BUTIK KIŞ 

AMASRA-SAFRANBOLU-ABANT-TOPUK YAYLASI
KARTEPE-SAPANCA-BEYPAZARI

13 - 16 Şubat 2020

3 Gece 3 Gün

HAREKET:

Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:59’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden alarak lüks otobüsümüzle Kulu, Ankara ve Gerede güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Amasra’ya doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

1.GÜN:

Alacağımız sabah kahvaltısının ardından  Amasra gezimize başlıyoruz. Liman bölgesine geçip Büyük İskender’in gelini olan ve çocukları tarafından öldürülen Amastris’ in adına kurulduğu şehrin uzantısı olan Amasra’yı gezmeye başlıyoruz. Bedesten,Kale içi, Bizanslılar döneminde Kilise Osmanlılar döneminde camii olarak kullanılan Fatih Camii, Liman gezilerimizi tamamladıktan sonra hava şartları uygun olduğu takdirde, bir yarımada olan Amasra’yı bir de denizden görmek için, dileyen misafirlerimiz ile tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tekne turu sonrasında serbest öğle yemeği molası veriyoruz ve Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Safranbolu’ya girmeden önce Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyor ve etrafı temaşa ediyoruz. Burada rehberimizin vereceği değerli bilgileri dinlerken, vereceğimiz fotoğraf molasının ardından tarihi çarşıya iniyor ve güzel konaklardan birisi olan Kaymakamlar Konağı ile başlıyoruz. Sırası ile Kileciler Konağıİzzet Mehmet Paşa Camii, Yemeniciler Arastası, Bakırcılar ve Demirciler Arastası, Pazaryeri, Köprülü Mehmet Paşa CamiiCinci HanıCinci Hamamı, Kazdağlıoğlu Camii ve Yemeniciler Çarşısı sonrasında

Safranbolu’nun en meşhur tadı olan lokumun tadına bakıp, alışverişini yapıyor ve serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Safranbolu’dan ayrılarak Bolu’ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN:

 Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Yeşil ve karaçam ağaçlarına ve doğanın oluşturduğu yüzlerce renk kombinasyonuna ev sahipliği yapan Abant Gölü Tabiat Parkı’na hareket ediyoruz. Abant’ta dileyen misafirlerimiz göl çevresinde fayton turu, dileyen misafirlerimiz de göl çevresinde yürüyüş yapıyor. Abant gezimizin ardından temiz havanın verdiği rahatlıkla bir başka doğa harikası olan Topuk Yaylası’na hareket ediyoruz. 1280 metrede yer alan eşsiz yaylamızda doğa ile baş başa serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Düzce’ye hareket ediyoruz. Alınan öğle yemeği sonrasında eşsiz  güzellikteki 

Aydın Bey Şelalelerini görüyoruz. Fotoğraf molasından sonra at çiftliklerinin bulunduğu alana hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman içerisin de dileyen misafirlerimiz doğanın tadını çıkarabilir, dileyen misafirlerimiz ise ata binme deneyimini tadabilirler. Keyifli geçirdiğimiz zaman sonrasında buradan ayrılarak Kartepe’ye ulaşıyoruz . Eşsiz doğası ve yeşili ile Kartepe Tabiat Parkında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Kartepe’den ayrılarak Sapanca Gölü’ne ulaşıyoruz Göl kenarında vereceğimiz serbest zaman sonrası buradan ayrılarak İzmit’e ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

    

3.GÜN: 

Otelimiz’de alacağımız kahvaltı  sonrası Mudurnu’ ya hareket ediyoruz. Osmanlı mimari tarzında inşa edilen evleri ile ünlü Mudurnu’yu keşfe başlıyoruz. Gezimiz sırasında Yıldırım Bayezid Cami ve Kanuni Sultan Süleyman Cami’ni görüyor ; tarihi sokaklarda fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra buradan ayrılarak bir başka Osmanlı Mirası olan Göynük’e ulaşıyoruz. Burada yer  alan Akşemseddin  Türbesi ve Cami’sini ziyaret edip ,tarihi Göynük evlerinde fotoğraf molası veriyoruz. Göynük gezimiz sonrası Beypazarı’na hareket ediyoruz. Burada yer alan Tarihi Osmanlı Evleri’ni ve Yaşayan Müze’yi ziyaret ettikten sonra Beypazarı çarşısında serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Beypazarı’na özgü cezerye, lokum,tarhana ve Beypazarı kurusu satın alabilirler. Keyifli gezilerimiz sonrasında Beypazarı’ndan ayrılarak Ayaş , Ankara , Kulu ve Cihanbeyli güzergahını takip ederek Konya’ya ulaşıyor ; bir başka Farma Tur Organizasyonun da görüşmek üzere siz değerli misafirlerimiz den ayrılıyoruz .

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

760 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

700 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

300 TL Kredi Kartına 6 Taksit

280 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

250 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

500 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 2 Gece Otel Konaklaması

 • 3 Sabah Kahvaltısı

 • 2 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde alınan içecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

 

0 332 353 70 80 - 0 332 350 40 70

0 332 350 60 79

Sahibata Mahallesi Kabasakal Sitesi A Blok-12/3 Meram / Konya

7.24.png