top of page
İSPANYA & ENDÜLÜS TURU
Nativity-facade-Sagrada-Familia-cathedral-Barcelona-Spain.webp

İSPANYA & ENDÜLÜS TURU

BARCELONA - GIRONA - FIGUERAS - VALENCIA

GRANADA - CORDOBA - SEVILLA - MADRID - TOLEDO 

Tüm Extra Turlar DAHİL - Kurban Bayramı Özel

THY İle Barcelona Gidiş - Madrid Dönüş Uçuşları

23 - 30 Haziran 2023

7 GECE - 8 GÜN

1.GÜN: İSTANBUL – BARCELONA

Siz saydıdeğer konuklarımız ile 22 Haziran'ı 23 Haziran'a (Perşembe'yi Cuma'ya) bağlayan gece 04:30'da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1853 sefer sayılı uçuşu ile yerel saat ile 07.40’da Barcelona’ya hareket ediyoruz. Yerel saat 10.20’de varışımızın ardından havalimanında valizlerimizi almamızın ardından bizleri bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuz başlıyoruz. İspanya'nın en büyük ikinci şehri ve Katalonya’nın başkenti Barcelona’da görülecek yerler arasında La Sagrada Familia Kilisesi, Cristof Colomb Heykeli, Montjuic Tepesi, La Ramblas Caddesi, İspanya ve Catalunya Meydanları, Paseo de Gracia, Gran Via Caddesi, Endülüs Arenası ve Olimpic Liman’ı bulunmaktadır. Panoramik gezimizin sonunda şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize transfer, odalara yerleşme. Geceleme otelde. (4* Eurostars Executive vb.)

 

2.GÜN: BARCELONA & GIRONA & FIGUERAS (DALI MÜZESİ)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Girona & Figueras (Dali Müzesi) Turu’na katılıyoruz.Turumuz Onyar, Galligants ve Güell nehirlerinin birleştirdiği noktada kurulan ve Kuzey Katalonya’nın incisi olan Girona şehri ile başlamaktadır. Bölge İberyalılardan bu yana onlarca işgalden ve hüküm sürmüşlükten kalan eserlerle tarihi açıdan oldukça zengindir. Tüm yapılar taştan inşa edilmiş ve bugüne kadar oldukça iyi korunmuş oldukları için eskinin ruhunu tam olarak yansıtmaktadır. Müzeleri, kiliseleri, Arnavut kaldırımlı dar sokakları ve orta çağdan kalma surlarıyla turistlerin gözdesidir. Aslan heykeli, Katedral Meydanı, Yahudi Mahallesi görülecek yer arasındadır. Turumuzun ardından Figueras Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Buranın önemi sürrealist sanatçı Salvador Dali’nin 1904 yılında burada doğmuş olmasıdır. Dali doğduğu bu yerde bir iz bırakmak ve eserlerini sergilemek için bir müze kurmuştur. Dali Müzesi günümüzde en büyük Dali koleksiyonuna sahip ve her yerini Dali tasarladığı için Dali’nin en büyük yapıtı olarak anılmaktadır. Müzede, Dalinin farklı teknikler kullanarak yaptığı 4000 den fazla eser bulunmaktadır. Barcelona'ya dönüşte Barcelona Harikaları; Park Güell & Gotik ve El Born Mahalleleri Turu’na katılıyoruz. Bu turumuzda, UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve Barcelona’nın ünlü mimar-tasarımcısı Antoni Gaudi’nin başyapıtı olan Park Guell'i rehberimizin eşliğinde gezecek. Doğadan esinlenerek oluşturduğu yürüyüş yollarını, kendi için inşa ettirdiği evi ve Barcelona'nın tartışmasız en güzel manzarasına sahip, adeta şekerden yapılmış evlerle çevrili seyir terasını ve ünlü mozaik kertenkeleyi göreceğiz. Guell'deki keyifli zamanın ardından  otobüsümüzden ayrılarak rehberimiz eşliğinde Gotik Mahallesinde gerçekleştireceğimiz yürüyüş turunda; geçmişi 2000 yıl öncesine uzanan tarihi Barcelona'nın güzellikleri içinde bir yolculuğa çıkacağız. La Rambla caddesini yürüyerek geçerken, 19. yüzyıldan kalma La Boqueria (Kapalıçarşı)'yı görüp, ardından ara sokaklara dalarak, Roma dönemi Barcelona'sının görkemli kalıntısı Agustus Tapınagı, Yahudi Mahallesi, Barcelona Baronları Sarayı, Aragon Kraliyet Arşivleri Binası, Barcelona Gotik Katedrali, Bisbe Köprüsü, Sant Jaume Meydanı göreceğimiz yerler arasında olacak.Ardından El Born Mahallesine geçerek, Catalan tarihinde önemli yer etmiş, kazılarla ortaya çıkarılan 18. Yy Catalan isyanlarının gerçekleştiği sokakları göreceğimiz Catalan Kültür Merkezini ve filmlere konu olmuş “halkın katedrali” Katedral Maria del Mar’ı göreceğiz. Turumuzun sonunda El Born’daki ünlü cafe ve barların olduğu bohem hayatın merkezi Passeign del Born’da vereceğimiz serbest zamanda soluklanma ve Catalan mutfağının lezzetlerini tatma fırsatınız olacak. Tur bitiminde serbest zamanın ardından otelimize hareket. Geceleme otelde. (4* Eurostars Executive vb.)

 

3.GÜN: BARCELONA – VALENCIA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Valencia’ya doğru yola çıkıyoruz. Valencia İspanya’nın nüfus bakımından 3. büyük şehri olmakla birlikte en büyük limanına sahiptir. Eski ve yeniyi buluşturan bu şehirde hem eski yapılar hem de modern binalar bir arada bulunmaktadır. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda Belediye Sarayı, Gotik Katedral, Arena, Sanat ve Bilim Müzesi, Tarihi Pazar Mercado Central ve Eski İpek borsası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelde. (3* Olimpia Ronda II vb.)

 

4.GÜN: VALENCIA – GRANADA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Granada'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımız ile beraber Granada şehir turumuz başlıyor, turumuz esnasında Gran Via Caddesi, Bib Rambla ve Belediye Meydanları, Granada Katedrali (dışarıdan), Granada’nın ilk üniversitesi Madraza, İpek Çarşısı ve eski Nasri Kervansarayı görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Alhambra Sarayı Turu’na katılıyoruz. Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan bu ünlü eser  Gırnata'ya hakim Sabika tepesi üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak 13.yüzyılda yapılmaya başlanmış olup, inşaatı 15. yüzyıla kadar sürmüştür. İspanya’daki en önemli yapı olan bu saray dışarıdan biraz kaba görünsede, içinde dönemin en maharetli ustaları çalışmış ve duvarlarını dantel gibi örmüşlerdir . Saraya, kullanılan kırmızı topraktan dolayı aldığı kırmızı rengi sebebi ile de Alhambra, yani "Kızıl" denmiştir. Saray turumuz sonrası Sacromonte Çingene Mahallesi ve Albaicin turumuzu gerçekleştiriyoruz. İspanya kültür mirası listesinde ve koruması altında olan, eski Müslüman mahallesi Albaicin’de gezintimizin ardından, tamamı el işi olan mağaralarda bir içecek eşliğinde, Çingene şovunu ve onların yaşam tarzlarını izliyoruz. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme otelde. (3* Hotel Don Juan vb.)

5.GÜN: GRANADA – CORDOBA – SEVILLA

Otelde alacağımız erken kahvaltı sonrası Sevilla’ya doğru yola çıkıyoruz. Andalucia’nın başkenti Sevilla sıradaki durağımız. Sevilla’da gezimize Plaza de Espana’nın da yer aldığı Maria Luisa Parkı ve Plaza America ile başlayacağız. İspanya İmparatorluğu'nun sömürgelere açılan kapısı Sevilla’da her köşede sömürgelerden elde edilen zenginliğin izlerini görmek mümkün. İçerisinde Cristof Colomb’un mezarının da bulunduğu, dünyanın en büyük üçüncü katedrali Sevilla Katedrali (dışarıdan) sıradaki durağımız. Katedralin hemen yanı başında ise Endülüs Emevi Devleti’nin hatırasını taşıyan, katedralin üzerine inşa edildiği camiden günümüze ulaşabilen son parça Hiralda Minaresi’ni göreceğiz. Ardından rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz yürüyüş turumuzda Endülüs ve Hıristiyan ortak mirası mimarisi ile şekillenmiş Kastilya krallarının sarayı Alcazar (dışarıdan) ve keşiften 19.yy.a kadar Amerika kıtasına yapılan tüm deniz seferlerinin kayıtlarının tutulduğu Hint Arşivleri'nin arasından geçerek "eski" Sevilla olarak adlandırılan Santa Cruz mahallesinin eski dar sokaklarına ulaşacağız. Yürüyüşümüzün sonunda Sevilla Üniversitesi’nin merkez kampüsü olarak kullanılan, eski tütün fabrikası ve günümüzde deniz müzesi olan Torre del Oro yani Altın Kule’yi gördükten sonra Sevilla’daki otelimize yerleşeceğiz. Ardından dileyen misafirlerimiz ile Endülüs’ün güzelliklerini keşfedeceğimiz, Sevilla ve Granada ile beraber bölgenin en önemli kentlerinden biri olan Cordoba turuna katılıyoruz. 1,5 saatlik bir yolculuk ile ulaşacağımız Endülüs ve Roma İmparatorluğu dönemlerinde bölgenin başkenti olan Cordoba’da da bizi ilk olarak Guadalquivir nehri karşılayacak. Tarihi Roma köprüsünün üzerinden yürüyüp, Roma kapısını geçerek kente giriş yapacağız. 2000 yıllık kentin, en görkemli yapısı, dünyanın en büyük camilerinden olan, 850 adet sütun üzerinde yükselen Kurtuba Ulu Camii’ne girerek, rehberimiz eşliğinde ziyaret edecek ve bu muhteşem eserin görkemine tanıklık ederken, etkileyici bilgiler alacağız. Kurtuba Camii’ndeki turumuzdan sonra durağımız eski sokaklar. Yolumuz üzerinde Cordoba’nın çiçek sokakları, Endülüs mimarisinin tüm inceliğini yansıtan eski han ve Cordoba evleri var. Birbirinden güzel avlulardan geçerken, havuzlarda şırıldayan suyun sesi kulaklarımızı dolduracak, gözlerimiz ise bin bir renk çiçeklerleri seyre dalacak. Son olarak tarihi şehir merkezinde vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından tekrar yola çıkacak ve Sevilla’daki otelimize döneceğiz. Akşam Flamenco Turu’na katılıyoruz. Aşkın, acının, isyanın ve tutkunun dansı Flamenko’yu izlerken büyüleneceksiniz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelde. (4* Yit Vereda Real vb.)

 

6.GÜN: MADRID

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Merida üzerinden Madrid’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımız ile beraber Madrid’de yapılacak panoramik şehir turuna başlayacağız. 3,5 milyon nüfuslu Avrupa’nın en kalabalık başkentlerinden Madrid'de ilk olarak Boğa Güreşi Arenası'nı (dışarıdan), Alcala Kapısı ve Bağımsızlık Meydanı'nı, Sibeles Anıtı’nı göreceğiz. Ardından kentin ünlü caddesi Gran Via “Bienvenido” (Hoş geldiniz) dercesine  bizleri karşılayacak, sonrasında Paseo de la Castellana’dan geçerek, Bernabéu Stadyumu, gökdelenlerin yükseldiği Plaza Castilla, Atocha Tren İstasyonu, ünlü Prado Müzesi (dışarıdan), Don Kişot ile Sanço Panço’nun heykellerinin yer aldığı Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı (dışarıdan) ve 9 kapılı Plaza Mayor gezi rotamızın durakları olacak. En sonunda Madrid’in kalbi Sol Meydanı’na ulaşacak ve gezimizi sonlandırarak serbest zaman vereceğiz.  Serbest zaman sonrası gece konaklama için Madrid'deki otelimize geçeceğiz. Geceleme otelde. (4* Exe Gran Almenar vb.)

 

7.GÜN: MADRID – TOLEDO & SEGOVIA – LAS ROZAS – MADRID

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Toledo Turu’na ve Segovia & Las Rozas Turu’na katılıyoruz. Bu ekstra turlarımız rehberimizin uygun gördüğü öncelik sırasına göre biri sabah, diğeri öğleden sonra olacak şekilde gerçekleştirilecektir. Toledo turumuzda İspanya’nın eski başkenti, şimdinin ise dini merkezi olan Toledo şehrine gideceğiz. İspanya’ya gidildiğinde görülmeden dönülmemesi gereken bir şehir; Toledo. Bir tepenin üstüne kurulu olan şehir, etrafını çevreleyen Tajo nehri sayesinde adeta bir ada gibi görünmektedir. Unesco tarafından koruma listesinde olan Toledo tarihi dokusunu günümüze kadar çok iyi muhafaza etmiştir.  Bir çok kültürün mimari izlerini taşıyan yapıları, dar sokakları ve ünlü katedrali ile Toledo başlı başına bir cazibe merkezidir. Bu açık hava müzesi şehirde, tarihi dar sokakları, İspanya’nın en eski katedrali Toledo Katedralini (dışarıdan), Endülüs camilerinden dönüştürülmüş kiliselerini, kılıç atölyelerini ve daha sayısız harikayı hep beraber göreceğiz. Diğer ekstra turumuz Segovia & Pedreza turunda ise bir başka kraliyet merkezi ve orta çağ şehri Segovia’ya doğru hareket ediyoruz. Segovia’da ilk durağımız Antik Roma döneminin en önemli kalıntılarından olan 15 km uzunluğundaki  Segovia su yolunun, şehre giriş kısmında yer alan 28 metre yüksekliğindeki kesme taş Segovia su kemeri olacak. Bu 2 bin yaşındaki mühendislik harikasını vereceğimiz kısa molanın ardından; sırasıyla Katedrallerin kraliçesi olarak kabul edilen Segovia Katedralini, ve çevresindeki Yahudi Mahallesini, eski sokakları ve her köşesi tarih olan şehrin ortaçağdan günümüze ulaşmayı başarmış etkileyici yapılarını gördükten sonra, kısa bir serbest zamanın verip, Las Rozas’a geçiyoruz. Segovia’ya yaklaşık yarım saat mesafede bulunan Las Rozas Village dünyaca ünlü markaların outlet mağazalarının yer aldığı, İspanya’nın en ünlü outlet alışveriş merkezi. Burada dünyaca ünlü pek çok markanın ürünlerine çok özel fiyatlarla ulaşmanız mümkün. Bu ünlü alış veriş alanında vereceğimiz serbest zamanın ardından, dönüş için Madrid’e doğru yola çıkıyoruz. Geceleme otelde. (4* Exe Gran Almenar vb.)

 

8.GÜN: MADRID – ISTANBUL

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından rehberin belirleyeceği saatte havalimanına hareket. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1858 tarifeli uçağı ile  14:25’de  İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19:40’de varış ve turumuzun sonu.

UÇUŞ BİLGİLERİ

GİDİŞ        23 Haziran 2023    KONYA - İSTANBUL                    Biniş Saati: 03.35   İniş Saati: 05.00

                  23 Haziran 2023    İSTANBUL – BARCELONA          Biniş Saati: 07.40    İniş Saati: 10.20

                

DÖNÜŞ    30 Haziran 2023     MADRİD - İSTANBUL                 Biniş Saati: 14.25   İniş Saati: 19.40

                 01 Temmuz 2023    İSTANBUL - KONYA                   Biniş Saati: 01.30    İniş Saati: 02.45

Sagrada-Kapak.jpg

La Sagrada Familia Kilisesi

DAli museum.jpg

Dali Müzesi

345167-Granada-Cathedral.webp

Granada Katedrali

esentour-endulus-turu-5-1248.jpg

Endülüs Arenası

Park Güell & Gotik.jpg

Park Guell

kurtuba cami.jpg

Kurtuba Ulu Cami

girona-gezilecek-yerler.jpg

Girona

c02a2965-93b5-4666-8239-2b345b93df68.jpg

La Boqueria

Plaza_Virgen_de_los_Reyes,_Seville,_Spain_-_Sep_2009.jpg

Hiralda Minaresi

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1500 €  Kredi Kartına 6 Taksit

1400 € Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda

1750 € Kredi Kartına 6 Taksit

1650 € Nakit Ödeme

0-1,99 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında Geçerlidir

500 €

2 - 5,99 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında Geçerlidir

1150 €

6 - 11,99 Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında Geçerlidir

1300 €

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İstanbul – Barcelona gidiş uçak bileti

 • Türk Havayolları ile Madrid - İstanbul dönüş uçak bileti

 • Havalimanı vergileri

 • Alan – otel – alan transferleri ve şehirlerarası transferler

 • 3 ve 4 Yıldızlı Otellerde 7 Gece Konaklama

 • Panoramik Barcelona, Valencia, Granada, Sevilla, Madrid Şehir Turları 

 • Girona & Figueras (Dali Müzesi) Turu (70 Euro)

 • Barcelona Harikaları turu; Park Güell & Gotik ve El Born Mahalleleri (40 Euro)

 • Alhambra Sarayı Turu (70 Euro)

 • Sacromonte Çingene Mahallesi ve Albaicin turu (45 Euro)

 • Cordoba Turu (55 Euro)

 • Flamenco Turu (55 Euro)

 • Toledo Turu (65 Euro)

 • Segovia&Las Rozas Turu (70 Euro)

 • Otellerde alınacak 7 sabah kahvaltısı

 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 • 23 Yıllık Farmatur Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize Ücreti (150€)

 • KNY-İST ve İST-KNY Gidiş-Dönüş Uçak Bileti (150€)

 • Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)

 • Seyahat Sağlık Sigortası (15€)

 • Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

 • İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

7.24.png
bottom of page