ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU
OT FESİTVALİ.jpg

ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

Sığacık – Alaçatı – Çeşme – İzmir

09 - 12 Nisan 2020

3 Gece – 3 Gün

Alaçatı doğasının zenginliğini, otların çeşitliliğini göreceğiz.

Otlar ile pişirilen geleneksel yemeklerin tadına bakacağız.

Alaçatı doğasının zenginliğini, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerinin kaybolmaması için  2010 yılından itibaren Alaçatı Ot Festivali düzenlemeye başladı.

Alaçatı’yı bahar tazeliğinde yaşayabilmek bir ayrıcalık!  Bu nedenle her bahar, doğanın uyandığı bin bir çeşit otun çevremizi bezediği bir dönemde bu festivali yapıyor ve bunun geleneksel hale gelmesini Alaçatı sevdalıları istemektedir.

Alaçatı’nın korunmuş mimarisinin bezediği dar sokaklarında dolaşmak, gülen yüzlü güzel insanlarla bu güzellikleri paylaşmak, hiç tanımadığımız, adlarını bile bilmediğimiz insanlarla sohbet edip, ağız dolusu kahkahalar atmak için tüm doğa dostlarını bekliyoruz.

 

HAREKET: 

Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:30’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Akşehir, Uşak ve Manisa güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla  İzmir’e hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

 

1.GÜN: 

Tesisimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında İzmir’e ulaşıyor, Konak Meydanına geçiyoruz. Kordon Gezisi, Tarihi Saat Kulesi,Yalı Camii'ni gezip Kemeraltı Çarşı'sına geçiyor ve Kızlar Ağası Hanı'nda kahve molası veriyoruz. Kısa mola sonrasında 

Kadifekale'den şehri kuşbakışı fotoğraflıyor, Atatürk Müzesi'ni geziyor ve sahilde kısa mola veriyoruz. Serbest zamanda dileyen misafirler fayton keyfi yapabilirler. Serbest zamanın ardından Karşıyaka’ya geçiyor, Zübeyde Hanım'ın Mezarı'nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında İnciraltı Sahilini panoramik olarak  gördükten sonra Piri Reis Müze Gemi' sini geziyoruz. Gezi süresinde denizcilikle ilgili bilinmeyen birçok soruya cevap buluyor, denizde yaşamın zorluklarına tanık oluyor ve Türk denizciliğinin geçmişine doğru uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Keyifli gezi sonrasında Balçova'ya ulaşıyor, teleferik ile seyir terasına çıkıyoruz. Fotoğraf molası sonrasında Göztepe Sahili'ni panoramik olarak görüyor, Dario Moreno Sokağı'nda bulunan Asansör’e ulaşıyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde kahvelerimizi içtikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN:

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Çeşme'ye ulaşıyoruz. Marina, Kale ve Kervansarayı panoramik olarak görüyor; Alaçatı pazarı, Alaçatı sokakları, evleri, konakları gezdikten sonra Alaçatı Ot Festivali'nin düzenlendiği alana ulaşıyoruz. Buradaki etkinlikleri izlemek için serbest zaman veriyoruz. Dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Daha sonra buluşup Seferihisar'ı panoramik olarak görüyor ve Sığacık'a ulaşıyoruz. Kale ve Marina'yı gördükten sonra Kuşadası’na ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Anadolu'nun batı kıyısında bulunan ve önemli bir Roma kenti olan Yunan döneminde İyonya'nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti'ni geziyoruz. Sonrasında Konya’ya hareket ediyoruz. Bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

760 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

700 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

300 TL Kredi Kartına 6 Taksit

280 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

250 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

500 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 2 Gece Otel Konaklaması

 • 3 Sabah Kahvaltısı

 • 2 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png