GİZEMLİ ANADOLU
kemaliye.jpg

GİZEMLİ ANADOLU

Sivas - Divriği - Kemaliye - Erzincan - Tunceli

Elazığ - Harput - Malatya - Ürgüp - Göreme - Avanos

23 - 27 Mart

4 Gece – 4 Gün

HAREKET :

Siz saygıdeğer konuklarımız ile saat 23:59’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden Sivas’a hareket ediyoruz. Aksaray, Nevşehir ve Kayseri güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

1.GÜN :

Sabah saatlerinde Cumhuriyet Kenti Sivas'a ulaşıyoruz. Alınan sabah kahvaltısı sonrasında Sivas’taki ilk gezi noktamız Gök Medrese olacak. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Ulu Camii ise diğer gezi noktamız. Sonrasında gerçekleştireceğimiz Taşhan, Bürücüye Medresesi, Çifte Minare gezilerimizi takiben Sivas Kongresi’nin gerçekleştirildiği ve içinde gezerken Kurtuluş Savaşı Dönemini yaşadığımız Kongre Binası’na gidiyoruz. Sivas’ta vereceğimiz serbest vaktin sonrasında Kangal üzerinden Divriği’ye devam ediyoruz. Kültür Turları kapsamında tur programlarına nadir alınan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifasını gezip, serbest zaman sonrasında Kemaliye’ye ulaşıyoruz. Sırası ile Recep Yazıcıoğlu’nun yaptırdığı Kemaliye Taş Yoldan devam ederek Karanlık Kanyon gezisini yapıyor, hava şartlarına göre arzu eden misafirlerle Karanlık Kanyonda yaklaşık yarım saat sürecek olan tekne turumuzu gerçekleştirebileceğiz. Sonrasında Kemaliye'de özlem, hasret, sıla kelimelerini yazıya dökmüş kadınların gurbete çalışmaya giden sevdikleri için yazdıkları manilerin sergilendiği Mani Yolu'na çıkıyoruz. Mani yolunun sonrasında Taş Dibi Mahallesinde yer alan Lökhane’ye gidiyoruz. Salim Usta tarafından Lög/Lök yapımını öğrenip bilgilendikten sonra Ahmet Kutsi Tecer’in ‘’orada bir köy var uzakta’’ dizelerine konu olan Apçaağa Köyüne ulaşıyoruz. Apçaağa Köyünde fotoğraflarımızı çektikten sonra Kemaliye gezimizi sonlandırıyor otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN :

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Erzincan’a hareket ediyoruz. Girlevik Şelalesi ve panoramik şehir turundan sonra Tunceli’ye doğru yola çıkıyoruz. Tunceli merkezde; Seyit Rıza Heykeli’ni görüp uygun olması durumunda Cem Evi ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Pülümür yolu üzerinden yeşil ve mavi tonlarının ahengi ile Kara Haydar’ın Yeri, Kutu Deresi (Tunceli plajı), Ağlayan Kayalar ve son olarak Pülümür merkezde Cemal Süreya Anıtı ziyaret edildikten sonra Türkülere destan olan Munzur dağlarının gölgesini takip ederek Munzur Gözeleri’ne gidiyor ve serin suların kıyısında ferahladıktan sonra Ovacık’ta kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Halbori (Karşılar) Gözeleri sapağında ve Alevi inancının önemli kimliklerinden Ana Fatma Ziyaretgâhı’nda fotoğraf molası verdikten sonra Elazığ’a hareket ediyoruz. Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN :

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Harput’a hareket ediyoruz. Harput Kalesi, Ulu Camii, Harput Konakları, Arap Baba Türbesi gibi tarihi yapıları görüp, Balak Gazi Heykeli altında bulunan kafeteryadan Elazığ’ı kuş bakışı seyrettikten sonra Malatya’ya hareket ediyouz. Malatya'da sırası ile Eski Malatya (Battalgazi), Ulucami, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı geziyor ardından Şire pazarında ve şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında yapacağımız zevkli yolculuk sonrası Ürgüp’e hareket ediyor ve otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN :

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından (Kahvaltı öncesi dileyen misafirlerimiz ekstra BALON TURU  veya ATV TURU  etkinliklerine katılabilirler) Uçhisar Köyünde yer alan kaleyi fotoğraflıyoruz ve Göreme Açık Hava Müzesi’ne geçiyoruz. Müze içerisindeki Elmalı Kilise, Karanlık Kilise, mutfak ve depoları gezdikten sonra buradan ayrılarak Göreme’yi kuş bakışı fotoğraflayabileceğimiz Göreme Panorama noktasına ulaşıyoruz. Buradaki molamızın ardından Kızılırmak kenarındaki Avanos'a  gidiyoruz. Kızılırmak üzerinde yer alan sallanan köprüden geçerek fotoğraf molası veriyor, ardından buradan ayrılarak Çavuşini’ nde bulunan çanak çömlek atölyelerinin bir tanesinde gösteri eşliğinde çömlek yapımını izliyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Ürgüp şehir merkezini görüyor ve Asmalı Konağa geçiyoruz. Ziyaretimizden sonra Üç Güzeller olarak adlandırılan peri bacalarında fotoğraf molası veriyoruz. Mola sonrası düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Derinkuyu Yeraltı Şehrini geziyor ve ardından Melendiz Irmağının oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerinin de bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisine ulaşıyoruz. Yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi görüyoruz. Keyifli geçen turumuzun ardından Konya’ya ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimizle başka bir FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz vedalaşıyoruz.

​*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1750 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

1600 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

700 TL Kredi Kartına 6 Taksit

640 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

560 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

1120 TL

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 4 Sabah Kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Zengin İkramlar

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • 22 Yıllık FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Öğle Yemekleri

 • Atv ve Balon Turu

 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png