BAŞTAN BAŞA DOĞU KARADENİZ TURLARI
BAŞTAN BAŞA DOĞU KARADENİZ TURLARI
28 Haziran-05 Temmuz
12-19 Temmuz
09-16 Ağustos
23-30 Ağustos

BAŞTAN BAŞA DOĞU KARADENİZ

Amasra - Safranbolu - Sinop
Samsun - Ordu - Giresun
Trabzon - Rize - Artvin - Amasya

7 Gece 7 Gün

HAREKET :

Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:59’da Konya Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Kulu, Ankara, Gerede ve Bartın güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Amasra’ya doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

 

1.GÜN : 

Tesisimizde alınan sabah kahvaltısının ardından yemyeşil doğası, denizi ve huzurlu atmosferiyle Karadeniz’in sıcacık liman kenti olan Amasra’ya ulaşıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in gördüğü zaman “Lala, lala Çeşm-i Cihan bu mu ola?” diye sorduğu Bakacak Tepesi’nden Amasra ve çevresini seyrediyor, bu eşsiz güzellikleri fotoğrafladıktan sonra gezimize başlıyoruz. Bedesten, Kale içi, Bizanslılar döneminde kilise, Osmanlılar döneminde camii olarak kullanılan Fatih Camiini görüyor, Tarihi Çekiciler Çarşısı ve Liman gezilerimizi tamamladıktan sonra hava şartlarının uygun olması halinde dileyen misafirlerimiz ile tekne turu yapıyoruz. Tekne turu sonrasında öğle yemeği molamızı gerçekleştiriyor, ardından Safranbolu’ya hareket ediyoruz. 18 ve 19.yüzyıl Türk toplumunun geçmişini, kültürünü ve yaşama biçimi ile teknolojisini yansıtan Safranbolu Evleri arasında önemli bir örnek olan Kaymakamlar Konağı ile gezimize başlıyoruz. Buram buram tarih kokan bu kentte sırası ile Kileciler Konağı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Yemeniciler, Bakırcılar ve Demirciler Arastası, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Kazdağlıoğlu Camii ve meydanı, Yemeniciler Çarşısı gezilerimizi tamamlıyoruz. Safranbolu’nun meşhur safranlı lokumunun tadına bakıp, dileyen misafirlerimiz alışverişlerini gerçekleştiriyor. Sonrasında Safranbolu’ya ilk gelen Türklerin konuşlandığı,  yağmur duası ile Hıdırellez kutlamalarının yapıldığı özel bir mekân olan Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyor, muhteşem güzellikleri fotoğrafladıktan sonra otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN : 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından yeşil ve mavinin buluştuğu Karadeniz kıyı şehirlerimizden Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Derdi hürriyet olan Kurtuluş Savaşı'nın Türk kadın kahramanı Şerife Bacı Anıtı göreceğimiz ilk nokta. Milli Mücadele yıllarımızı ve Anadolu kadınının milletin kurtuluş mücadelesinde yaptıklarını hafızamızda canlandırarak fotoğraflarımızı çekiyoruz. Kastamonu şehir merkezini ortadan ikiye ayıran Karaçomak Deresi üzerinde 1506 yılında Kadı Nasrullah Efendi tarafından yaptırılan, şehrin doğusundan batı yakasına veya tam tersi geçiş yapmak için en çok kullanılan Nasrullah Köprüsü’nü veya halk arasındaki ismi ile Kambur Köprü’yü görüyoruz. Ardından 1506’da Osmanlı döneminin ilk camii olarak Nasrullah Kadı tarafından yaptırılmış olan Nasrullah Camiisini geziyoruz. 1876–1881 yılları arasında Kastamonu Askerlik Şubesi Başkanı Mir Liva Sadık Paşa tarafından konak olarak yaptırılan, 1997 yıllında da Kültür Turizm Bakanlığı tarafında restore edilip müze olarak ziyarete açılan, Kastamonu’nun tarihi ve kültürünü yansıtan Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi gezimizi tamamlayarak Kastamonu’dan ayrılıyoruz. Ülkemizin en mutlu insanlarının şehri olan Sinop’a hareket ediyoruz. Makedonya Kralı Büyük İskender’e “Gölge etme başka ihsan istemem” diyen Kinik Felsefe’nin öncüsü Diyojen’in heykelini görerek gezimize başlıyoruz. Türkiye’nin en mutlu şehrinde mutsuz olaylara tanıklık etmiş Tarihi Sinop Cezaevi’ne geçiyoruz. Birçok ünlü kişinin hapis yattığı ve Türkiye’nin Alkatraz’ı olarak bahsedilen 1999 yılından itibaren müzeye dönüştürülen Tarihi Sinop Cezaevi gezimizi tamamlıyoruz. Yemyeşil ormanı, rengarenk çiçekleri ile bir nehir gibi kara içine giren ve dünyanın nadir coğrafi oluşumları arasında yer alan Hamsilos Fiyordu’na hareket ediyoruz. Hamsilos Tabiat Parkı’nda vereceğimiz serbest zaman sonrasında öğle yemeği molamızı gerçekleştiriyor, Bafra güzergâhını takip ederek Samsun’a ulaşıyoruz. Samsun Doğu Park sahilinde aslına uygun olarak inşa edilmiş olan ve 2003 yılından bu yana ‘’Bandırma Gemi-Müze ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi’’ ilk gezi noktamız olacak. Atatürk'ü silah arkadaşları birlikte İstanbul’dan Samsun’a getiren, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda önemli bir rolü olan Bandırma Vapuru’nun aslına uygun maketini görüp fotoğraflıyoruz. Ardından milli mücadelemizin simgesi Samsun Atatürk Anıtı ve İlk Adım Anıtı gezilerimizi tamamlıyor ve Fatsa’ya hareket ediyoruz. Mavi’nin yeşille dansının bütünleştiği eşsiz manzaraların seyri ile Fatsa’ya ulaşıyoruz. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN : 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için Ordu’ya hareket ediyoruz. 'Boztepe'ye çıkmalı, şu Ordu'ya bakmalı' diyerek, denizden 450 mt. yükseklikte bulunan Boztepe’ye çıkıyoruz. Boztepe yamaçlarına serilmiş olan Ordu’yu tüm güzellikleri ile kuşbakışı seyrederken dileyen misafirlerimiz çay ve kahvelerini yudumlayabilir ve eşsiz manzarayı fotoğraflayabilir. Serbest zamanın ardından otobüsümüze dönüyor, Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. Zil çalan karnımızın sesine kulak vererek, yenildiğinde vazgeçilmez olan meşhur Akçaabat köftesini tadabilmek için öğle yemeği molası veriyor, ardından Türkiye’de bıçağın ana vatanı olarak adlandırılan Sürmene’ye hareket ediyoruz. Özelliği; ustalarının çeliğe su vermedeki maharetinde saklı olan, meşhur Sürmene bıçakları alışverişimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından içtiğimiz her yudumda keyfine doyamadığımız çay’ın tarihçesini rehberimizlin keyifli anlatımından dinleyerek, dalından koparılan çayın demliğe gelene dek geçirdiği evreleri görmek için Çay Fabrikasında mola veriyoruz. Fabrika aşamalarını dinledikten sonra dileyen misafirlerimiz alış verişlerini yapabilir. Of-Çaykara yolunu takip ederek, berrak buz gibi soğuk suların aktığı dere boyu ve  muhteşem güzellikler eşliğinde 1090 metrelik rakımda bulunan, yamaçlardan Haldizen deresine düşen kaya parçalarının, derenin önünü kapatmasıyla oluşmuş doğal heyelan set gölü Uzungöl’e hareket ediyoruz. Bu muhteşem doğada gerçekleştireceğimiz yürüyüş ve serbest zaman sonrasında Uzungöl’den ayrılıyor, Çayeli ne hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.GÜN : 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Gizemli doğa serüvenimiz için Çamlıhemşin’den minibüslerle vadiyi keşfe çıkıyoruz. Basında çıkan haberleri ile bizlere aşina olan Ortan Köyü’nü, evleriyle ünlü Yolkıyı Köyü’nü, bölgenin en eski taş köprülerinden Çinçiva Köprüsü (Şenyuva Köprüsü) ‘nü görüyor ve kervan yolu güvenliğini de kontrol altında tutmak için kurulmuş Zil Kale’de fotoğraf molası veriyoruz. Ardından gür bir ormanlık alandaki Rize’nin debisi en yüksek şelalelerinden biri olan Palovit Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 15 metre yükseklikten dere yatağına doğru akan, bakir alandaki bu doğa harikası şelale debisine rağmen büyük bir gölet oluşturamıyor. Cadı kazanları yaratarak akan Palovit Şelalesi’ni görüyor ve fotoğraflıyoruz. Muhteşem doğasına tanıklık ettiğimiz bu keyifli yolculuğumuz sonrasında otobüsümüze dönüyoruz. 1350 m. yükseklikteki Kaçkarlar’ın iki ayrı vadisi boyunca İlk olarak Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca ilerleyerek Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Kaçkar Dağları’nın eteklerinde doğanın eşsiz manzaralardan biri olan Gelin Tülü Şelalesi’nin büyüleyici güzelliğine şahitlik ediyor, çekeceğimiz fotoğraflar sonrası Fırtına Vadisi’ne hareket ediyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında dileyen misafirlerimiz Zipline keyfini yaşıyor ve Borçka’ya hareket ediyoruz. Borçka’da bizi bekleyen minibüslerimiz ile Karadeniz’in cenneti andıran güzelliklerinden Karagöl’ü keşfe çıkıyoruz. Klaskur Yaylasının yakınlarında yaşanan bir toprak kayması sonucu oluşan, 2002 Yılında Bakanlar Kurulu kararı ile tabiat parkı olarak ilan edilen bu eşsiz doğada serbest zaman veriyoruz. Bu güzelliklerden ayrılmak zor olsa da otobüsümüze hareket ediyor, keyifli gün sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

5.GÜN :

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında, Kuman Türkleri tarafından yüzyıllarca önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgâhlarında üretilen özel ürünlerin sunumlarının yapıldığı, yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi)’nun satış mağazalarından birisinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Karadeniz sahil yolundan seyrimize devam ederek Trabzon’a gidiyoruz. Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Soğuksu Mahallesindeki Atatürk Köşkü’ne rehberimizin anlatımı ile ulaşıyoruz. Trabzon’a hâkim Soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer almakta olan ve Atatürk’ün Trabzon’a ilk gelişinde gezerken görüp beğendiği o dönemdeki konak, bugünkü adı ile Atatürk Köşkü Müzesi gezimizi güzel fotoğraflar ile süsleyerek tamamlıyoruz. Ardından Trabzon’a özgü, Osmanlı döneminden bu yana süregelen gümüş kazaz ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı Gümüş mağazasında serbest zaman veriyoruz. Sonrasında doğal yaşam klasiğini yaşamak üzere Karadeniz'in eşsiz doğasındaki Kayabaşı Yaylasına transfer için hareket ediyoruz. Bizleri transfer noktamızda bekleyen minibüslerimize biniyor, hayranlıkla seyredeceğimiz manzaralar eşliğinde yaylamıza ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yaylamızda.

 

6.GÜN :

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından transfer minibüslerimiz ile otobüsümüzün yanına dönüyor, bagaj yerleşimi sonrası Karadeniz’in kendine has kültürü ile en ilgi çekici şehirlerinden Trabzon’a hareket ediyoruz. Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden birisi olan ve şu an camii olarak kullanılan Trabzon Ayasofya’sına tarihsel sürecini dinleyerek ulaşıyoruz. Buradaki gezimizi ve fotoğraf molamızı tamamlayarak, güzergâhımız üzerinde yöresel ürün alış verişi molamızı veriyoruz. Ardından Ordu’nun Perşembe ilçesi Çaytepe köyü sınırları içerisinde bulunan Yason Burnu’na hareket ediyoruz. Doğal güzelliği bozulmamış, güneşin doğuşunun ve batışının yaz aylarında çıplak gözle izlenebildiği, Karadeniz sahili boyunca üzerinde kilise bulunan tek yarımada olan Yason Burnu’nda kahve ve fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Karadeniz’in incisi, Kuzey’in kalbi Ünye’ye hareket ediyoruz. Hırçın Karadeniz’in en güzel illerinden Ordu’nun naif ilçesi Ünye’ye ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

7.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Yeşilırmak kıyısında Harşena Dağı eteklerine kurulmuş, "Şehzadeler Şehri" olarak bilinen Amasya’ya hareket ediyoruz. Gezimize Mehmet Paşa Camii ve Kümbeti’ni ziyaret ederek başlıyoruz. Sultan Olcayto ve eşi İldiz Hatun adına Anber Bin Abdullah tarafından 1308 yılında yaptırılmış ve Osmanlı döneminde akıl hastalarının müzik ile tedavi edildiği Bimarhane diğer adıyla Darülşifa’yı gezdikten sonra, Yeşilırmak kenarından ilerleyerek yalı boyu evlerini ve panoramik olarak Kral Kaya Mezarlarını görüp, Şehzadeler Konağını ya da Hazeranlar Konağını geziyoruz. Serbest öğle yemeği molamız sonrası Şehzadeler Yolundan yürüyerek 2. Beyazıd Külliyesi ve Maket Amasya Müzesini görüp gezimizi sonlandırıyor, Konya’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Çorum, Kırıkkale ve Kulu güzergâhını takip ederek Konya’ya ulaşıyoruz. Keyifli gezimizin ardından siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıp, bir başka FARMATUR programında görüşmek üzere ayrılıyoruz.

   

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

2075 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

1900  TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

 750 TL Kredi Kartına 6 Taksit

675 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

675  TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

1350 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 6 Gece Otel Konaklaması

 • 7 Sabah Kahvaltısı

 • 6 Akşam Yemeği

 • Kayabaşı Yayla Transferi

 • Zilkale ve Karagöl Transfer Ücretleri

 • Yöresel Eğlenceler

 • Konforlu Ulaşım,Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

   KIYMETLİ MİSAFİRLERİMİZ,

  Ülkemizde ve dünyada yaşanan PANDEMİ SALGINI (COVID-19) ile mücadelede sizlerle birlikteliğimize kısa bir ara           vermek zorunda kaldık.

  Pandemi ile mücadelede başarılı sonuçlar almaya başladığımız bu günlerde, sizlerle bir an önce buluşmanın heyecanı     içerisinde  bizler hiç durmadan sizler için hazırlıklarımızı sürdürmekteyiz.

  T.C. KÜLTÜR ve TURİZM BAKANLIĞI ve T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI kuralları ve önlemleri çerçevesinde 01 Temmuz 2020   tarihinden   itibaren kültür turlarımıza başlayacağız.

* Kültür turlarımızı PANDEMİ kuralları çerçevesinde seyahat acentamızın otobüsleri ile 25 kişiyi geçmeyecek   şekilde     programladık.

* Çalıştığımız otel, restaurant ve gezi yerlerimiz ile ilgili gerekli tedbirlerimizi aldık.

* Tüm turlarımızda pandemi sona erinceye dek Seyahat Sağlık Sigortası ile sağlığınız güvence altına alınacaktır.

   

Sağlığınız emanetimizdir, emin ellerdedir… 

Yazdır
 
7.24.png