ERCİYES - KAPADOKYA
Peri-Bacaları-Resimleri.jpg

ERCİYES & KAPADOKYA TURU

Erciyes Kayak Merkezi -Hacı Bektaş - Asmalıkonak

Ürgüp - Göreme - Avanos - Ihlara Vadisi

04 - 06 Şubat 2022

2 Gece – 2 Gün

1.Gün 
Siz saygıdeğer konuklarımızı 06:00 da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak keyifli bir yolculuk ile İç Anadolu’nun en yüksek dağı
Erciyes’e hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz telesiyejlere binebilir, dileyen misafirlerimiz ise kayak takımları kiralayarak kayak yapabilirler. Keyifli gün sonrası buradan ayrılarak Kayseri merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından geniş bir alana sahip Kayseri Surları ve Kale içerisindeki gezimizde,  Roma İmparatoru III. Gordianus zamanında (M.S 238–244) inşa edilmiş olan
Kayseri Kalesi’ni (İç Kale, Kuyumcular Çarşısı, Kale Camisi) Cumhuriyet Meydanı'ndaki Saat Kulesi’ni,  Mahberi Honat Hatun Külliyesi’ni ve Döner Kümbet’i gezilerimizi tamamladıktan sonra Tarihi Kayseri Lisesine (Milli Mücadele Müzesi) gidiyoruz. Çok sayıda ünlü kişilerin mezun olduğu ve tarihi geçmişi ile ön planda olan müzemizi gezdikten sonra Güpgüpoğlu Konağına (Etnografya Müzesi) hareket ediyoruz. Konak gezimizin ardından son dönemde restore edilmiş Eski Kayseri Mahallesine giderek yorgunluk kahvelerimizi içiyoruz. Sonrasında alınan öğle yemeğinin ardından Perslerin Ana Tanrıçanın Ülkesi diye adlandırdığı Kapadokya’ya doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergâh Avlusu), Birinci Avlu (Nadar Avlusu) gezimizi tamamlıyoruz. Ardından Nevşehir’e ulaşıyoruz. Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle bu turun olmasa olmazlarında yöreye özgü Türk Gecesine gidiyoruz (Ekstra). Konaklama otelimizde.

3.Gün 
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından (Kahvaltı öncesi dileyen misafirlerimiz ekstra BALON TURU  veya ATV TURU  etkinliklerine katılabilirler)
Uçhisar Köyünde yer alan kaleyi fotoğraflıyoruz ve Göreme Açık Hava Müzesi’ne geçiyoruz. Müze içerisindeki Elmalı Kilise, Karanlık Kilise, mutfak ve depoları gezdikten sonra buradan ayrılarak Göreme’yi tepeden fotoğraflayabileceğimiz Göreme Panorama noktasına ulaşıyoruz. Güzel fotoğraflardan sonra Kızılırmak kenarındaki Avanos olacak. Kızılırmak üzerinde yer alan sallanan köprüden geçerek fotoğraf molası veriyoruz. Ardından buradan ayrılarak Çavuşini’ nde çanak çömlek atölyelerinin bir tanesinde gösteri eşliğinde çömlek yapımını izliyor ve alışveriş yapıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Ürgüp şehir merkezini görüyoruz ve Asmalı konağa geçiyoruz. Ziyaretimizden sonra Üç güzeller diye adlandırılan peri bacalarında fotoğraf molası veriyoruz. Mola sonrası düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Derinkuyu Yeraltı Şehrini gezip İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehrin hayranlığının ardından Melendiz Irmağının oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerinin de bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisine ulaşıyoruz. Yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. Keyifli geçen turumuzun ardından Konya’ya ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

TÜRK GECESİ
Kapadokya bölgesine has olan, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik mekânlarda gerçekleştirilen eğlencedir. Ülkemizin her yöresine ait halk dansları sergilenmekte ve oryantal sahne almaktadır. Çeşitli müzik gösterilerine, animasyonlara ve eğlencelere de yer verilen gecede sınırsız yerli alkollü ve alkolsüz içecek ve onlara uygun mezeler ikram edilmektedir.

BALON TURU
Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60-75 dakika arası sürmektedir.
Sabah saat 5 civarı, araçlar kaldığımız otelden alarak kalkış alanına götürmektedirler.
Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, açık büfe hafif bir kahvaltı yapılmaktadır.
Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlarlar.
Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş süresince balonumuz ile yaklaşık 1000 feetlik yüksekliğe çıkarak konuklarımıza güneş doğumunu izleme fırsatı verilir.
Ayrıca vadi içlerine girerek peribacalarını ve vadi manzaralarını seyretme, fotoğraf çekme ve video kaydı imkânı sunulur.
Tüm balon uçuş macerası yaklaşık 3 saat sürmekte olup, sabah 8 civarında tekrar konakladığımız otelimize araçlar bırakmaktadır.

ATV TURU
Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 45-60 dakika arası sürmektedir.
Sabah saat 5 civarı, araçlar kaldığımız otelden alarak kalkış alanına götürmektedirler.
Burada alacağımız hafif bir kahvaltının ardından ATV araçlarımıza binerek otobüslerle ulaşılamayan vadi içlerine giriş sağlanır ve enfes manzaraların fotoğraflanması sağlanır.
ATV turumuzda yoğun olarak girilen vadiler; Aşk Vadisi, Keşişler Vadisi gibi etkileyici vadiler olmaktadır.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

  TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

 TL Kredi Kartına 6 Taksit

TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 2 Gece Otel Konaklaması

 • 2 Sabah Kahvaltısı

 • 1 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım,Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde ve Teknelerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png