ROTA TURKUAZ
saklikent2.jpg
 
BU PROGRAMIMIZ GRUBUMUZA REZERVE EDİLMİŞTİR

ROTA TURKUAZ

Kemer - Ulupınar - Adrasan - Demre

Kekova Tekne Turu - Kalkan - Kaş - Finike - Fethiye

Salda Gölü - Isparta - Eğirdir 

13 - 17 Mayıs 2022

 4 Gece – 4 Gün

HAREKET :

Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:59’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden alarak Kemer'e hareket ediyoruz. Seydişehir, Akseki, ve Antalya güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

 

1.GÜN : 

Sabah saatlerinde Kemer’e varıyoruz. Özel tesisimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında liman bölgesinde yörük parkını görüp sabah yürüyüşü yapıyor Beydağları Sahil Milli Parkına ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile muhteşem manzara eşliğinde teleferik ile 2365 m yüksekliğe sahip Tahtalı Dağı’nın zirvesine ulaşıyoruz (ekst). Serbest zaman sonrasında aracımıza dönüyor rotamızı çam ve sedir ormanları arasında yer alan ve Likya'da bulunan bir Antik Yunan ve Roma şehri Phaselis Antik Kentine çeviriyoruz. Keyifli gezi sonrasında Ulupınar’a ulaşıyor serbest öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında üç kilometre kumsalın oluşturduğu sahil şeridinde koruma altındaki deniz kaplumbağalarının üreme alanı olan Çıralı'ya ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerle kaynağının metan gazı olduğu bilinen, yüzeyin hemen altında bulunan ve doğada nadir olarak karşılaşılan rutenyum elementinin sebep olduğu gaz kayaların arasından sızarak sönmeyen bin yılı aşkın süredir aralıksız yanan Yanartaşı görüyor Likya yürüyüş yolu üzerinde olan Adrasan Koyuna ulaşıyoruz. Manzarasına doyamayacağımız bu koyda vereceğimiz serbest zamanın ardından Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN :

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Demre'ye ulaşıyoruz. Tüm dünyada Noel Baba olarak benimsenen Aziz Nikolas’ın mezarını görüyor Üçağız Köyü’nden Kekova Tekne Turu’na çıkıyoruz. Hava koşullarına göre Batık Şehir, Kekova, Simena (Kaleköy), Eski Cadde, Hamidiye Koyu, Tersane koyu, Kumlu İskele Koylarını görüyoruz. Keyifli tekne turu sonrasında Kalkan ve Kaş'da serbest zaman sonrasında Kaputaş Plajında fotoğraf molası verip Fethiye’ye ulaşıyoruz. Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN :

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Dünyanın sayılı kanyonlarından biri olan 18 km uzunluğundaki Saklıkent Kanyonuna ulaşıyoruz. Keyifli gezimize Fethiye Körfezi’nin doğu tarafı ile devam ediyoruz. Sarıçam ormanlarının içinden kıvrıla kıvrıla ilerleyen yolları kullanarak Ölüdeniz manzarası eşliğinde Faralya Köyü’ne ulaşıyoruz. İçinde barındırdığı hayvan türleri ve bitki örtüsü sebebiyle koruma altında olan bu bölgeyi gördükten sonra dünyanın en güzel plajlarından olan Ölüdeniz Plajı molası sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.GÜN :

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Göller bölgesindeki irili ufaklı bir çok gölü görerek Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü'ne ulaşıyoruz. İçeriğindeki mineral yapısıyla Türkiye'nin en derin tatlı su gölü olan Salda da serbest zaman sonrasında İnsuyu Mağarasını gezerek Isparta şehir merkezine ulaşıyoruz. Serbest öğle yemeği sonrası Gülü Isparta'ya getiren İsmail efendi heykelinin önünde rehberimiz den Isparta ve Gül hakkında bilgilerimizi aldıktan sonra tarihi Üzüm hanı, Bedesten ve Firdevs Bey Camii'sini görüp, çarşıda gül ürünleri alışverişimizi yaparak Türkiye’nin 4. Büyük gölü olan Eğirdir gölünü panoramik bir noktadan görebileceğimiz Akpınar köyüne çıkarak fotoğraflarımızı çekiyor Eğirdir merkeze inerek tarihi Dündar Bey Medresesi ve Hızır Bey Cami'sini ziyaret ediyoruz ve aracımızla Yeşil Ada ve Can Ada'sını gezerek  Konya ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz. Bir başka Farma Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle siz saygı değer misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1900 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

1750 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

760 TL Kredi Kartına 6 Taksit

700 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

700 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

1400 TL

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 4 Sabah Kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Zengin İkramlar

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • 22 Yıllık FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Öğlen Yemekleri 

 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
7.24.png