top of page
GİZEMLİ ANADOLU
KAPADOKYA

GİZEMLİ ANADOLU

Sivas - Divriği - Kemaliye - Erzincan - Tunceli

Elazığ - Harput - Malatya - Ürgüp - Göreme - Avanos

09 - 13 Mayıs 2023

4 Gece – 4 Gün

HAREKET :

Siz Saygıdeğer konuklarımızı 23.59 da Konya Devlet Tiyatrosu önünden alarak; Aksaray, Nevşehir ve Kayseri güzergâhını takip ederek Sivas’a hareket ediyoruz. Farma Tur ikramları, rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk gerçekleştiriyoruz.

1.GÜN :

Sabah saatlerinde Cumhuriyet Kenti Sivas'a ulaşıyoruz. Alınan sabah kahvaltısı sonrasında Sivas’taki ilk gezi noktamız Gök Medrese olacak. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Ulu Camii ise diğer gezi noktamız. Sonrasında gerçekleştireceğimiz Taşhan, Bürücüye Medresesi, Çifte Minare gezilerimizi takiben Sivas Kongresi’nin gerçekleştirildiği ve içinde gezerken Kurtuluş Dönemini yaşadığımız Kongre Binası’na gidiyoruz. Sivas’ta vereceğimiz serbest zamanın sonrasında Kangal üzerinden Divriği’ye devam ediyoruz. Kültür Turları kapsamında tur programlarına nadir alınan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifasını gezip, serbest zaman sonrasında Kemaliye’ye ulaşıyoruz. Recep Yazıcıoğlu’nun yaptığı Kemaliye Taş Yoldan devam ederek Karanlık Kanyon gezisini yapıyor, hava şartlarına göre arzu eden misafirlerle Karanlık Kanyonda yaklaşık yarım saat sürecek olan tekne turumuzu gerçekleştirebileceğiz. Sonrasında Kemaliye de özlem, hasret, sıla kelimelerini yazıya dökmüş kadınların gurbete çalışmaya giden sevdikleri için yazdıkları manilerin sergilendiği Mani Yoluna çıkıyoruz. Mani yolunun sonrasında oldukça keyifli bir yer olan Taş Dibi Mahallesinde yer alan Lökhane’ye gidiyoruz. Salim Usta tarafından Lög/Lök yapımını öğrenip bilgilendikten sonra Ahmet Kutsi Tecer’in ‘’orada bir köy var uzakta’’ dizelerine konu olan Apçaağa Köyü’ne ulaşıyoruz. Apçaağa Köyünde fotoğraflarımızı çektikten sonra Kemaliye gezimizi sonlandırıyor otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN :

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Erzincan’a ulaşıyoruz. Girlevik Şelalesi ve panoramik şehir turundan sonra Tunceli’ye ulaşıyoruz. Tunceli merkezde; Seyit Rıza Heykeli’ni görüp uygun olması durumunda Cem Evi ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Sonrasın da Pülümür yolu üzerinde yeşil ve mavi tonlarının ahengi ile Kara Haydar’ın Yeri, Kutu Deresi (Tunceli plajı), Ağlayan Kayalar ve son olarak Pülümür merkezde Cemal Süreya Anıtı ziyaret edildikten sonra Türkülere destan olan Munzur dağlarının gölgesini takip ederek Munzur Gözeleri’ne gidiyor ve serin suların kıyısında ferahladıktan sonra Ovacık’ta kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Halbori (Karşılar) Gözeleri sapağında ve Alevi inancının önemli kimliklerinden Ana Fatma Ziyaretgâhı’nda fotoğraf molası verdikten sonra Elazığ’a ulaşıyoruz. Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN :

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Harput’a ulaşıyoruz. Harput Kalesi, Ulu Camii, Harput Konakları, Arap Baba Türbesi gibi tarihi yapıları görüp, Balak Gazi Heykeli altında bulunan kafeteryadan Elazığ’ı kuş bakışı seyrettikten sonra Malatya’ya hareket ediyoruz. Öncelikle Eski Malatya (Battalgazi), Ulucami, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı gezilerinin ardından Şire pazarında ve şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Yapacağımız zevkli yolculuk sonrası Ürgüp’e ulaşıyoruz. Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN :

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından (Kahvaltı öncesi dileyen misafirlerimiz ekstra BALON TURU  veya ATV TURU  etkinliklerine katılabilirler) Uçhisar Köyü’nde yer alan kaleyi fotoğraflıyoruz ve Göreme Açık Hava Müzesi’ne geçiyoruz. Müze içerisindeki Elmalı Kilise, Karanlık Kilise, mutfak ve depoları gezdikten sonra buradan ayrılarak Göreme’yi tepeden fotoğraflayabileceğimiz Göreme Panorama noktasına ulaşıyoruz. Güzel fotoğraflardan sonra Kızılırmak kenarındaki Avanos’a ulaşıyoruz. Kızılırmak üzerinde yer alan sallanan köprüden geçerek fotoğraf molası veriyoruz. Ardından buradan ayrılarak Çavuşini’nde çanak çömlek atölyelerinin bir tanesinde gösteri eşliğinde çömlek yapımını izliyor ve alışveriş yapıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Ürgüp şehir merkezini görüyoruz ve Asmalı Konağa geçiyoruz. Ziyaretimizden sonra Üç Güzeller diye adlandırılan peri bacalarında fotoğraf molası veriyoruz. Mola sonrası düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Derinkuyu Yeraltı Şehrini gezip; Melendiz Irmağının oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve Kaya Kiliselerinin de bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi’ne ulaşıyoruz. Yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. Keyifli geçen turumuzun ardından Konya’ya ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

5400 ₺  Kredi Kartına 6 Taksit

5000 ₺ Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

1900 ₺ Kredi Kartına 6 Taksit

1750 ₺ Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

1750 ₺

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

3500 ₺

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 4 Sabah Kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Zengin İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • 23 Yıllık FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

uçaklı istanbul turu
7.24.png
bottom of page