ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ
ASD.jpg

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ

Kahramanmaraş - Gaziantep - Adana

Portakal Çiçeği Festivali  

24 - 27 Mart 2022

HAREKET:

Siz saygıdeğer konuklarımız ile saat 23.59'da Konya Devlet Tiyatrosu önünden alarak Kahramanmaraş'a hareket ediyoruz. Ereğli ve Adana güzergahını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.

 

1.GÜN:
Tesisimizde alınan sabah kahvaltısının ardından sırasıyla Dulkadiroğulları döneminde yapıldığı öne sürülen moloz taştan ve kare avlu çevresinde iki katlı bir yapıdan oluşan Taşhan ile gezimize başlıyoruz. Sonrasında Çukur Hamamı, Kâtip Han, Sütçü İmam Anıtı, Taş Medrese ve Ulu Camiyi gördükten sonra şehri tepeden göreceğimiz Teras Cafe’de çaylarımızı içip  En erken Osmanlı dönemi Kapalıçarşı örneklerinden biri olan Kahramanmaraş Kapalıçarşı’sında serbest zaman veriyoruz. Rehberin belirteceği saatte Tarihi Yaşar Pastanesinde buluşuyor Gaziantep’e hareket ediyoruz. Öğle yemeği sonrasında yurt dışına kaçırılan parçaları geri getirilerek tamamlanan “Çingene Kızı” mozaiği başta olmak üzere Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan ve dünyanın en zengin mozaik koleksiyonunun sergilendiği Gaziantep Mozaik Müzesi'ni geziyoruz. Sonrasında keyifli bir yürüyüş yaparak sırası ile Gaziantep Savunması'nı anlatmak için kurulmuş Milli Mücadele Müzesi, Gaziantep Savunmasında şehit düşen Karayılan ve bir çok şehidin mezarınında bulunduğu farklı mimari özelliğe sahip Şeyh Fetullah Camii'ni görüyoruz. Ardından gizemli kültürü ve ihtişamlı Şehreküstü Konaklarının bulunduğu sokaktan yürümeye devam ederek Anadolu Türk Mimarisinde sadece Gaziantep'te bulunan evlerin su ihtiyacını karşılayabilmek için yapılmış su mimarisinin eşsiz yapılarından Pişirici Mescidi ve Kasteli gezilerini yapıyoruz. Dikdörtgen planlı olan Ağa Camii'sini gezdikten sonra serbest öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep Kalesini panoramik olarak gördükten sonra Dokurcum Meydanında bulunan 3 abide ve 6 mermer sütun içerisine monte edilen levhalarda, hem Türkçe hem de Göktürk yazılarını barındıran Orhun Kitabelerini görerek Tarihi Bakırcılar Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirler Tütün Han veya Tahmis Kahvesinde günün yorgunluğunu atabilirler. Rehberimizin belirteceği saatte toparlanıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN:
Otelimizde alınan kahvaltı sonrası Adana’ya hareket ediyoruz. Keyifli yolculuğumuz sonrasında panoramik olarak Seyhan Baraj Gölü'nü görerek bir sonraki durağımız olan Sabancı Merkez Camii'ne gidiyoruz. Sabancı Merkez Camii; 65 bin metrekarelik arsaya sahip olup, 1998 yılında açılmıştır. 32 metre çaplı ana kubbesi ile, Seyhan Nehri'nin batı kıyısında 28.500 kişiye ibadet imkânı sağlaması nedeniyle Balkanların ve Orta Doğu'nun en büyük camilerinden biri kabul edilir. Ardından sırası ile Taş Köprü, Ulu Camii ve Külliyesi, Büyük Saat Kulesi, Atatürk Evi, Sinema Müzesi, Tarihi Adana evlerini ve sokaklarını geziyoruz. Öğle yemeği molası ardından Portakal Çiçeği Festival Alanına gidiyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sırasında neşeli, sokak karnavalı görüntüleri sizlerin hayatına renk katacak. Adana Portakal Çiçeği Karnavalı boyunca bol bol fotoğraf çekip, folklorik değerlerimizin farkına varabileceğiz. Rehberin belirteceği saatte toplanıyor dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Pozantı ve Ereğli güzergâhını takip ederek Konya’ya ulaşıyoruz. Bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1300 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

1200 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

520 TL Kredi Kartına 6 Taksit

480 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

420 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

840 TL

Geziye Dahil Olan Hizmetler

 • 1 Gece Otel Konaklaması

 • 2 Sabah Kahvaltısı

 • 1 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi İkramlar

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • 22 Yıllık FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan Tüm içecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png