DOĞU ANADOLU TURU
DOĞU_ANADOLU.jpg

DOĞU ANADOLU TURU

Erzincan - Erzurum - Kars - Van - Tatvan
Bitlis - Muş - Bingöl - Elazığ - Malatya
11 - 17 Ekim 2021

6 Gece – 6 Gün

Hareket: 

Siz saygıdeğer konuklarımızla 22.00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşuyoruz. Kayseri ve Sivas güzergâhını takip ederek Erzincan’a hareket ediyoruz.

 

1.GÜN: 

Keyifli bir yolculuk sonrası, tesisimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Erzincan’a ulaşıyoruz. Girlevik Çağlayanı gezimizi tamamlıyor ve eski adı Erzen-ül Rum olan ve Türkiye’nin en yüksek rakımlı ili Erzurum’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından Erzurum'da; Çifte Minareli Medrese, Kongre Binası, Oltu Taşı üretim ve pazarlaması yapılan Taş Han, Yakutiye Medresesi (Müze), Üç Kümbetler, Erzurum Kalesi ve tarihi evleri görüyor, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

2.GÜN: 

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası Kars’a hareket ediyoruz. Kars’ta yürüyerek yapacağımız şehir turunda; Kars Kalesi, On iki Havari Kilisesi, Osmanlı Köprüsü ve Hamamı, Rus dönemi taş yapılarını (Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü, Belediye) görüyoruz. Farklı uygarlıkların buluştuğu Ani Harabeleri’ ne hareket ediyoruz. Ani Harabeleri gezisi sonrası Kars’a dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

3. GÜN: 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Doğubeyazıt’a hareket ediyoruz. Bir süre sonra; yolumuz üzerinde 5171 metre yükseklikteki Ağrı Dağı tüm görkemiyle bizi karşılayacak. Görebileceğimiz en güzel yerlerden birinde fotoğraf molası verdikten sonra yolumuza devam ederek Doğubeyazıt'a ulaşıyoruz. Sahip olduğu görkemden ötürü Osmanlı padişahlarını bile kıskandırmış ve sahibinin öldürülmesine sebep olmuş İshak Paşa Sarayını görüyoruz. Çarşıda verilecek alışveriş molası sonrası Tendürek Dağları (2640 m) üzerinden Çaldıran Ovası ve Muradiye Şelalesi'ni görerek Van’a ulaşıyoruz. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

4. GÜN: 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Van Kalesi, eski Van Evi ve camilerin görülmesi sonrası Van kedileri barınağını ziyaret ediyoruz. Van’da yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeği sonrası Akdamar Adası'na hareket ediyoruz. Adayı ve Akdamar Kilisesi’ni gördükten sonra Tatvan üzerinden Ahlat’a ulaşıyoruz. Tarihi Selçuklu Mezarlığı, Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet ile bastoncuları gezerek, Tatvan’daki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

5.GÜN: 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Bitlis'e hareket ediyoruz. İhlasiye Medresesi ve Külliyesi ile şehir merkezini görerek Muş ve Bingöl üzerinden Elazığ'a ulaşıyoruz. Harput'ta Kale, Ala Mescid, Kurşunlu Camii, Eski Hamam ve Ulu Camii’nin gezilmesinden sonra Elazığ'daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.GÜN: 

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından keyifli bir yolculuk ile Malatya’ya ulaşıyoruz. Öncelikle Eski Malatya (Battalgazi), Ulucami, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı gezilerinin ardından Şire pazarında ve şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında yapacağımız zevkli yolculuk sonrası Konya’da turumuzu sonlandırıyor ve siz sayın misafirlerimizi, bir başka Farma Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle aldığımız noktaya bırakıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

GEZİ BEDELİ

İki Kişilik Odada Kişi Başı

1850 TL  Kredi Kartına 6 Taksit

1700 TL Nakit Ödeme

Tek Kişilik Oda Farkı

680 TL Kredi Kartına 6 Taksit

680 TL Nakit Ödeme

0-2 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

Ücretsiz

3-6 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

600 TL 

7-12 Yaş Çocuk Bedeli

İki Yetişkin Yanında 

1200 TL

Geziye Dahil Olan Servisler

 • 5 Gece Otel Konaklaması

 • 6 Sabah Kahvaltısı

 • 5 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç Zengin İkramlar

 • Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik 

 • FARMATUR Kalite ve Güvencesi

Geziye Dahil Olmayan Servisler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

Turumuza Çıkarken

 • Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye veya Yağmurluk, Hırka

 • Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens  Solüsyonları

 • Mini Dikiş Seti, Çakı, Not Defteri, Harita, Adres ve Telefon defteri

 • Cep Telefonu ve Şarj Aleti, Güneş Gözlüğü

 • Nüfus Cüzdanı, ATM Banka Kartlarınızı Unutmayınız.

Evden Çıkarken

 • Elektrik-Gaz ve Su kontrollerini, evcil hayvanlarınızın ve çiçeklerinizin bakımını, kapı ve encerelerinizi kapatmayı, değerli eşyalarınızı emniyete almayı unutmayınız.

FARMATUR.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları farmatur.com.tr’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz.Sitemizde yer alan programlar, örnek programlardır. Yol, hava ya da mücbir sebepler dolayısıyla değişilik yapma hakkı acentamız ve rehberimiz sorumluluğundadır.Tüm otel bilgileri , fiyatlar ve programlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir.FARMATUR otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir. FARMATUR bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Bu internet sitesinin kullanıcıları farmatur.com.tr Site Kullanım Kurallarını ve Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Yazdır
 
7.24.png