NERGİS FESTİVALİ & GÜZEL İZMİR TURU

Foça - Seferihisar - Sığacık - Ildır Köyü - Germiyan Köyü - Alaçatı - Çeşme

24-27 Ocak 2020

3 Gece – 3 Gün

HAREKET: 

Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:30’da Anıt Devlet Tiyatrosu önün’den alarak konforlu otobüsümüzle Akşehir,Uşak ve Manisa güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Foça’ya hareket ediyoruz.Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

1.GÜN: 

Tesisimizde aldığımız sabah kahvaltısı sonrasında antik dönemde Anadolu’da yaşamış, Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan Phokaia’ların başkenti Foça’ya ulaşıyoruz. Kaya Anıt Mezarı  Taş Ev’i ziyaret ediyoruz. Buradaki gezimizin ardından Foça Turu'muza  Tarihi Beş Kapılar Kalesi ile devam ediyoruz. Ardından arka tarafında bulunan Kayalar Camii ‘sini ziyaret ediyoruz. Sahilde öğle yemeği molası sonrasında Foça'nın güney batısındaki Kale Burnu'nda yer alan  Ceneviz Kalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Ziyaretimizin ardından nefis bir yol manzarası eşliğinde Yeni Foça'ya gidiyor ve kısa bir çevre gezisi yapıyoruz. Yeni Foça gezimiz sonrasında Tarihi Koz Beyli Köyü’ne hareket ediyoruz ve çevre gezimizin ardından 1935 senesinden beri faaliyetlerini sürdüren Meşhur Şakir’in Yerinde Dibek kahvelerimizi içiyoruz. Ardından İzmir’e ulaşıyoruz. Konak Meydanı'na geçiyoruz. Kordon Gezisi, Tarihi Saat Kulesi, Yalı Camii'ni gezip Kemeraltı Çarşı'sına geçiyor ve  Kızlar Ağası Han’ında kahve molası veriyoruz. Kısa mola sonrasında Atatürk Müzesi'ni geziyor Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Çeşme'ye ulaşıyoruz. 50 Mt uzunluğunda çeşitli balıkların bulunduğu 16 Ton su alan ve bir balığın 15 Yıl yaşayabildiği Villa duvarının akvaryum ile çevrildiği Akvaryumlu Villa'yı görüyoruz. Hayranlıkla fotoğraf çekimlerimizin ardından Çeşme Marina'yı panoramik olarak görüyor ve Çeşme Kalesi ile devam edip kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı panoramik olarak görüyoruz Marina'da kısa serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Alaçatı’ya ulaşıyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz,Alaçatı Pazarı, Alaçatı’nın Meşhur Sokakları ve Rum Mimarisi ile Osmanlı Mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz.Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Türkiye’de Slow Food (Katkısız Gıdalar Üretmek ve Geleneksel Yemekleri Yaşatmak) Hareketi'ne katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyü'ne ulaşıyoruz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların çiçek motiflerle boyanmış olduğunu görüyor ve serbest zamanın sonrasında Ildır Köyü'ne ulaşıyoruz. Öğle yemeğinde muhteşem balık ve mezelerinin tadına bakıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Karaburun'a ulaşıyoruz. İzmir Körfezi’nin girişinde,körfezi kontrol eden önemli kilit noktalardan biri olan Karaburun’un bilinen en eski adı Mimas'tır. Şifalı otlar açısından oldukça zengin bir yapıya sahiptir.Yarımada da yetiştiği bilinen ve bugün fitoterapik değeri olan yaklaşık 67 tür şifalı ot vardır. Sütleğen,yarpız,gelincik otu, kantaron otu,kapari,kekik,kenger,sığırotu,ada soğanı, adaçayı bu tür bitkilere örneklerdir. Ayrıca zeytinde "Hurma"yı, çiçekte "Nergis"i,sebzede "Enginar"ı, kendine has özellikleriyle sadece bu yarımadada bulmak mümkündür. Kış mevsimi, ülkemizin çoğu yeri için kar ve soğuk anlamına gelirken, Ege'nin saklı cenneti Karaburun'da ise “nergis mevsimi” olarak biliniyor. Her yıl Aralık ayından itibaren çiçeklenmeye başlayan nergis tarlaları, Şubat sonuna değin Karaburun'u süslemeye devam ediyor. Karaburun’da nergis kokusuyla geçireceğimiz hoş dakikalar ardından belirlenen saat ve noktada aracımızda buluşuyoruz ve otelimize dönüyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Seferihisar'ı panoramik olarak görüyor Sığacık'a ulaşıyoruz. Kale ve Marina'yı gördükten sonra organik pazar da serbest zaman veriyoruz. Ardından Piri Reis Müze Gemi'sini geziyoruz.1 saatlik gezi süresinde denizcilikle ilgili bilinmeyen birçok soruya cevap buluyor,denizde yaşamın zorluklarına tanık oluyor ve Türk denizciliğinin geçmişine doğru uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Keyifli gezi sonrasında Dario Moreno Sokağı'nda bulunan Asansör’e ulaşıyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde kahvelerimizi içtikten sonra dönüş yolculuğu başlıyor. Aydın, Denizli ve Akşehir güzergahını takip ederek akşam saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz. Bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

760 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

700 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

300 TL Kredi Kartına 6 Taksit

280 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

250 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

500 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • Konforlu Ulaşım

 • 2 Gece Otel Konaklaması

 • 3 Sabah Kahvaltısı

 • 2 Akşam Yemeği

 • Araç içi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde alınan içecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

 

0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70

0 332 350 60 79

Sahibata Mahallesi Kabasakal Sitesi A Blok-12/3 Meram / Konya

7.24.png