GÜNEYİN SIRLARI
Ytpbnxv9of132326112018175128794.jpg

GÜNEYİN SIRLARI

Kahramanmaraş – Gaziantep – Hatay – Adana 

Tarsus - Mersin - Ermenek

19 - 23 Ekim 2022

4 Gece – 4 Gün

 

HAREKET: 

Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:59’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Ereğli, Adana ve Osmaniye güzergâhını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yaparak Kahramanmaraş’a hareket ediyoruz.

 

1.GÜN: 

Sabah saatlerinde Kahramanmaraş’a varıyoruz. Alınan kahvaltı sonrasında 1973 yılında Türkiye’nin tek kahramanlık madalyası ve unvanını alan şehrinde ilk olarak Eski Kahramanmaraş evlerinin de bulunduğu kale ve çevresindeki çarşıyı geziyoruz. Ahşap ve bakır işçiliğinin zengin ürünlerini göreceğimiz çarşıyı gezdikten sonra müzeye hareket ediyoruz. M.Ö. 1400’lü yıllara dayanan iki adet Antik Fil İskeletinin sergilendiği ve birçok antik eserlerinde bulunduğu Kahramanmaraş Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimizin ardından Gaziantep‘e doğru yola çıkıyoruz. Alınan serbest öğle yemeği sonrasında Gaziantep‘te yurtdışına kaçırılan parçaları geri getirilerek tamamlanan “Çingene Kızı” mozaiği başta olmak üzere Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan ve dünyanın en zengin mozaik koleksiyonunun sergilendiği Gaziantep Mozaik Müzesi ‘ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında keyifli bir yürüyüş yaparak sırası ile Gaziantep Savunmasını anlatmak için kurulmuş Milli Mücadele Müzesi, Gaziantep Savunmasında şehit düşen Karayılan ve birçok şehidin mezarının da bulunduğu farklı mimari özelliğe sahip Şeyh Fetullah Camii’yi ziyaret ediyoruz.  Ziyaretlerimiz sonrası ihtişamlı Şehreküstü Konakların bulunduğu sokaktan yürümeye devam ederek Anadolu Türk Mimarisinde sadece Gaziantep'te bulunan evlerin su ihtiyacını karşılayabilmek için yapılmış su mimarisinin eşsiz yapılarından Pişirici Mescidi ve Kasteli gezilerini yapıyoruz. Ardından dikdörtgen planlı olan Ağa Camii’yi panoramik olarak gördükten sonra Tarihi Bakırcılar Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Rehberin belirteceği saatte toparlanıyor Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep Kalesini panoramik olarak görüyor; sonrasında Dokurcum Meydanında bulunan üç abide ve altı mermer sütun içerisine monte edilen levhalarda, hem Türkçe hem de Göktürk yazılarını barındıran Orhun Kitabelerini görerek otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN: 

Otelde alınan kahvaltı sonrası Hatay‘ın Samandağ bölgesine hareket ediyoruz. Samandağ ve Titus Tünelleri görüldükten sonra Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan şelaleleriyle meşhur Harbiye’ye hareket ediyoruz. Serbest zaman sonrasında Hatay mutfağının lezzetlerini tatmak için serbest öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinin ardından dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği ve an itibariyle Türkiye’nin en büyük Mozaik Müzesi konumundaki Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi ile Antakya gezimize devam ediyoruz. Müze gezisi sonrasında şehrin tarihi sokaklarında yapacağımız yürüyüş sırasında şehirde hala var olan Katolik - Ortodoks ve Protestan cemaatlerine ait kiliseleri görüp Anadolu’da yapılan ilk camilerden biri olarak bilinen Habibi Neccar Camii’ni ziyaret ediyoruz. Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen ve “Hristiyanlık” isminin ilk kez zikredildiği Saint Pierre Kilisesi’ni gezdikten sonra otele yerleşiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: 

Otelde alınan kahvaltı sonrası Adana’ya doğru hareket ediyoruz. Adana’ya ulaştığımızda ilk durağımız Balkanların ve Orta Doğu'nun en büyük camisi kabul edilen Sabancı Merkez Camii olacak. Burada yapacağımız gezi sonrasında hala dünyanın kullanılan en eski köprüsü olma unvanını elinde bulunduran Adana Taş Köprü ’de fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Adana Sinema Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada 3500 parçalık sinema müzesini gezdikten sonra Büyük Saat’i panoramik görüyor serbest öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında Tarsus’a hareket ediyoruz. İlk durak noktamız Nusret Mayın Gemisi olacak. Sonrasında Hz. Peygamber Danyal Makamı, Ulu Cami, Bilali Habeşi Mescidi, Aziz Paul’un doğduğu ev ve avlusunda yer alan su kuyusu gezisinden sonra Tarsus şelalesinde serbest zaman verip otele yerleşiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.GÜN: 

Otelde alınan kahvaltı sonrası panoramik olarak Kız Kalesi’ni görüp Ermenek‘e doğru hareket ediyoruz. Keyifli yolculuk sonrasında Ermenek Baraj Gölü kenarında serbest öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında Ermenek gezimize tekne turu ile başlıyoruz. Ermenek Barajı'na akan suların da kanyondan geçmesi nedeniyle bölgede oluşan muhteşem renkli Turkuaz gölünde yapılan tekne turu adeta hayran olacağımız Nadire Kanyonu’nu keşfetmemize imkân sağlayacak. Tekne gezimizin ardından Ermenek sokaklarını keşfetme zamanı deyip gezimize Karamanoğulları Devrinde yaptırılan ilk büyük medrese olarak bilinen Tol Medrese ve Ulu Camii gezileri ile başlıyoruz. Ardından Ermenek deyince ilk akla gelen köylülerin yöresel mahsullerini satışa çıkardıkları meşhur yerlerden Zeyve Pazarı’na gidiyoruz.  Zeyve ’de vereceğimiz alışveriş ve çay molasının ardından Konya‘ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz. Bir başka Farma Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle siz saygıdeğer misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

3050 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

2800 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

1070 TL Kredi Kartına 6 Taksit

980 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

980 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

1960 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 4 Sabah Kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç Zengin İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png