BÜYÜK BATI KARADENİZ
BÜYÜK BATI KARADENİZ.png

BÜYÜK BATI KARADENİZ

Abant – Gölcük – Amasra – Safranbolu
Kastamonu – Sinop - Samsun - Amasya 

30 Temmuz - 03 Ağustos 2020

4 Gece – 4 Gün

HAREKET: 

Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:59’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Kulu, Ankara ve Gerede güzergahını takip ederek Farma Tur ikramlarıyla Abant’a doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

 

1.GÜN: 

Tesisimizde alınan sabah kahvaltısının ardından yeşil ve karaçam ağaçlarına ve doğanın oluşturduğu yüzlerce renk kombinasyonuna ev sahipliği yapan Abant Gölü Tabiat Parkı’na hareket ediyoruz. Abant’ta dileyen misafirlerimiz göl çevresinde fayton turu, dileyen misafirlerimiz de yürüyüş yapabilirler. Abant gezimizin ardından temiz havanın verdiği rahatlıkla yeşilin denizi oksijen dünyası Bolu Gölcük’e hareket etmek üzere Abant’tan ayrılıyoruz. Gölcük de dileyen misafirlerimizle göl çevresinde serbest zaman içerisinde güzel bir yürüyüş yapıyoruz. Buradaki güzellikleri de görüntüledikten sonra serbest öğle yemeği alıyor, Mengen güzergahını takip ederek Gökgöl Mağarası'na ulaşıyoruz. Keyifli günün sonrasında Zonguldak’a varıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN: 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından yemyeşil doğası, denizi ve huzurlu atmosferiyle Karadeniz’in sıcacık liman kenti olan Amasra’ya ulaşıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in gördüğü zaman “Lala, lala Çeşm-i Cihan bu mu ola?” diye sorduğu 

Bakacak Tepesi’nden Amasra ve çevresini seyrediyor, bu eşsiz güzellikleri fotoğrafladıktan sonra gezimize başlıyoruz. 

Bedesten, Kale içi, Bizanslılar döneminde kilise, Osmanlılar döneminde camii olarak kullanılan Fatih Camiiyi görüyor, 

Tarihi Çekiciler Çarşısı ve Liman gezilerimizi tamamladıktan sonra hava şartlarının uygun olması halinde dileyen misafirlerimiz ile tekne turu yapıyoruz. Tekne turu sonrasında öğle yemeği molamızı gerçekleştiriyor, ardından Safranbolu’ya hareket ediyoruz. 18 ve 19.yüzyıl Türk toplumunun geçmişini, kültürünü ve yaşama biçimi ile teknolojisini yansıtan Safranbolu Evleri arasında önemli bir örnek olan Kaymakamlar Konağı ile gezimize başlıyoruz. Buram buram tarih kokan bu kentte sırası ile Kileciler Konağı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Yemeniciler, Bakırcılar ve Demirciler Arastası, Köprülü Mehmet Paşa CamiiCinci Hanı, Cinci Hamamı, Kazdağlıoğlu Camii ve meydanı, Yemeniciler Çarşısı gezilerimizi tamamlıyoruz. Safranbolu’nun meşhur safranlı lokumunun tadına bakıp, dileyen misafirlerimiz alışverişlerini gerçekleştiriyor. Sonrasında Safranbolu’ya ilk gelen Türklerin konuşlandığı,  yağmur duası ile Hıdırellez kutlamalarının yapıldığı özel bir mekân olan Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyor, muhteşem güzellikleri fotoğrafladıktan sonra otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN :

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından yeşil ve mavinin buluştuğu Karadeniz kıyı şehirlerimizden Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Derdi hürriyet olan Kurtuluş Savaşı'nın Türk kadın kahramanı Şerife Bacı Anıtı göreceğimiz ilk nokta. Milli Mücadele yıllarımızı ve Anadolu kadınının milletin kurtuluş mücadelesinde yaptıklarını hafızamızda canlandırarak fotoğraflarımızı çekiyoruz. Kastamonu şehir merkezini ortadan ikiye ayıran Karaçomak Deresi üzerinde 1506 yılında Kadı Nasrullah Efendi tarafından yaptırılan, şehrin doğusundan batı yakasına veya tam tersi geçiş yapmak için en çok kullanılan Nasrullah Köprüsü’nü 

veya halk arasındaki ismi ile Kambur Köprü’yü görüyoruz. Ardından 1506’da Osmanlı döneminin ilk camiisi olarak Nasrullah Kadı tarafından yaptırılmış olan Nasrullah Camiisini geziyoruz. 1876–1881 yılları arasında Kastamonu Askerlik Şubesi Başkanı Mir Liva Sadık Paşa tarafından konak olarak yaptırılan, 1997 yıllında da Kültür Turizm Bakanlığı tarafında restore edilip müze olarak ziyarete açılan, Kastamonu’nun tarihi ve kültürünü yansıtan Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi gezimizi tamamlayarak Kastamonu’dan ayrılıyoruz. Ülkemizin en mutlu insanlarının şehri olan Sinop’a hareket ediyoruz. Makedonya Kralı Büyük İskender’e “Gölge etme başka ihsan istemem” diyen Kinik Felsefe’nin öncüsü Diyojen’in heykelini görerek gezimize başlıyoruz. Türkiye’nin en mutlu şehrinde mutsuz olaylara tanıklık etmiş Tarihi Sinop Cezaevi’ne geçiyoruz. Birçok ünlü kişinin hapis yattığı ve Türkiye’nin Alkatraz’ı olarak bahsedilen 1999 yılından itibaren müzeye dönüştürülen Tarihi Sinop Cezaevi gezimizi tamamlıyoruz. Yemyeşil ormanı, rengarenk çiçekleri ile bir nehir gibi kara içine giren ve dünyanın nadir coğrafi oluşumları arasında yer alan Hamsilos Fiyordu’na hareket ediyoruz. Hamsilos Tabiat Parkı’nda vereceğimiz serbest zaman sonrasında öğle yemeği molamızı gerçekleştiriyor, Bafra güzergâhını takip ederek Samsun’a ulaşıyoruz. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.GÜN: 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Samsun Doğu Park sahilinde aslına uygun olarak inşa edilmiş olan ve 2003 yılından bu yana ‘’Bandırma Gemi-Müze ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi’’ ilk gezi noktamız olacak. Atatürk'ü silah arkadaşları birlikte İstanbul’dan Samsun’a getiren, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda önemli bir rolü olan Bandırma Vapuru’nun aslına uygun maketini görüp fotoğraflıyoruz. Ardından milli mücadelemizin simgesi Samsun Atatürk Anıtı ve İlk Adım Anıtı gezilerimizi tamamlıyor Yeşilırmak kıyısında Harşena Dağı eteklerine kurulmuş, "Şehzadeler Şehri" olarak bilinen Amasya’ya hareket ediyoruz. Gezimize Mehmet Paşa Camii ve Kümbeti’ni ziyaret ederek başlıyoruz. Sultan Olcayto ve eşi İldiz Hatun adına Anber Bin Abdullah tarafından 1308 yılında yaptırılmış ve Osmanlı döneminde akıl hastalarının müzik ile tedavi edildiği 

Bimarhane diğer adıyla Darülşifa’yı gezdikten sonra, Yeşilırmak kenarından ilerleyerek yalı boyu evlerini ve panoramik olarak Kral Kaya Mezarlarını görüp, Şehzadeler Konağını ya da Hazeranlar Konağını geziyoruz. Serbest öğle yemeği molamız sonrası Şehzadeler Yolundan yürüyerek 2. Beyazıd Külliyesi ve Maket Amasya Müzesini görüp gezimizi sonlandırıyor, Konya’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Çorum, Kırıkkale ve Kulu güzergâhını takip ederek Konya’ya ulaşıyoruz. Keyifli gezimizin ardından siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıp, bir başka FARMATUR programında görüşmek üzere ayrılıyoruz.

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1290 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

1200 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

475 TL Kredi Kartına 6 Taksit

425 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

425 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

850 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 4 Sabah Kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi Soğuk İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve pencerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png