KIBRIS TURU
KIBRIS.jpg

KIBRIS TURU

LEFKOŞA - GİRNE - GAZİ MAĞOSA
Mağusa Kalesi - Namık Kemal Zindanı - St. Nicholas Kilisesi
Kapalı Maraş - Büyük Han - Karaoğlanoğlu Şehitliği

Çıkartma Plajı - Yeşil Hat - Girne Kalesi

07 - 09 KASIM 2021

3 Gece – 3 Gün

 

1.GÜN :
Siz değerli misafirlerimizle 03.00 da (
Cumartesi’yi Pazar’a Bağlayan Gece) Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşarak Adana’ya hareket ediyoruz. Uçuş işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları ile PC1852 sefer sayılı uçağı ile 10.30’da Lefkoşa’ya hareket ediyoruz. 10.20’de Lefkoşa’ya ulaşıyoruz. Bagaj işlemlerinin ardından havaalanında bekleyen aracımız ile otelimize ulaşıyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.GÜN :
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından
Lefkoşa ve Gazi Mağosa gezilerimize başlıyoruz. Öncelikle Boğazköy Şehitliği'ni ziyaret ediyoruz. Panoramik olarak Yeşil Hat, Ledra Palace Hotel, Denktaş Vakfı, Denktaş Çalışma Ofisi, Lefkoşa Surları, Cumhurbaşkanlığı Binası ve Cumhurbaşkanlığı Konutunu görüyoruz. Keyifli bir yürüyüş yaparak rehberimizin anlatımları ile Girne Kapısı, Dr. Fazıl Küçük Heykeli, Mevlevi Müzesi, Dr. Fazıl Küçük Müzesi, Venedik Sütunu, Kurt Baba Türbesi, Kumarcılar Hanı, Büyükhan, Selimiye Camii, Bedesten ve Lokmacılar Kapısı gezilerinin ardından alışveriş molası için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında G. Magosa’ya hareket ediyoruz. Alınan Öğle yemeğinin ardından panoramik olarak Zafer Anıtı, Liman, Surlar, Canbulat Müzesi'ni görüyor ve Kapalı Maraş'ta serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Lala Mustafa Paşa Camii, Namık Kemal’in Zindanı gezimizin ardından otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN :
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından
Girne ve Beş Parmak turuna başlıyoruz. Panoramik olarak Barış ve Özgürlük Müzesi, Çıkartma Plajını göreceğiz. Sonrasında Karaoğlanoğlu Şehitliği ve Bellapais Manastırı gezisini yapıyor, öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinin ardından Gemi Müzesini  ve Girne Kalesi'ni geziyor Ercan havaalanına ulaşıyoruz. Bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından PC1851 Pegasus Havayolları ile 17.50’de Adana’ya hareket ediyor, 19.40’da Adana’ya ulaşıyoruz. Bagaj işlemlerinin ardından havaalanında bekleyen aracımız ile Konya’ya hareket ediyoruz. Keyifli gezinin ardından sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

ÖNEMLİ NOT:
* Kıbrıs'a giriş için T. C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı yeterlidir.

* Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile (Yurt dışı çıkış pulu/harcı alarak) geçiş yapılabilir.

* Pasaportunda Kıbrıs damgası bulunanlar Yunanistan’a giriş yapamazlar.

* Tura çıkacak misafirlerimizin kimliklerinin yeni olması zorunludur. Eski kimlikler kabul edilmemektedir.
* Diğer tüm bilgiler için       Link bölümünü tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

*Health Pass uygulamasından Kare Kod sonrası istenilen TAN Kodu, E-Nabız üzerinden alınan Aşı Kare Kodu altında bulunan sayı ve rakamlardan oluşan koddur.
*Belirtilen uygulamaları tamamı T.C. vatandaşları için geçerlidir.
*Kıbrıs Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi tarafından alınan kararların son güncel haline https://saglik.gov.ct.tr/BULA%C5%9EICI-HASTALIKLAR-%C3%9CST-KOM%C4%B0TES%C4%B0-TARAFINDAN-ALINAN-KARARLAR linkinden ulaşabilirsiniz.
*18 yaş altı ve bakıma muhtaç olan, tek başına seyahat edemeyen misafirlerden özel bir muvafakatname isteniyor.
*Kıbrıs'a seyahat etmek isteyen 18 Yaş altı kişiler sadece annesi ile seyahat edecekse, babasının muvafakatnamesi, sadece babası ile seyahat edecekse, annesinin muvafakatnamesi ve anne babanın haricinde birisiyle veya yalnız gidiliyor ise anne ve babanın her ikisinin de muvafakatnamesi gerekiyor. Eğer çocuğun velayeti kanuni bir temsilcide ise kanuni temsilcisinin iznini belirten noterce veya resmi makamlarca tasdik edilmiş muvafakatname gerekiyor.
*Belirtilen maddeler bilgilendirme amaçlı olup, seyahatiniz başlamadan yetkili makamlardan teyit almanızı tavsiye ederiz. 

 

UYARI :
Covid-19 tedbirleri kapsamında Kıbrıs’a giriş kuralları K.K.T.C resmi makamları tarafından belirlenmektedir. Kurallar, sıkça güncellenerek değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle misafirlerin en güncel bilgileri, ülkenin resmi otoritelerinin yayımladığı kaynaklardan kontrol etmesi gerekmektedir.


*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

2600 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

2400 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

800 TL Kredi Kartına 6 Taksit

700 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında Geçerlidir

 400 TL

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında Geçerlidir

 400 TL

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında Geçerlidir

1750 TL

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında Geçerlidir

2050 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • PEGASUS Hava Yolları İle ADANA – LEFKOŞA / LEFKOŞA – ADANA Ekonomik Sınıfı Uçuş

 • 2 Gece GİRNE SAVOY OTTOMAN HOTEL Konaklama

 • 2 Sabah Kahvaltısı

 • 2 Akşam Yemeği

 • LEFKOŞA, GAZİ MAĞOSA ve GİRNE Turları

 • Rehberlik Hizmetleri

 • Alan - Otel - Alan Transferleri

 • KONYA - ADANA Havaalanı - KONYA Transferleri

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Girişleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Ekstra Belirtilen Geziler

 • Kişisel Harcamalar

 • 15kg dan Fazla Çıkacak Olan Bagaj Ücreti

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

Turumuza Çıkarken

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png