltısı

 • 1 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım, Araç İçi İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğlen Yemekleri 

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png