top of page
BENELUX - PARİS TURU
France_header image(compressed).jpeg

BENELUX - PARİS

HOLLANDA - BELÇİKA - FRANSA

LUXEMBURG - ALMANYA

Amsterdam – Brüksel – Brugge – Paris
Luksemburg - Köln – Düsseldorf

THY ile Tüm Ekstra Turlar Dahil

14 - 21 Temmuz 2023

7 Gece 8 Gün

Buluşma:

Siz saydığer konuklarımız ile Perşembe gününü Cuma Gününe bağlayan gece sabah 04:00'da İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları Kontuarı önünde buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından uçuş saatimizi bekliyoruz.

1.Gün: İSTANBUL – DÜSSELDORF – AMSTERDAM

Türk Hava Yollarının TK1523 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.00’da Düsseldorf’a hareket. Yerel saat ile 09.15’de varışımızın ardından alanda bekleyen aracımız ile Amsterdam’a hareket.  Varışımızla birlikte şehir turumuz başlıyor. 178 farklı milletten insanın yaşadığı bu büyüleyici şehirde Dam Meydanı, Ulusal Anıt, Kraliyet Sarayı, Çiçek pazarı, Kırmızı Fener Sokağı ve Merkez istasyon görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Amsterdam Kanallar turumuzu yapıyoruz. 100 km’yi aşan ve 165 kanalı bulunan Amsterdam’ın kanallarını tekne ile gezerken Amsterdam’a farklı bir açıdan bakma fırsatı yakalayacaksınız. Turumuz sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde. (4* Fletcher Amersfoort vb.)

2.GÜN: AMSTERDAM

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Hollanda İncileri (Marken & Volendam & Rotterdam & Delft & Lahey programımız başlıyor. Turumuz Marken adasıyla başlıyor. Daha önce ada olan fakat daha sonra kara ile arası doldurularak kara bağlantısı sağlanan bu harika adanın içini gezdikten sonra Volendam’a hareket ediyoruz. Volendam; limanı, Hollanda karakteristik evleri ve geleneksel kıyafetli insanlarıyla görür görmez insanların etkisi altına alan bir yer. Leziz deniz ürünlerinin, leziz peynirlerin tadına bakabileceğiniz ve ucuz hediyelik eşya alabileceğiniz bu kasabada güzel bir zaman geçirdikten sonra Hollanda’nın ikinci büyük şehri olan Rotterdam’a geçiyoruz. Avrupa’nın en büyük limanı olan Rotterdam’da Euromas Kulesi, Eski Liman bölgesi, Erasmus ve William köprüsü ve Kübik evler görülecek yerler arasındadır. Gezimiz sonrası Delft’e hareket ediyoruz. Kanalları, büyük oranda korunmuş eski yapıları ve Mavi boyayla işlenmiş porselenleriyle ünlü bu şehirde yapacağımız turumuzun ardından Lahey’e (Den Haag) geçiyoruz. Nüfus yoğunluğu bakımından Hollanda’nın 3.büyük şehri olanda Lahey’de Hollanda Krallığı hükümeti, bakanlıklar, parlamento, Hollanda Yüksek Mahkemesi ve Hollanda Devlet Konseyi bulunmaktadır. Bir nevi gizli başkent olan bu güzel şehri gezdikten sonra otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde. (4* Fletcher Amersfoort vb.)

3.GÜN: AMSTERDAM – BRUGGE - BRÜKSEL

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Brugge’e hareket. Unesco tarafından koruma altında olan Brugge çikolataları, dantelleri, biraları ve en önemlisi Ortaçağdan kalma  mimari yapısıyla ve sandal turuna çıkılan kanallarıyla ünlüdür. Öyle ki kanalların güzelliği turistik sebebiyle Kuzeyin Venedik’i olarak bilinir. Bu güzel şehri gezdikten sonra Brüksel’e hareket. Varışımızla birlikte Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Brüksel katedrali, Şehir meydanı, Borsa binası, Atomium anıtı, Manneken Pis heykeli görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde. (3* Brussels Prestige Hotel vb.)

4.GÜN: BRÜKSEL – PARİS

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Paris’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte Charles de Gaulle ve Zafer Takı, Champs Elysees, Louvre Müzesi ve piramit, Etoile Meydanı, Grand Palais ve Petit Palais sergi sarayları, Concorde Meydanı ve Obelisk Taşı, Fransa Parlamento binası, 3* Alexsandre Köprüsü, Seine Nehri, Napolyon’un Mezarı ve Eiffel Kulesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde. (4* Mercure Paris Le Bourget vb.)

5.GÜN: PARİS

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Paris’in İncileri ve Seine Nehri (Eiffel Kulesi + Seine Nehri Tekne Gezisi + Montmarte Ressamlar Tepesi + Sacre Coeur Bazilikası + Notre Dame Katedrali) programımız başlıyor. Turumuz öncelikle Paris’in simgesi haline gelmiş ve Dünya’nın en önemli yapıtlarından olan Eiffel Kulesi  ile başlıyor. Bu turumuzda Eiffel Kulesinin 2. Katına çıkarak Paris’i yukarıdan keşfetme şansı bulacaksınız. Turumuz, Siene nehri üzerinde tekne gezisi ile devam ediyor. Nehrin her iki yanındaki tarihi yapıtları nehir üzerinden gördükten sonra Paris’in en yüksek tepesi olan Montmarte tepesine teleferik ile çıkıyoruz. Halen bohem hayatın yaşandığı bu bölgede bir zamanlar Pablo Picasso, Henry Toulouse Lautrec, Dalida, Vincent Van Goh ve Jean Marais gibi önemli sanatçılar izler bırakmıştır. Paris’in büyük bir bölümünden görülen SacreCoeur (Adaklar Kilisesi) ilk göreceğimiz yapı olacak. Bu yapıyı yakından gördükten sonra Tertre Meydanında alış veriş ve portrenizi yaptırabileceğiniz molanın ardından Fransa tarihinin bir sembolü, hem de Paris’in silüetinin vazgeçilmez bir parçası olarak nitelenen Notre Dame katedralini ziyaret ediyoruz. Notre Dame 1137 – 1180 yılları arasında hüküm süren Kral VII. Louis’nin emriyle Paris’in siyasi,ekonomik ve kültürel gücünü dünyaya göstermek için inşa edilmiştir. Bu muhteşem yapıyı gördükten sonra kısa bir fotoğraf molası veriyoruz ardından otelimize transfer. Geceleme otelde. (4* Mercure Paris Le Bourget vb.)

6.GÜN: PARİS

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından  Sizlerin isteği doğrultusunda Louvre Müzesi ya da Eurodisneyland turu  gerçekleştiriyoruz. Louvre dünyanın en büyük sanat müzesidir. Louvre Sarayı'na kurulmuştur. Tarih öncesi çağlardan, 21. yüzyıla kadar uzanan, oldukça geniş bir koleksiyon yelpazesi vardır. Yaklaşık 35.000 kadar tarihî sanat eseri, 72.735 metrekarelik bir alanda sergilenmektedir. 2017 yılında, 8,1 milyon ziyaretçi oranıyla dünyanın en çok ziyaret edilen sanat müzesi seçilmiştir.Dileyen misafirler Louvre müzesinde Müze gezisi yapabilir ya da rehberimizin yönlendirmesiyle Disneyland eğlence turuna katılabilir. Paris’e 36 km uzaklıktaki Disneyland parkı gezimizde, Hayaletler evi, Mark Twain’in Gemisi, çılgın maden treni, Indiana Jones, Robinson’un evi, Karayip korsanları mağarası, bebekler dünyası, yıldızlar turu, 3 boyutlu sinema, uzaya yolculuk, denizaltı macerası, araba yarış pisti gibi aktivitelerle büyükler de en az küçükler kadar eğlenecek ve Disney karakterleriyle beraber gün boyunca çok keyifli anlar yaşayabilir.  Turumuz gönlünce misafirlerimizin alışveriş yapabileceği Alışveriş programı ile devam diyor. Dileyen misafirler şehri gönlünce gezebilir ya da alışveriş yapabilirler. Turumuzun sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelde. (4* Mercure Paris Le Bourget vb.)

7.GÜN: PARİS - LUKSEMBURG

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Lüksemburg’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte Lüksemburg şehir turumuz başlıyor. Notre Dame Katedrali, Dükler Sarayı, Belediye Binası ve Anayasa Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Remich & Schengen turumuzu yapıyoruz. Ülkenin (Lüksemburg, Almanya,  Fransa)  tam ortasında yer alan Schengen kasabasıyla  turumuz başlıyor. Schengen kasabasının önemi Avrupa birliği Ülkeleri arasında serbest dolaşım antlaşması burada imzalanmıştır. Schengen antlaşmasının imzalandığı bina ve anıt önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra üzüm bağlarının arasından Remich’e ulaşıyoruz. Sessiz ve huzurlu olan bu kentte Lüksemburg’un uyguladığı düşük vergi politikaları ve sınır konumunda olmasından dolayı küçük dükkânlardan kahve, alkollü içki ve sigarayı duty free mağazalarından bile çok daha ucuza alabilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelde. (3* Ibis Esch Belval vb.)

8. GÜN: LÜKSEMBURG – KÖLN – DÜSSELDORF  - İSTANBUL

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Köln’e hareket. Varışımızla birlikte Köln şehir turumuz başlıyor. Yapacağımız şehir turunda Gotik Katedrali, Rhein Nehri, Alış veriş caddeleri görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Düsseldorf’a hareket. Ardından Düsseldorf şehir turumuz başlıyor. 75 metre yükseklikteki dönen restoran Rheinturm, Almanya’nın en önemli düşünürlerinin yetiştirildiği Schloss Benrath, lüks alışveriş caddesi Königsalllee ve yemyeşil alanlarıyla dikkat çeken Hofgarten görülecek yerler arasındadır. Düseldorf havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1528 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.50’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.05’de varış ve turumuzun sonu.

UÇUŞ BİLGİLERİ

GİDİŞ        14 Temmuz 2023   KONYA - İSTANBUL                       Biniş Saati: 03.35   İniş Saati: 05.00

                  14 Temmuz 2023   İSTANBUL – DÜSELDORF             Biniş Saati: 07.00   İniş Saati: 09.15

                

DÖNÜŞ    21 Temmuz 2023    DÜSELDORF - İSTANBUL             Biniş Saati: 18.50   İniş Saati: 23.05

                 22 Temmuz 2023    İSTANBUL - KONYA                      Biniş Saati: 01.30   İniş Saati: 02.45

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1500 €  Kredi Kartına 6 Taksit

1400 € Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

550 € Kredi Kartına 6 Taksit

500 €  Nakit Ödeme

0 - 1,99 Yaş Çocuk Ücreti

İki Yetişkin Yanında

450 € 

2 - 11,99 Yaş Çocuk Ücreti

İki Yetişkin Yanında

1300 €

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul – Düseldorf - İstanbul Gidiş-Dönüş Uçak Bileti

 • Havalimanı vergileri

 • Alan – otel – alan transferleri ve şehirlerarası transferleri

 • Köln, Amsterdam, Brüksel, Paris, Lüksemburg, Düsseldorf şehir turları

 • Hollanda İncileri Turu (120 Euro)

 • Remich & Schengen Turu (65 Euro)

 • Paris İncileri Seine Nehri Turu (120 Euro)

 • Brugge Turu (80 Euro)

 • Louvre Müzesi Transferi

 • 3* ve 4* Otellerde 7 Gece – 8 Gün Konaklama

 • Otellerde alınacak 7 sabah kahvaltısı

 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 • 23 Yıllık Farmatur Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize Ücreti (150 Euro)

 • KNY-İST ve İST-KNY Gidiş-Dönüş Uçak Bileti (150€)

 • Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)

 • Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

 • Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

 • Versailles sarayı giriş ücreti

 • Kişisel harcamalar

 • İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri

 • Şehir Vergileri (Direkt Otel Resepsiyonuna Ödenir.)

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

uçaklı istanbul turu
7.24.png
bottom of page